title

2015 var året for den første GRAND PRIX konkurrence. Baneturneringens GRAND PRIX Serie er en konkurrence for mellem- og langdistanceløbere. Alle ens resultater løbet til Baneturneringens stævner scores ud fra gældende IAAF point. Hver atlets to bedste resultater udgjorde i 2015 ens samlede IAAF score.

Der blev konkurreret i fire klasser: Kvinder, Herrer, U20 Drenge og U20 Piger

U20 klasser deltog ikke i Seniorklassen i 2015.

Nedenfor kan ses den endelige stilling for GRAND PRIX konkurrencen for 2015-sæsonen. Tillykke til vinderne.

SE ALLE RESULTATER

GRAND PRIX VINDERE 2015

 GRAND PRIX TOP RANKINGS KVINDER

1.plads

.

2.000 kr. 

Sara Sig Møller / Sparta AM / 2098 point

1074 point / 5000m / 15.47.05

1024 point / 5000m / 16.14.21

2. plads

.

1.500 kr.

Anna Emilie Møller / Blovstrød Løverne / 2022 point

1011 point / 10.000m / 34.29.41

1011 point / 2000m / 6.03.31

3. plads

.

1.000 kr.

Anna Holm Baumeister / Viking Atletik / 2014 point

1038 point / 10.000m / 33.56.55

976 point / 1500m / 4.30.06

 GRAND PRIX TOP RANKINGS HERRER

1.plads

.

2.000 kr. 

Mads Valentin Tærsbøl / Sparta AM / 1898 point

963 point / 3000m / 8.16.18

935 point / 5000m / 14.19.61

2. plads

.

1.500 kr.

Mikkel Dahl-Jessen / SAK-77 / 1863 point

961 point / 1500m / 3.51.2

902 point / 3000m / 8.27.15

3. plads

.

1.000 kr.

Henrik Them / Sparta AM / 1849 point

956 point / 10.000m / 29.59.27

893 point / 3000m / 8.28.87

 GRAND PRIX TOP RANKINGS U20 PIGER

1. plads

.

2.000 kr.

Anna Emilie Møller / Blovstrød Løverne / 2022 point

1011 point / 10.000m / 34.29.41

1011 point / 2000m / 6.03.31

.2. plads

.

1.500 kr.

Josephine Thestrup / Sparta AM / 2002 point

1009 point / 1500m / 4.25.47

993 point / 1000m / 2.48.70

3. plads

.

1.000 kr.

Mia Helene Mørck / Bagsværd AC / 1830 point

985 point / 800m / 2.09.86

845 point / 800m / 2.18.69

 GRAND PRIX TOP RANKINGS U20 DRENGE

1. plads

.

2.000 kr.

Joachim Sieverts Nielsen / Frederiksberg IF / 1629 point

818 point / 800m / 1.57.69

811 point / 1500m / 4.03.70

.2. plads

.

1.500 kr.

Joachim Weel Rosbo / Bagsværd AC / 1592 point

797 point / 5000m / 15.04.37

795 point / 1500m / 4.05.13

3. plads

.

1.000 kr.

Alexander Seidler Nielsen / Hvidovre AM / 1453 point

723 point / 5000m / 15.26.58

721 point / 5000m / 15.30.30

GRAND PRIX RANKINGS KVINDER OG U20 PIGER

KLASSEIAAFATLETKLUBÅRGANG1.IAAF1.DIST.1.TIME2.IAAF2.DIST.2.TIME
Kvinder2098Sara Sig MøllerSparta AM198310745000m15.47.0510245000m16.14.21
U20 Piger2022Anna Emilie MøllerBlovstrød Løverne1997101110.000m34.29.4110112000m6.03.31
Kvinder2014Anna Holm BaumeisterViking Atletik1987103810.000m33.56.559761500m4.30.06
U20 Piger2002Josephine ThestrupSparta AM199610091500m4.25.479931000m2.48.70
Kvinder1940Sylvia KiberengeKøge Atletik199098010.000m35.06.299605000m16.49.62
Kvinder1885Marie MørchAllerød AM19949431500m4.34.619421000m2.52.90
Kvinder1880Josefine RytterBagsværd AC19949491500m4.33.75931800m2.13.17
Kvinder1837Lea ReimeBlovstrød Løverne19889335000m17.04.929045000m17.21.87
U20 Piger1830Mia Helene MørckBagsværd AC1999985800m2.09.86845800m2.18.69
U20 Piger1826Louise RodeBlovstrød Løverne19979211500m4.37.779055000m17.21.65
Kvinder1806Helene SvaneAarhus Fremad Atletik19919055000m17.21.39013000m10.04.28
U20 Piger1770Anna Mark HelwighSparta AM20009511500m4.33.50819800m2.20.45
U20 Piger1663Clara KallSparta AM19998323000m10.27.278315000m18.05.39
U20 Piger1657Caroline Løvenstein VegebergKøge Atletik1998832800m2.19.578251000m3.03.01
U20 Piger1643Kirsten Wiborg JensenAGF Atletik19988353000m10.26.408081500m4.54.3
U20 Piger1606Louise Høj JensenAGF Atletik19978501500m4.48.0756800m2.24.74
U20 Piger1593Camilla LundtoftSAK-77199681710.000m38.34.737761500m4.59.3
Kvinder1498Najaaraq Lund Aarhus Fremad Atletik197975410.000m39.48.897445000m18.59.9
U20 Piger1488Emilie Bøg EkholmIK Hellas20027521500m5.03.097361500m5.05.52
U20 Piger1488Laura AstrupAarhus 19002000791800m2.22.336971500m5.11.8
U20 Piger1446Frida SchledermannSparta AM20017403000m11.00.067061500m5.10.38
U20 Piger1413Augusta KorsgaardSparta AM19977261500m5.07.22687800m2.29.63
Kvinder1395Inger MadsenIK Hellas19707183000m11.07.936771500m5.15.08
U20 Piger1379Isabella SheldonSparta AM19976983000m11.15.626815000m19.41.37
U20 Piger1357Vera Dam KaagaardSlagelse Atletik Delta19996893000m11.18.956685000m19.50.20
Kvinder1332Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne197967910.000m41.48.006533000m11.32.84
U20 Piger1309Maya DesmondSparta AM19996571500m5.18.476521500m5.19.38
U20 Piger1309Augusta Maria Grønberg Chr.Blovstrød Løverne20006623000m11.29.316471500m5.20.12
U20 Piger1293Mathilde WintherBlovstrød Løverne20026663000m11.27.616271000m3.21.83
U20 Piger1292Lærke Natascha LundSparta AM20016691500m5.16.526231500m5.24.33
U20 Piger1276Astrid BagerSparta AM19996601500m5.17.91616800m2.34.97
Kvinder1228Tine BroksøBlovstrød Løverne19716945000m19.32.58534Mile6.05.78
U20 Piger1170Laura SchulzBlovstrød Løverne19996001500m5.28.345705000m20.59.57
U20 Piger1163Kamilla KajbækBallerup AK19996025000m20.36.505615000m21.06.13
U20 Piger1087Solvejg WulfBallerup AK20005861500m5.30.725011500m5.46.51
Kvinder1041Camilla RichardssonIngen klub1993104110.000m33.53.88
Kvinder1032Simone GladOdense Atletik1990103210.000m34.05.36
Kvinder1015Louise NilssonIngen klub1986101510.000m34.24.82
Kvinder1010Frida LundénIngen klub1984101010.000m34.30.75
Kvinder1009Janica MäkeläIngen klub1986100910.000m34.31.11
Kvinder971Meri RantanenIngen klub199397110.000m35.18.04
Kvinder948Sara HolmgrenIngen klub199194810.000m34.45.67
Kvinder945Zenia MogensenAGF Atletik19899455000m16.58.0
Kvinder940Louise JørgensenKøbenhavns IF1991940800m2.12.59
Kvinder931Joseffa Keidser Aarhus 19001995931800m2.13.21
U20 Piger912Natascha ClausenBallerup AK19994641500m5.53.824482000m8.12.41
Kvinder899Anni VedelIK Hellas19654881500m5.48.994111500m15.19.93
Kvinder899Mette MøhnckeBagsværd AC19718995000m17.24.98
Kvinder883Rikke Due-AndersenTeam Hechmann Sport19728835000m17.34.40
Kvinder879Matilde Hegnsgaard Aarhus 1900198987910.000m37.13.53
Kvinder879Pernille Bak Larsen Aarhus 1900199187910.000m37.14.08
Kvinder859Susanne PallesenAarhus 1900196785910.000m37.39.84
U20 Piger848Karoline HardisBlovstrød Løverne19978481500m4.48.30
U20 Piger838Dorthea JørgensenKolding KFUM19988383000m10.25.46
U20 Piger833Sara Schou KristensenBagsværd AC19978331500m4.50.58
U20 Piger832Helene Holm GottliebHolte Atletik1998832800m2.19.55
Kvinder820Laura R. MøllerEsbjerg AM1994820800m2.20.33
Kvinder802Alexandra JohansenKøge Atletik19948021000m3.05.03
Kvinder799Lærke MikkelsenAarhus Fremad Atletik19857995000m18.25.3
Kvinder798Lise Kandborg SørensenAGF Atletik19857985000m18.25.9
Kvinder798Mia Sørensen Vejle IF196979810.000m39.00.38
Kvinder792Helene F. SørensenAarhus 1900199579210.000m39.09.00
U20 Piger784Maria H.B. AndersenSparta AM1998784800m2.22.82
U20 Piger782Emilie Ørum DamgaardKolding KFUM1998782800m2.22.90
Kvinder776Caroline ChristiansenKøbenhavns IF19947765000m18.39.84
Kvinder771Helle M SvenssonAGF Atletik19837711500m5.00.1
U20 Piger770Freja Blom ThomsenOdense Atletik1999770800m2.23.79
Kvinder766Charlotte Tyrsted Aarhus Fremad Atletik197876610.000m39.44.50
U20 Piger766Johanna Munch SkylvSparta AM19997661500m5.00.88
U20 Piger766Kristine Mygind SørensenAGF Atletik20027661500m5.00.9
U20 Piger754Elisabeth NielsenSAK-7719987541500m5.02.7
U20 Piger754Nicole MenapaceAtletica valli di non e di sole (Italien)19997541500m5.02.70
Kvinder753Karina KlokAmager AC19927535000m18.54.51
Kvinder738Mette Willer OldenborgSparta AM19707381500m5.05.17
U20 Piger716Matilde WillerSparta AM2000716800m2.27.57
Kvinder713Karina SørensenBlovstrød Løverne19827135000m19.20.46
U20 Piger701Laura Haslund-ChristensenFrederiksberg IF2001701800m2.28.63
U20 Piger694Astrid Reymann BødkerFrederiksberg IF1999694800m2.29.14
Kvinder681Rakel Fuglsang JohansenAarhus Fremad Atletik19786815000m19.41.4
U20 Piger681Karen Mølgaard Rasmussen AGF Atletik20006811500m5.14.4
U20 Piger675Caroline JensenHolte Atletik19996753000m11.24.20
Kvinder674Masha SemakBlovstrød Løverne19856745000m19.46.63
Kvinder673Katrine B. H. ThomsenAarhus Fremad Atletik19846735000m19.47.1
U20 Piger672Majken LützenBallerup AK2003672Mile5.39.78
Kvinder660Josefine BuchwaldBlovstrød Løverne19946603000m11.30.10
U20 Piger656Veronica BertollaAtletica valli di non e di sole (Italien)19986561500m5.18.60
Kvinder655Mia KolmosAK 7319886553000m11.32.00
Kvinder645Vanessa RögnerULT Deutsch Wagram 19936455000m20.06.49
U20 Piger637Helena RingAmager AC2002637800m2.33.38
U20 Piger625Freja Lunde LarsenHolte Atletik20006253000m11.43.84
U20 Piger618Maya HaghfeltHelsingør IF20006183000m11.46.64
U20 Piger606Elena JohansenHelsingør IF2001606800m2.35.71
U20 Piger603Anna Sommer HaugeKøge Atletik1998603800m2.35.94
U20 Piger597Mathilde RiisBallerup AK19995971000m3.24.92
Kvinder594Tina KristensenBagsværd AC19705945000m20.42.34
U20 Piger588Frida Maj Bach SeitzbergFrederiksberg IF20015881500m5.30.42
Kvinder587Naja LønbækFremad Holbæk19935871500m5.30.53
U20 Piger585Laura HelmerFremad Holbæk20015851500m5.30.94
Kvinder583Sille MarkvartAarhus Fremad Atletik19785835000m20.50.2
U20 Piger581Emily LexnerBlovstrød Løverne1997581800m2.37.69
Kvinder574Vicki Trier TaastiAGF Atletik19895745000m20.56.6
U20 Piger564Kamille D. AndersenFrederiksberg IF20035641500m5.34.70
Kvinder559Ulla VintherAtletica Horsens196555910.000m44.52.22
U20 Piger550Agnes RoldHelsingør IF2002550800m2.40.18
U20 Piger528Frida SeitzbergFrederiksberg IF20015281500m5.41.49
Kvinder526Jette Grønbæk Olsen Vejle IF196552610.000m45.46.61
U20 Piger522Anna ThomsenAalborg AM20005223000m12.26.52
Kvinder514Julie Thunbo RivoldSparta AM19955141000m3.33.91
Kvinder500Lilly Jeppesen Vejle IF195150010.000m46.30.94
U20 Piger490Veronica Landler JanningHelsingør IF2001490800m2.45.20
U20 Piger473Emilie Deublein PihlHelsingør IF20014731500m5.52.04
U20 Piger470Sofie ChristensenBallerup AK2000470800m2.47.02
U20 Piger468Sophie Dyrekær GudsøeIK Hellas1998468800m2.47.17
U20 Piger448Emma Fladkjær Tonnesen AGF Atletik20004485000m22.34.6
Kvinder427Charlotte KlausenSparta AM1993427Mile6.28.36
U20 Piger384Mia WerlingFremad Holbæk19983841500m6.10.66
U20 Piger351Laura HavgaardAarhus 190020013513000m13.47.94

GRAND PRIX RANKINGS HERRER OG U20 DRENGE

KLASSEIAAFATLETKLUBÅRGANG1.IAAF1.DIST.1.TIME2.IAAF2.DIST.2.TIME
Herrer1898Mads Valentin TærsbølSparta AM19929633000m8.16.189355000m14.19.61
Herrer1863Mikkel Dahl-JessenSAK-7719949611500m3.51.29023000m8.27.15
Herrer1849Henrik ThemSparta AM198295610.000m29.59.278933000m8.28.87
Herrer1841Michael NielsenSparta AM19819243000m8.23.179175000m14.25.16
Herrer1784Jesper Trebbien AndersenSparta AM19829205000m14.24.308645000m14.42.31
U20 Drenge1629Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF1997818800m1.57.698111500m4.03.70
U20 Drenge1592Joachim Weel RosboBagsværd AC19977975000m15.04.377951500m4.05.13
Herrer1565Richard D JensenSparta AM19857891500m4.05.637765000m15.11.34
Herrer1535Paulo JensenSparta AM19797685000m15.14.137673000m8.53.09
Herrer1520Jesper PedersenAK 73197576610.000m32.30.197545000m15.18.79
Herrer1513Bo S AbrahamssonKøbenhavns IF19767683000m8.52.9374510.000m32.37.03
Herrer1503Simon Jørn HansenBlovstrød Løverne19917715000m15.12.867323000m9.00.16
Herrer1501Niels Peter NielsenSparta AM19877533000m08.55.987485000m15.20.78
Herrer1485Alessandro FrisonSparta AM19917443000m8.57.727411500m4.09.99
Herrer1480Khavaquia RasmussenSparta AM19927411500m4.09.997395000m15.24.01
Herrer1478Henrik GregersenAmager AC19807641500m4.07.90714800m2.01.91
Herrer1472Mads SkaaningSparta AM19957771500m4.06.70695800m2.02.74
Herrer1472Nicholas V SkovAarhus 190019797383000m8.59.047343000m8.59.77
Herrer1471Rasmus Isager HansenAarhus 190019897551500m4.08.771610.000m33.00.50
Herrer1466Sharif ToranBlovstrød Løverne19767365000m15.24.977303000m9.00.64
Herrer1465Thor NørskovBlovstrød Løverne19947425000m15.22.927235000m15.29.81
Herrer1454Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF19937565000m15.18.266985000m15.38.66
U20 Drenge1453Alexander Seidler NielsenHvidovre AM19997325000m15.26.587215000m15.30.30
Herrer1447Esben HornumAGF Atletik198974410.000m32.37.677035000m15.36.7
Herrer1443Magnus DewettHerning Løbeklub19957355000m15.25.37085000m15.35.14
Herrer1441Jonas LyngholmKøge Atletik19877405000m15.23.827013000m9.06.58
Herrer1432Jonas Lindholt Aarhus 190019847211500m4.11.871110.000m33.04.82
Herrer1431Christoffer T MadsenKøbenhavns IF19927371500m4.10.356941500m4.14.27
U20 Drenge1430August BrozRanders Freja Atletik1996743800m2.00.746871500m4.15.0
U20 Drenge1414Viktor HastrupSparta AM19967571500m4.08.48657800m2.04.39
U20 Drenge1400Malthe NielsenSparta AM19997371500m4.10.356631500m4.17.25
Herrer1383Leslie OlivierFrederiksberg IF19727225000m15.29.936615000m15.52.07
U20 Drenge1365Markus Kirk KjeldsenSAK-7720017071500m4.13.1658800m2.04.33
U20 Drenge1347Noel MonoAalborg AM1998695800m2.02.73652800m2.04.58
Herrer1346Romain BaudetSparta AM19926821500m4.15.436643000m9.14.43
Herrer1323Omer Hassen OmerAarhus Fremad Atletik19907265000m15.28.65973000m9.29.34
U20 Drenge1314Membratom TesformSAK-772000689800m2.02.986251500m4.21.0
Herrer1309Mads DahlAalborg AM19876595000m15.52.886505000m15.56.0
U20 Drenge1300Nicklas NygaardSparta AM19966725000m15.48.066285000m16.04.47
Herrer1291Nikolaj Holdt MikkelsenSparta AM19736675000m15.49.786243000m9.23.22
Herrer1271Marc KarlssonHeleneholms IF1974660800m2.04.236115000m16.10.71
Herrer1264Jean BoscoKorsør AM19956591000m2.41.636051500m4.22.97
Herrer1245Kent NørmarkSparta AM19716365000m16.01.1960910.000m34.31.59
Herrer1232Frederik ClausenFrederiksberg IF19836325000m16.02.706001000m2.45.23
Herrer1187Rikki FrederiksenFrederiksberg IF19816195000m16.07.595685000m16.27.55
U20 Drenge1159Robin OstenfeldtSAK-7719996461500m4.18.9513800m2.11.05
Herrer1108Leon Kofoed AndersenSparta AM1991590800m2.07.41518800m2.10.83
Herrer1070Christoffer VienbergBlovstrød Løverne19945363000m9.43.445345000m16.41.21
U20 Drenge1064Joachim RønsholtBallerup AK19995543000m9.39.265105000m16.51.25
Herrer1060Michael PedersenKøbenhavns IF1973549800m2.09.325111500m4.32.89
Herrer1059Thomas LaybournBlovstrød Løverne19695313000m9.44.555285000m16.43.95
Herrer1052Rasmus BrynskovIK Hellas197354010.000m35.33.915123000m9.49.30
Herrer1043Abdi Hakin UladHvidovre AM1991104310.000m28.58.89
U20 Drenge1043Louis HermannSparta AM19995253000m9.46.125181000m2.50.54
Herrer1038Erling WormKøge Atletik19665305000m16.42.985083000m9.50.22
Herrer1032Thomas JensenBlovstrød Løverne19715545000m16.33.284785000m17.04.97
U20 Drenge1030Raiey Samson BoboshaSparta AM1996531800m2.10.17499800m2.10.77
Herrer1024Johan Larsson Ingen klub1981102410.000m29.11.83
Herrer1020Martin Bo AndersenBagsværd AC19675123000m9.49.225085000m16.52.28
Herrer1015Eduardo LópezSparta AM19855223000m9.46.714935000m16.58.55
Herrer1014Finn AdserBagsværd AC19725153000m9.48.474995000m16.55.91
Herrer1014Alex WesthSparta AM1992537Mile4.51.224773000m9.57.86
Herrer1013Luca DellantonioSparta AM1990539800m2.09.82474800m2.13.03
Herrer1013Thijs NijhuisViborg AM1992101310.000m29.19.17
Herrer997Nicolai YtteGreve Atletik1985499800m2.11.754981000m2.51.86
Herrer991Alexander NoordegraafHvidovre AM1992502800m2.11.604891500m4.35.28
U20 Drenge977Lucas La CourHelsingør IF19995131500m4.32.62464800m2.13.54
Herrer968Martin Frederik LaursenSparta AM19885035000m16.54.104655000m17.10.54
U20 Drenge956Louis CantbyKorsør AM20015175000m16.48.424395000m17.22.30
Herrer952Brian Hildskov HansenKøge Atletik19755071500m4.33.274453000m10.06.29
U20 Drenge950Ebba Tulu Chala Ingen klub199695010.000m30.03.38
Herrer936Jesper FaurschouHerning Løbeklub198393610.000m30.13.34
Herrer928Dadafo Dhaqabi TesamaIngen klub198992810.000m30.18.63
Herrer926Jaakko NieminenIngen klub198792610.000m30.20.03
Herrer906Anders LindahlIngen klub198790610.000m30.34.47
Herrer902Andreas ÅhwallIngen klub198990210.000m30.37.27
Herrer900Jacob Ilbjerg StengaardSkive AM19949001500m3.56.2
Herrer896Andreas LommerOdense Atletik19918965000m14.31.83
Herrer894Jacob Ø. MarkussenAarhus 1900199389410.000m30.42.70
Herrer893Stian BekkevoldIngen klub199589310.000m30.44.35
Herrer891Martin Højland NielsenKøbenhavns IF19934521500m4.39.45439800m2.14.86
Herrer867Henrik N. JørgensenSparta AM19744375000m17.23.004303000m10.10.19
Herrer867Michael SchmidtKøbenhavns IF19858675000m14.41.25
Herrer867William MorwabePACE19878675000m14.41.05
Herrer861Peter HøjbergIK Hellas196448410.000m36.28.763775000m17.51.30
U20 Drenge848Jacob Weel RosboBagsværd AC20004771500m4.36.663711500m4.49.36
Herrer846Steffen MassaroOdense Atletik198384610.000m31.19.02
U20 Drenge845Gabriel SteffensenIngen klub199684510.000m31.19.89
Herrer835Michael MatzonSparta AM1985447800m2.14.473881500m4.47.20
Herrer833Peter Bech AGF Atletik197683310.000m31.28.53
U20 Drenge832Mathias SikoraSlagelse Atletik Delta2000430800m2.15.374025000m17.39.15
U20 Drenge831Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas19994261500m4.42.53405800m2.16.72
Herrer824Frank O'CarrollSparta AM19774393000m10.07.873855000m17.47.25
U20 Drenge824Kristian Holm JensenEsbjerg AM19978241500m4.02.6
Herrer822Søren ØstergaardAarhus Fremad Atletik196641210.000m37.42.574105000m17.35.8
U20 Drenge817Niclas Søgaard HjortkjærIK Hellas20004285000m17.27.193891500m4.47.18
Herrer814Rasmus Gregersen Herning Løbeklub1995814800m1.57.87
U20 Drenge801Karl-Gustav BrockdorffAalborg AM1999801800m1.58.39
Herrer798Jonathan WeichbrodtIngen klub199479810.000m31.55.70
Herrer795Jens BuchHolbæk LMK195645810.000m36.54.863375000m18.11.34
Herrer786Jonas SeebachSparta AM198378610.000m32.04.61
Herrer784Kasper SkovOdense Atletik19927845000m15.08.60
Herrer783Jens HolmFrederiksberg IF19933941500m4.46.463891500m4.47.09
Herrer782Christoffer BollKøbenhavns IF19927821500m4.06.27
Herrer779Rune SolliIngen klub199277910.000m32.10.31
Herrer775Søren SchwartzHerning Løbeklub199077510.000m32.13.10
Herrer772Mikael JohansenAalborg AM19857723000m8.52.15
Herrer770Kasper HansenOdense Atletik19897705000m15.13.20
Herrer769Anders BondeHerning Løbeklub199176910.000m32.17.96
U20 Drenge764Lukas JensenBallerup AK19977641500m4.07.90
Herrer762Frederik ErnstAGF Atletik19957623000m8.54.13
Herrer759Henrik DufkeHelsingør IF19743993000m10.18.633605000m17.59.52
Herrer758Alexander Le Fevre Johansen AGF Atletik1988758800m2.00.12
U20 Drenge758Frederik HertzEsbjerg AM19977581500m4.08.4
Herrer757Halfdan L BalslevAarhus 1900199175710.000m32.27.41
Herrer755Simon HolbekSparta AM19867553000m08.55.49
Herrer751Anton HarrsenHelsingør IF19957515000m15.19.93
Herrer751René NielsenSkive AM197475110.000m32.32.04
Herrer748Anders Essom-StenzSparta AM19917481500m4.09.32
U20 Drenge748Kristian CarstensenBallerup AK20013765000m17.51.823721500m4.49.23
Herrer743Morten MarinussenAalborg AM19847435000m15.22.65
U20 Drenge743Abdirisak Ahmed MahamadOdense Atletik1996743800m2.00.72
Herrer742Jonas Andersen SeebachSparta AM19837423000m8.58.11
Herrer741Morten Rødgaard­Hansen Aarhus Fremad Atletik1990741800m2.00.79
Herrer739Mads KarlssonAGF Atletik198473910.000m32.41.68
Herrer737Steffen Falch LarsenBlovstrød Løverne1989737Mile4.30.08
Herrer733Mathias PetersenTri Team SDU19957335000m15.26.20
U20 Drenge732Magnus Nyman Hall Aarhus 19001999732800m2.01.17
Herrer728Frederik FürstenbergSparta AM1993728800m2.01.35
U20 Drenge725Frederik MogensenAmager AC19987251500m4.11.43
Herrer724Pär-Johan LifBlovstrød Løverne19737241500m4.11.52
Herrer723Emil AarestrupViborg AM19957235000m15.29.7
Herrer722Simon LarsenAarhus 190019917223000m9.02.19
Herrer721Nikolaj Bauer AndersenAarhus Fremad Atletik19737215000m15.30.3
Herrer717Henrik LarsenBlovstrød Løverne19623725000m17.53.873455000m18.07.23
Herrer717Miki TaagholtTri Team SDU19947175000m15.31.83
U20 Drenge715Oliver BjørslevAalborg AM20007153000m9.03.68
Herrer710Max Boderskov Aarhus 1900198771010.000m33.05.52
U20 Drenge710Jonathan AdamsenKøbenhavns IF1996710800m2.02.11
Herrer702Jens Hæstrup KroghAarhus Fremad Atletik196770210.000m33.12.17
Herrer697Jonas BirkkjærOdense Atletik19906975000m15.38.97
Herrer696Jonas Birkkjær Odense Atletik199069610.000m33.17.09
Herrer692Kasper PedersenOdense Atletik197769210.000m33.20.19
U20 Drenge691Axel Vang ChristensenFIF Hillerød20043723000m10.26.213191500m4.56.41
Herrer687Jakob MichaelsenRanders Freja Atletik1995687800m2.03.06
Herrer686Jonas BergHerning Løbeklub19876865000m15.42.85
Herrer683Kristian Broløs DamgaardAGF Atletik19956831500m4.15.3
Herrer675Martin Eisemann de AlmeidaOdense Atletik1993675800m2.03.60
Herrer673Oliver NielsenSparta AM19943543000m10.31.493191500m4.56.35
U20 Drenge671Mubaarik IbrahimOdense Atletik1998671800m2.03.77
Herrer667Jonah WilliamsSparta AM19946671500m4.16.86
Herrer666Morten FagerlundHerning Løbeklub19866661500m4.17.0
U20 Drenge660William DevantierSparta AM2000660800m2.04.24
Herrer649Rasmus LindgrenAGF Atletik19786495000m15.56.3
U20 Drenge646Benjamin MorthorstAGF Atletik19986461500m4.18.9
U20 Drenge644Sigurd Zielinski DjurupBagsværd AC20003281500m4.55.163163000m10.42.84
U20 Drenge644Jeppe HaghfeltHelsingør IF20033523000m10.31.922925000m18.35.40
U20 Drenge643Francesco OdorizziAtletica valli di non e di sole (Italien)19966431500m4.19.19
Herrer635Lasse LyhneAK 7319776355000m16.01.78
Herrer634Anders BukhaveHerning Løbeklub198863410.000m34.10.00
Herrer623Rasmus G. SteffensenSparta AM19886235000m16.06.24
Herrer621Kristian KyedSparta AM19786215000m16.07.03
Herrer612Bo RahbækAK 7319813475000m18.06.162655000m18.51.13
U20 Drenge611Emil PallesenAGF Atletik20003651500m4.50.2246800m2.26.72
Herrer606Jakob EdsenHerning Løbeklub19936065000m16.12.8
U20 Drenge603Gustav MørchBlovstrød Løverne2002317Mile5.19.962861500m5.01.02
Herrer601Kjeld Froberg Aarhus 1900197060110.000m34.38.25
U20 Drenge601Marcus RøllingAmager AC20033335000m18.13.702685000m18.49.00
Herrer598Andreas DamAGF Atletik198959810.000m34.41.33
Herrer594René L. Pedersen Odense Atletik1961594800m2.07.33
U20 Drenge591Jonathan MogensenAmager AC20005911500m4.24.34
Herrer587Erik HansonKøge Atletik196358710.000m34.50.78
Herrer587Hans MygindHoulkær Løb og Motion196558710.000m34.50.86
Herrer586Henning Steffan JensenSparta AM195434210.000m39.01.142445000m19.03.10
U20 Drenge582Andreas Leth SimonsenBlovstrød Løverne1998582800m2.07.75
Herrer581Philip MørchBlovstrød Løverne1975299Mile5.22.612821500m50.06
U20 Drenge580Kevin SørensenKorsør AM19963045000m18.28.782765000m18.44.79
U20 Drenge580Andreas RebstrupAalborg AM2000580800m2.07.84
U20 Drenge576Søren JøhnkBagsværd AC19975765000m16.24.54
Herrer573Sune GottfredsenIK Hellas19752941500m4.59.862791500m5.02.08
Herrer556Mohamed HersiSparta AM19945561500m4.27.98
Herrer553Henrik Kjeldgaard JørgensenBallerup AK196155310.000m35.22.45
Herrer551Kåre Rysgaard Aarhus Fremad Atletik197655110.000m35.24.14
U20 Drenge551Emil KølleKøge Atletik20005515000m16.34.44
Herrer546Jacob ArumHelsingør IF19813461500m4.52.62200800m2.30.21
Herrer544Jakob NielsenSparta AM19893463000m10.33.781985000m19.32.53
Herrer541Jens LarsenTrongårdens IF19632885000m18.37.802535000m18.57.65
Herrer539René L. PedersenOdense Atletik1961539800m2.09.81
Herrer538Søren PovlsenKøbenhavns IF1965538800m2.12.45
Herrer536Claus NielsenKøge Atletik19715365000m16.40.64
Herrer534Anders HolmFrederiksberg IF19632811500m5.01.852531500m5.05.98
U20 Drenge531Oscar RiisBallerup AK20033093000m10.45.122222000m7.07.00
U20 Drenge530Lars HansenAalborg AM19995301500m4.30.79
U20 Drenge530Peter Christian WildtOdense Atletik1998530800m2.10.25
Herrer528Rolf KøngerskovBagsværd AC19502821500m5.01.622463000m11.05.95
Herrer527Ole KrogHelsingør IF19612683000m10.58.562595000m18.54.51
Herrer521Stefan Frands PetersenBlovstrød Løverne19945215000m16.46.92
Herrer519Mohammed IdirisOdense Atletik19955195000m16.47.50
Herrer513Christian ChristensenFrederiksberg IF19885131000m2.50.88
U20 Drenge505Anders-Dres TarbensenEsbjerg AM20015051500m4.33.5
U20 Drenge503Malthe GaarsdalBlovstrød Løverne19965035000m16.54.35
U20 Drenge502Sander Kragelund ChristensenAarhus 19001999502800m2.11.60
Herrer500Karsten M. KraghAarhus 1900196350010.000m36.12.66
Herrer497Andreas Mikkelsen JensenBlovstrød Løverne19924975000m16.56.87
Herrer495Claus Damgaard NielsenTrongårdens IF19724955000m16.57.61
Herrer493Per Sieverts NielsenFrederiksberg IF19642795000m18.42.562143000m11.17.91
Herrer493Thore EriksenOdense Atletik19734935000m16.58.73
Herrer490Tom Elmer ChristensenIK Hellas194927410.000m40.25.762161500m5.11.99
Herrer482Jacob FlintholmHoulkær Løb og Motion197848210.000m36.29.92
Herrer482Kenneth MadsenAarhus 1900196348210.000m36.30.78
Herrer479Peter Paldan SørensenFrederiksberg IF19794793000m9.57.48
Herrer474Jørgen PilegårdHolbæk LMK19552385000m19.06.912365000m19.08.37
Herrer469René Vinther OlsenAarhus Fremad Atletik19834695000m17.08.9
Herrer467Johnny MøllerSparta AM195946710.000m35.45.53
U20 Drenge467Jeppe RisvigSkive AM2001467800m2.13.43
Herrer460Poul GrenaaSparta AM19664601000m2.54.54
U20 Drenge459Mikkel StampHelsingør IF2000459800m2.13.85
Herrer458Henrik Bierbum BacherSparta AM1986458800m2.13.87
U20 Drenge453Rasmus LorenzenAarhus 190019984533000m10.04.19
Herrer452Jacob QvistEsbjerg AM19954521500m4.39.5
Herrer452Søren S. ClausenAtletica Horsens196745210.000m37.00.78
U20 Drenge445Jonas Lyngvald SchmidtOdense Atletik2001445800m2.14.59
Herrer434Kem OverskovBagsværd AC19684345000m17.24.29
U20 Drenge434Sebastian NielsenSparta AM2000434800m2.15.18
Herrer432Jens Arne ChristiansenBlovstrød Løverne19582365000m19.08.221965000m19.33.89
Herrer428Laurids JakobsenViborg AM195242810.000m37.25.75
U20 Drenge420Viktor KielstrupFrederiksberg IF20004203000m10.12.72
Herrer419Johnny F. R. StagstedAarhus 1900196641910.000m37.35.60
U20 Drenge417Rasmus Nyhus HertzAGF Atletik20004173000m10.13.59
Herrer415Torben JohansenKøge Atletik19624155000m17.33.24
Herrer414Rasmus JensenTeam Hechmann Sport19764145000m17.33.91
Herrer413Per A. JørgensenTrongårdens IF19632321000m3.13.501815000m19.44.67
Herrer408Morten VollerupSG Atletik19844085000m17.36.62
Herrer407Jan Skov PedersenAarhus Fremad Atletik195940710.000m37.48.59
U20 Drenge401Niclas HjortkjærIK Hellas20004013000m10.18.18
U20 Drenge389Ebbe MøllerAGF Atletik20013891500m4.47.1
U20 Drenge387Mads NørløvIK Hellas20003875000m17.46.64
Herrer384Stephan RøllingAmager AC19693845000m17.47.81
Herrer382Mickey HaakanssonFrederiksberg IF19763823000m10.23.49
Herrer376Jesper HøgsvigIK Hellas19691941500m5.15.771822000m7.16.52
Herrer364Torben SørensenAGF Atletik19703645000m17.58.0
U20 Drenge364Lasse AnkersøEsbjerg AM19993645000m17.57.7
Herrer359Simon D. JoensenKøge Atletik19693593000m10.30.02
U20 Drenge348Conrad LindSparta AM20013481500m4.52.37
Herrer339Morten RasmussenAK 7319813395000m18.10.54
U20 Drenge338Mads SimonsenSlagelse Atletik Delta2000338800m2.20.65
Herrer334Michael Hjortemark OlsenBlovstrød Løverne19673345000m18.13.04
Herrer331Ole SimmelsgaardSAK-7719683311500m4.54.7
U20 Drenge331Sofus ZwergiusIK Hellas19981851500m5.17.51146800m2.34.77
U20 Drenge329Anton TiedtIK Hellas20003295000m18.15.73
Herrer327Morten BasseEsbjerg AM19723275000m18.16.8
Herrer324Nicolaj R SørensenFIF Hillerød19753241500m4.55.71
Herrer318Henrik LundgrenBlovstrød Løverne1968318Mile5.19.78
Herrer313Kim HansenBagsværd AC19703135000m18.24.05
Herrer313Thomas Hjort HansenTrongårdens IF1990313Mile5.20.51
Herrer310Jakob BruunBagsværd AC19733105000m18.25.89
U20 Drenge310Jakob AndersenHelsingør IF20021713000m11.35.091391500m5.26.43
U20 Drenge299Frederik LeeAGF Atletik20042991500m4.59.2
Herrer289Jan SøgaardBagsværd AC1972289Mile5.24.13
U20 Drenge285Mikkel Nyhus Hertz AGF Atletik20012851500m5.01.2
U20 Drenge281Lucas SoulierSlagelse Atletik Delta20022811500m5.01.80
U20 Drenge274Noah Grunnet NouriSparta AM20022741500m5.02.89
Herrer248Jesper O AndersenAGF Atletik196324810.000m41.00.83
Herrer246Jimmy StauningHelsingør IF19722463000m11.05.92
Herrer246Matthias PedersenSG Atletik19852465000m19.02.05
Herrer244Peter EmtekjærHolstebro Løbeklub195424410.000m41.07.37
Herrer243Anders KjøngerskovBlovstrød Løverne19572431000m3.12.35
Herrer243Claus LarsenKøge Atletik19692435000m19.04.21
Herrer238Paul AndersenBagsværd AC19642385000m19.06.91
Herrer231Jens PedersenSG Atletik19632315000m19.11.24
Herrer228Alex HenriksenIK Hellas194922810.000m41.29.59
Herrer226René CiraklarIK Hellas196422610.000m41.32.77
Herrer218Jesper TroelsenHolbæk LMK19642185000m19.19.73
U20 Drenge216Nicklas Møller

AGF Atletik20022161500m5.12.1
Herrer204Liza Tuperna ItzchakySparta AM19732043000m11.21.69
Herrer202Ole Sørensen Atletica Horsens195020210.000m42.08.11
Herrer201Anders Junge ErnstIngen klub19872015000m19.30.4
Herrer198Kim Lee AGF Atletik19761981500m5.15.2
Herrer190Per NielsenSparta AM196396Mile6.02.55942000m7.42.26
U20 Drenge177Carl Emil HjortFrederiksberg IF2004953000m12.12.00821500m5.39.95
Herrer176Kristian KirkholtAGF Atletik19681765000m19.48.0
Herrer154Jeppe VørreBagsværd AC19601005000m20.49.71545000m21.39.68
Herrer124Leo Justesen Vejle IF195112410.000m44.23.04
Herrer111Kurt Daugaard Atletica Horsens194511110.000m44.49.43
Herrer99Torben RasmussenFremad Holbæk1967995000m20.51.22
U20 Drenge97Johan Chr. HolstAmager AC200397800m2.39.82
Herrer94Morten LaursenBagsværd AC1970945000m20.55.60
U20 Drenge91Malthe Tamstrup HjarneFrederiksberg IF2004911500m5.37.65
U20 Drenge83Tobias Lundkvist SøndergaardAGF Atletik200183800m2.41.46
Herrer69Henrik ChristensenIK Hellas19646910.000m46.25.30
Herrer61Martin Bonde PetersenAGF Atletik1983615000m21.31.2
Herrer47Leonard DaviesAarhus Fremad Atletik1960475000m21.49.4