title

Baneturneringens GRAND PRIX Serie er en konkurrence for mellem- og langdistanceløbere. Alle ens resultater løbet til Baneturneringens stævner scores ud fra gældende IAAF point. Hver atlets to bedste resultater på to forskellige distancer udgør ens samlede IAAF score.

Der kæmpes i fire klasser:

Kvinder, Herrer, U20 Drenge og U20 Piger

U20 klasser deltager også i Seniorklassen.

Der er en præmiepulje på ca. 29.500 kr. som fordeles til de bedst rankede i hver af de fire klasser når det sidste stævne er afholdt. Nedenfor kan ses den endelige stilling for GRAND PRIX konkurrencen for 2016-sæsonen. Tillykke til vinderne.

GRAND PRIX VINDERE 2016

 GRAND PRIX TOP RANKINGS KVINDER

1.plads

.

5.000 kr. 

Anna Emilie Møller / Blovstrød Løverne / 2128 point

1091 point / 3000m / 9.04.40

1037 point / 1500m / 4.21.76

2. plads

.

3.000 kr.

Sylvia Kiberenge / Køge Atletik / 2073 point

1042 point / 5000m / 16.03.95

1031 point / 10.000m / 34.05.40

3. plads

.

2.000 kr.

Line K Schulz / Aalborg Atletik og Motion / 2026 point

1022 point / 3000m / 9.25.47

1004 point / 800m / 2.08.67

 GRAND PRIX TOP RANKINGS HERRER

1.plads

.

5.000 kr. 

Thijs Nijhuis / Viborg AM / 1978 point

998 point / 2000m / 5.14.03

980 point / 1500m / 3.49.7

2. plads

.

3.000 kr.

Peter Glans / Odense Atletik / 1917 point

969 point / 3000m / 8.15.17

948 point / 800m / 1.52.8

3. plads

.

2.000 kr.

Nick R. Jensen / Sparta AM / 1915 point

964 point / 1 Mile / 4.09.21

951 point / 1000m / 2.25.86

 GRAND PRIX TOP RANKINGS U20 PIGER

1. plads

.

2.000 kr.

Anna Emilie Møller / Blovstrød Løverne / 2128 point

1091 point / 3000m / 9.04.40

1037 point / 1500m / 4.21.76

.2. plads

.

1.500 kr.

Anna Mark Helwigh / Sparta AM / 1987 point

1034 point / 3000mF / 6.40.58

953 point / 3000m / 9.47.30

3. plads

.

1.000 kr.

Sophie Søefeldt / Sparta AM / 1914 point

964 point / 2000mF / 6.56.94

950 point / 3000m / 9.48.09

 GRAND PRIX TOP RANKINGS U20 DRENGE

1. plads

.

2.000 kr.

Andreas Lindgreen / Sparta AM / 1867 point

945 point / 3000m / 8.19.46

922 point / 1500m / 3.54.35

.2. plads

.

1.500 kr.

Joachim Weel Rosbo / Bagsværd AC / 1670 point

875 point / 3000m / 8.32.25

795 point / 5000m / 15.04.96

3. plads

.

1.000 kr.

Magnus Nyman Hall / Århus 1900 / 1668 point

835 point / 3000m / 8.39.90

833 point / 1500m / 4.01.8

GRAND PRIX RANKINGS KVINDER OG U20 PIGER

KLASSEKATEGORIIAAF SUMATLETKLUBÅRGANG1.IAAF1.DIST.1.TIME2.IAAF2.DIST.2.TIME
U20 Piger18-192128Anna Emilie MøllerBlovstrød Løverne199710913000 m9.04.4010371500 m4.21.76
KvinderSenior2073Sylvia KiberengeKøge Atletik199010425000 m16.03.95103110000 m34.05.40
Kvinder20-222026Line K SchulzAalborg AM199610223000 m9.25.471004800 m2.08.67
KvinderSenior2003Simone GladAGF Atletik199010293000 mF10.27.8397410000 m35.14.48
U20 Piger16-171987Anna Mark HelwighSparta AM200010342000 mF6.40.589533000 m9.47.30
U20 Piger16-171914Sophie SøefeldtSparta AM20009642000 mF6.56.949503000 m9.48.09
U20 Piger18-191902Louise RodeBlovstrød Løverne19979873000 mF10.45.859153000 m9.59.38
Kvinder20-221884Josephine ThestrupSparta AM1996956Mile4.53.43928800 m2.13.35
Kvinder20-221858Josefine RytterBagsværd AC1994966800 m2.10.988921500 m4.41.86
Kvinder35-391820Marna Leila Vandsdal EgholmKøge Atletik198193710000 m36.00.378835000 m17.34.11
KvinderSenior1766Pernille Bak LarsenÅrhus 190019918843000 m10.09.7488210000 m37.09.46
U20 Piger18-191752Caroline VegebergKøge Atletik19989071000 m2.55.84845800 m2.18.73
U20 Piger18-191723Louise Høj JensenAGF Atletik19978701500 m4.45.18535000 m17.52.1
U20 Piger18-191695Karoline HardisBlovstrød Løverne19978501500 m4.48.08845800 m2.18.68
Kvinder30-341686Lise Kandborg SørensenAGF Atletik19858465000 m17.56.684010000 m38.04.81
U20 Piger16-171672Mia van WagenenBallerup AK19998533000 m10.20.388195000 m18.12.80
KvinderSenior1670Maria EbbesenNBRO19888735000 m17.40.307973000 m10.39.65
U20 Piger14-151655Ida JørgensenAalborg AM2001879800 m2.16.57762000 m6.51.32
Kvinder20-221643Camilla LundtoftSAK-77199684510000 m37.57.847983000 m10.39.18
U20 Piger14-151628Nikoline Høegh Ørum-NielsenSparta AM20028311500 m4.50.88797800 m2.21.89
U20 Piger18-191618Augusta KorsgaardSparta AM19978753000 mF11.36.677433000 m10.58.92
KvinderSenior1585Louise TietzeAmager AC19938031500 m4.55.08782800 m2.22.91
U20 Piger16-171566Amanda AmalooSparta AM20008113000 m10.34.52755800 m2.24.82
U20 Piger18-191562Kirsten Wiborg JensenAGF Atletik19987945000 m18.28.27683000 m10.49.79
Kvinder30-341557Therese JanssonKøbenhavns IF1986798800 m2.21.817591500 m5.01.89
U20 Piger14-151548Marie Møller SchmidtViborg AM20017763000 m10.47.117722000 m6.52.12
Kvinder45-491528Tine BroksøBlovstrød Løverne197178110000 m39.24.007475000 m18.58.24
U20 Piger14-151527Mie GamViborg AM20017743000 m10.47.637532000 m6.56.19
U20 Piger18-191476Isabella SheldonSparta AM19977435000 m19.00.897331500 m5.06.01
Kvinder20-221471Camilla LaursenViborg AM19957502000 m6.56.887213000 m11.06.92
KvinderSenior1463Nanna WeyeAGF Atletik1992732800 m2.26.47315000 m19.08.3
KvinderSenior1461Nanna Leegaard KruseSparta AM19877953000 m10.40.166661500 m5.17.03
U20 Piger16-171446Camilla ØhrmanRanders Atletik Freja19997305000 m19.09.17163000 m11.08.70
U20 Piger16-171442Kamilla KajbækBallerup AK19997423000 m10.59.177005000 m19.29.04
U20 Piger14-151429Emilie Bøg EkholmIK Hellas2002732800 m2.26.426971500 m5.11.86
U20 Piger16-171411Augusta Maria Grønborg ChristensenBlovstrød Løverne20007175000 m19.17.526941500 m5.15.42
U20 Piger18-191393Emma Dyrup KleistViborg AM19977151500 m5.09.0678800 m2.30.31
Kvinder35-391389Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne19797043000 m11.13.356855000 m19.38.99
U20 Piger14-151386Liv L NielsenAalborg AM20017281500 m5.06.96582000 m7.18.13
U20 Piger14-151334Mie Hylling AxelssonSparta AM20026811500 m5.14.42653800 m2.32.16
U20 Piger14-151332Laura HelmerFremad Holbæk20016721000 m3.17.326603000 m11.29.94
U20 Piger16-171331Sarah Bruun NielsenBlovstrød Løverne19997073000 m11.12.096241500 m5.24.15
U20 PigerU131330Mathilde Grønlund RasmussenBallerup AK20036863000 m11.19.876445000 m20.06.69
U20 PigerU131298Alma SøttrupBallerup AK20036585000 m19.57.09640800 m2.33.12
U20 Piger16-171293Laura Victoria SchulzBlovstrød Løverne19996625000 m19.54.386313000 m11.41.19
U20 Piger14-151239Nanna MuurholmAalborg AM20016421500 m5.21.1597800 m2.36.41
U20 Piger14-151219Mathilde WintherBlovstrød Løverne20026325000 m20.15.15587800 m2.37.21
U20 Piger18-191190Signe Salanson Jensen-SmidtViborg AM19986053000 m11.51.83585800 m2.37.39
U20 Piger14-151184Marie Maegaard BechBagsværd AC20026331500 m5.22.505513000 m12.13.75
U20 Piger16-171066Maya HaghfeltHelsingør IF20005481000 m3.30.165183000 m12.28.07
Kvinder40-441035Laura MarkovaaraFinland1973103510000 m34.00.14
KvinderSenior1022Cecilia NorrbomSweden1988102210000 m34.16.21
U20 Piger16-171010Mia Helene MørckBagsværd AC19991010800 m2.08.31
U20 Piger18-19990Helene Holm GottliebHolte Atletik1998990800 m2.09.52
KvinderSenior988Sara HolmgrenSweden199098810000 m34.57.13
KvinderSenior975Louise JørgensenKøbenhavns IF1991975800 m2.10.44
Kvinder20-22972Dagmar Fæster OlsenSparta AM1994972800 m2.10.61
U20 Piger16-17972Nathalie Richter-MikkelsenAalborg AM2000972800 m2.10.62
Kvinder35-39968Louise L BattingÅrhus 190019789685000 m16.45.0
Kvinder40-44934Rikke Due-AndersenTeam Hechmann Sport197293410000 m36.03.25
U20 Piger16-17906Clara KallSparta AM19999063000 m10.02.60
Kvinder20-22900Sissel MøllerSkive AM199490010000 m36.45.98
U20 Piger18-19894Carolien MillenaarHerning LK1997894800 m2.15.5
KvinderSenior887Helene SvaneAarhus Fremad Atletik199188710000 m37.02.94
Kvinder20-22872Hilda HellerSparta AM1996872800 m2.16.92
Kvinder20-22869Caroline ChristiansenKøbenhavns IF19948695000 m17.42.67
KvinderSenior868Julie Frøslev MathisenAskim IF19938682000 m6.31.73
U20 Piger14-15855Elena JohansenHelsingør IF2001855800 m2.18.07
U20 Piger14-15849Anne AndersenAalborg AM2001849800 m2.18.47
KvinderSenior844Marie Munk Jakobsen AGF Atletik1991844800 m2.18.8
KvinderSenior839Lene DalgaardOdense Atletik19908395000 m18.00.7
Kvinder45-49831Mia SørensenVejle IF196983110000 m38.16.78
U20 Piger14-15830Mille B OlesenAalborg AM2002830800 m2.19.7
U20 Piger16-17815Laura AstrupÅrhus 19002000815800 m2.20.7
KvinderSenior810Hannah NewbouldSparta AM1991810800 m2.21.06
U20 Piger18-19802Maria H. B. AndersenSparta AM1998802800 m2.21.60
Kvinder20-22784Laura R. MøllerOdense Atletik1994784800 m2.22.8
U20 Piger14-15782Ellinor AurellAngelholm IF2001782800 m2.22.94
Kvinder20-22780Helene F. SørensenÅrhus 19001995780800 m2.23.1
U20 Piger16-17780Laura Valgreen PetersenOdense Atletik20007801500 m4.58.6
KvinderSenior777Signe ØllgaardRUNAAR19937775000 m18.39.3
U20 PigerU13760Majken LützenBallerup AK2003760800 m2.24.47
KvinderSenior751Lisa HøgAalborg AM19907512000 m6.56.81
U20 Piger14-15747Cecilie Møller-JensenBagsværd AC2001747800 m2.25.32
U20 PigerU13743Emma Kiplagat KondrupKolding KFUM2004743800 m2.25.66
Kvinder55-59741Tove Schultz-LorentzenIK Hellas196074110000 m40.19.45
U20 Piger14-15734Kristine Mygind SørensenAGF Atletik2002734800 m2.26.3
U20 Piger16-17731Nina KrarupEsbjerg AM1999731800 m2.26.5
Kvinder45-49729Susanne PallesenÅrhus 19001967729800 m2.26.6
KvinderSenior726Mia KolmosAK 7319887263000 m11.05.04
U20 Piger16-17725Amani Salman IsmaelMalmö Al20007253000 m11.05.33
U20 Piger14-15713Cecilie BoesdalSparta AM2001713800 m2.27.79
U20 Piger16-17713Tine ØstergaardBagsværd AC2000713800 m2.27.78
KvinderSenior710Karen Krogh JohansenAGF Atletik1987710800 m2.28.00
U20 Piger14-15703Frida UhrskovHelsingør IF2001703800 m2.28.48
U20 PigerU13701Emma S. HansenAalborg AM2003701800 m2.28.59
U20 Piger16-17695Matilde WillerSparta AM2000695800 m2.29.04
Kvinder30-34680Line Bang NBRO19866805000 m19.42.22
KvinderSenior664Dagmar ClausenAGF Atletik1991664800 m2.31.3
Kvinder35-39656Lene PedersenÅrhus 190019796565000 m19.58.3
U20 Piger14-15654Helena RingAmager AC2002654800 m2.32.10
U20 Piger14-15651Anna Sofie FrændeSparta AM2001651800 m2.32.27
U20 Piger14-15645Freja Koertsz MadsenHerlev2002645800 m2.32.75
U20 Piger14-15645Frida UhvsdorHelsingør IF2001645800 m2.32.75
Kvinder50-54642Anni NøhrSNIK Atletik196664210000 m42.42.69
U20 Piger14-15642Sofie FrobergAarhus 19002002642800 m2.33.0
U20 Piger16-17638Therese Helk OlesenSkive AM1999638800 m2.33.26
Kvinder40-44627Karen CandelariaTeam Hechmann Sport197662710000 m43.05.60
U20 Piger18-19620Emily Oron LexnerAllerød AM19976201000 m3.22.57
Kvinder60-64617Vibeke HansenSNIK Atletik195461710000 m43.21.49
U20 PigerU13616Ulrikke Juul SøeborgHelsingør IF20036163000 m11.47.20
Kvinder45-49615Charlotte LykkeBlovstrød Løverne196761510000 m43.23.52
U20 Piger16-17613Souhur Dahir Jama RooblehOdense Atletik1999613800 m2.35.2
U20 Piger16-17603Vera Dam KaagaardSlagelse Atletik DELTA19996032000 mF8.33.80
U20 Piger16-17594Freja Lunde LarsenHolte Atletik20005943000 m11.56.28
Kvinder50-54593Hanne Koch KronilBlovstrød Løverne196659310000 m43.58.25
U20 Piger16-17581Solveig MariboAGF Atletik20005811500 m5.31.6
U20 Piger14-15580Caroline Rødgaard JessenHerlev Atletik20025803000 m12.01.69
U20 Piger14-15578Unna Ró JoacobsenBragdid2002578800 m2.37.95
KvinderSenior576Anne Hjorth ThomsenAGF Atletik1993576800 m2.38.07
Kvinder45-49572Trine B AndersenBlovstrød Løverne196857210000 m44.30.65
Kvinder30-34559Camilla LarnkjærFrederiksberg IF1986559Mile6.00.80
U20 Piger16-17559Isabella SørensenAK Brøndby2000559800 m2.39.46
U20 Piger14-15557Laura RothschildKøbenhavns IF2002557800 m2.39.59
U20 Piger14-15534Caroline NørgaardHolte Atletik20015343000 m12.21.23
Kvinder20-22532Emma FindingRanders Atletik Freja1996532800 m2.41.66
U20 Piger16-17524Nemad KomadHeleneholms IF1999524800 m2.42.36
U20 Piger14-15520Emma JensenKlippans FK2001520800 m2.42.71
U20 Piger18-19498Sophie Dyrekær GudsøeIK Hellas1998498800 m2.44.53
U20 Piger14-15493Clara Lund-SørensenAmager AC2002493800 m2.45.01
U20 Piger14-15488Josefine MunksdorfHvidovre AM2002488800 m2.45.39
Kvinder50-54476Julie RosboBagsværd AC1966476Mile6.17.75
Kvinder50-54472Ulla VintherAtletica Horsens196547210000 m47.19.33
U20 Piger14-15468Urd Reginsdóttir á LoftiBragdid2001468800 m2.47.15
U20 Piger14-15460Cathrine BrundRanders Atletik Freja2002460800 m2.47.90
U20 PigerU13439Esther KirkebyGentofte IK2004439800 m2.49.72
Kvinder50-54400Benedicte KastrupBagsværd AC1966400Mile6.34.59
U20 Piger14-15369Annika IsaksenBragdid2002369800 m2.56.40
KvinderSenior294Henriette SkavinSparta AM1989294800 m3.04.30
U20 PigerU13262Vera Schjerup ThomsenAmager AC2003262800 m3.07.97
U20 Piger14-15246Josefine JørgensenAmager AC2002246800 m3.09.87
KvinderSenior169Sine K. JørgensenRanders Atletik Freja1993169800 m3.20.15

GRAND PRIX RANKINGS HERRER OG U20 DRENGE

KLASSEKATEGORIIAAF SUMATLETKLUBÅRGANG1.IAAF1.DIST.1.TIME2.IAAF2.DIST.2.TIME
HerrerSenior1978Thijs NijhuisViborg AM19929982000 m5.14.039801500 m3.49.7
HerrerSenior1917Peter GlansOdense Atletik19939693000 m8.15.17948800 m1.52.8
HerrerSenior1915Nick R. JensenSparta AM1991964Mile4.09.219511000 m2.25.86
Herrer20-221883Mihn Kyun ChoSparta AM19949681500 m3.50.7915Mile4.13.51
HerrerSenior1867Per SvelaIL Gular19929643000 m8.15.9790310000 m30.37.17
U20 Drenge18-191867Andreas LindgreenSparta AM19989453000 m8.19.469221500 m3.54.35
HerrerSenior1831Abdi Hakin UladHvidovre AM199198110000 m29.41.178503000 m8.37.01
HerrerSenior1810Andreas LommerOdense Atletik199195210000 m30.01.458581500 m3.59.7
Herrer20-221748Rasmus GregersenHerning LK1995879800 m1.55.358691500 m3.58.8
HerrerSenior1735Kasper SkovOdense Atletik19929093000 m8.26.028265000 m14.54.6
HerrerSenior1712Frederik FürstenbergSparta AM1993894800 m1.54.798181500 m4.03.13
Herrer30-341694Jonas LindholtÅrhus 190019848631500 m3.59.3831800 m1.57.21
U20 Drenge18-191670Joachim Weel RosboBagsværd AC19978753000 m8.32.257955000 m15.04.96
U20 Drenge16-171668Magnus Nyman HallÅrhus 190019998353000 m8.39.908331500 m4.01.8
U20 Drenge18-191657Søren JøhnkBagsværd Atletik Club1997856800 m1.56.248011500 m4.04.57
Herrer35-391640Michael NielsenSparta AM19818763000 m8.32.067645000 m15.15.50
Herrer30-341623Thomas EsbensenHerning LK19838193000 m8.42.858045000 m15.02.0
HerrerSenior1618Jeppe SideniusTrongårdens IF1992812800 m1.57.968061500 m4.04.16
U20 Drenge18-191617Kristian Holm JensenEsbjerg AM19978265000 m14.54.479110000 m32.00.96
Herrer20-221609Jonathan M. AdamsenKøbenhavns IF1995837800 m1.56.967721500 m4.07.16
Herrer30-341600Richard D JensenSparta AM19858103000 m8.44.7179010000 m32.01.64
U20 Drenge18-191600Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF1997805Mile4.23.50795800 m1.58,6
Herrer40-441579Jesper PedersenAK 7319758253000 m8.41.787541500 m4.08.79
HerrerSenior1553Omar Hassan (u)Aarhus Fremad Atletik19917855000 m15.08.276810000 m32.18.85
HerrerSenior1551Christian SonneNBRO19887833000 m8.49.877685000 m15.14.02
Herrer20-221544August BrozRanders Atletik Freja1996813800 m1.57.907311500 m4.10.9
U20 Drenge18-191543Mubaarik IbrahimOdense Atletik19988031500 m4.04.47405000 m15.23.87
HerrerSenior1534Thomas Svare EhlersNBRO19897983000 m8.46.977365000 m15.25.06
HerrerSenior1532Christoffer T MadsenKøbenhavns IF19927713000 m8.52.39761800 m2.00.0
U20 Drenge14-151526Markus Kirk KjeldsenSAK-7720017771500 m4.06.7749800 m2.00.47
HerrerSenior1511Esben HornumAGF Atletik19897903000 m8.48.617215000 m15.30.5
HerrerSenior1508Alexander Le Fevre JohansenAGF Atletik1988797800 m1.58.557111500 m4.12.7
HerrerSenior1507Rasmus Isager HansenÅrhus 1900198976410000 m32.22.257433000 m8.57.97
Herrer20-221501Emil AarestrupViborg AM19957695000 m15.13.77322000 m5.44.70
Herrer40-441495Bo S AbrahamssonKøbenhavns IF19767553000 m8.55.5074010000 m32.41.57
U20 Drenge16-171493Alexander Seidler NielsenHvidovre AM19997483000 m8.56.897455000 m15.21.88
Herrer20-221487Anton HarrsenHelsingør IF19957543000 m8.55.787335000 m15.26.23
HerrerSenior1473Niels Peter NielsenSparta AM19877545000 m15.18.77193000 m9.02.81
HerrerSenior1472Jan Elmar SørensenTreysti19917443000 m8.57.797285000 m15.27.91
Herrer30-341467Morten FagerlundHerning LK1986760800 m2.00.047072000 m5.47.84
U20 Drenge16-171451Oliver BjørslevAalborg AM20007603000 m8.54.46691800 m2.02.90
Herrer20-221423Mads SkaaningSparta AM19957141500 m4.12.437095000 m15.34.8
Herrer40-441423Bo AbrahamssonKøbenhavns IF19767423000 m8.58.186815000 m15.44.75
Herrer35-391421Paulo JensenSparta AM19797403000 m8.58.626815000 m15.44.71
U20 Drenge16-171415Malthe NielsenSparta AM1999747800 m2.00.546683000 m9.13.70
HerrerSenior1411Max BoderskovÅrhus 1900198771610000 m33.00.456953000 m9.07.90
HerrerSenior1407Anders BukhaveHerning LK19887055000 m15.36.17022000 m5.48.54
Herrer20-221398Jacob Qvist JensenAarhus Fremad Atletik1995744800 m2.00.696541500 m4.18.1
HerrerSenior1391Patrick LeeseNBRO19887143000 m9.03.966775000 m15.46.03
U20 Drenge16-171390Andreas RebstrupAalborg AM2000732800 m2.01.196581500 m4.17.7
HerrerSenior1387Anders PedersenÅrhus 190019937085000 m15.35.16793000 m9.11.33
HerrerSenior1385Martin Eisemann de AlmeidaOdense Atletik19937303000 m9.00.696551500 m4.18.0
U20 Drenge18-191374Jonas GertsenOdense Atletik19987321500 m4.10.86425000 m15.59.19
HerrerSenior1366Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF19937453000 m8.57.566211500 m4.21.32
HerrerSenior1357Kenneth VestesenEsbjerg AM199072710000 m32.51.806305000 m16.03.7
HerrerSenior1353Anders Essom-StenzSparta AM1991721800 m2.01.636321500 m4.20.31
Herrer20-221345Christian WeberskovAGF Atletik19956803000 m9.10.976655000 m15.50.4
Herrer20-221339Mohamed HersiFrederiksberg IF1994684Mile4.35.366553000 m9.16.34
U20 Drenge18-191334Simon HolstAmager AC19986841000 m2.40.156503000 m9.17.54
Herrer30-341329Jakob RiisÅrhus 190019826955000 m15.39.56343000 m9.21.01
U20 Drenge14-151327Jeppe RisvigSkive AM2001692800 m2.02.876353000 m9.20.78
Herrer20-221308Asmund Biesbjerg JensenNBRO 19946715000 m15.48.466373000 m9.20.31
HerrerSenior1297Jonas BergHerning LK19876493000 m9.17.636485000 m15.56.7
HerrerSenior1290Emil SkovhøjAmager AC1991661800 m2.04.26291000 m2.43.45
Herrer35-391266Rikki FrederiksenFrederiksberg IF198163810000 m34.05.716285000 m16.04.29
HerrerSenior1253Sebastian MatzAarhus Fremad Atletik19926721500 m4.16.45813000 m9.32.88
Herrer20-221243Christoffer VienbergBlovstrød Løverne19946413000 m9.19.496025000 m16.14.21
U20 Drenge18-191236Casper GiversenÅrhus 190019976441500 m4.19.15923000 m9.30.43
Herrer40-441231Jonas BransbjergFremad Holbæk197662510000 m34.17.416063000 m9.27.24
Herrer35-391219Lasse LyhneAK 7319776243000 m9.23.215955000 m16.17.01
U20 Drenge14-151215Louis CantbyHvidovre AM20016242000 mF6.53.005913000 m9.30.56
Herrer45-491198Kent NørmarkSparta AM19716043000 m9.27.555945000 m16.17.40
U20 Drenge18-191198Berhane YemaneAGF Atletik1997640800 m2.05.135585000 m16.31.5
U20 Drenge18-191196Oliver ThernøeKorsør AM1997615800 m2.06.255811000 m2.46.44
Herrer35-391195Peter Paldan SørensenFrederiksberg IF19796203000 m9.24.005755000 m16.24.97
Herrer45-491177Peter NielsenFremad Holbæk197160910000 m34.31.755683000 m9.35.97
Herrer40-441176Nikolaj Holdt MikkelsenSparta AM19735935000 m16.17.685833000 m9.32.35
U20 Drenge18-191168Thor SkifteAmager AC1997777800 m1.59.353911000 m2.59.66
U20 Drenge18-191164Peter Christian WildtOdense Atletik19986471500 m4.18.85175000 m16.48.23
Herrer35-391154Koen StockbroekxSparta AM19796043000 m9.27.595505000 m16.34.71
HerrerSenior1150Martin Laage KraghBlovstrød Løverne19906253000 m9.23.075255000 m16.45.27
U20 Drenge16-171141Mathias SikoraSlagelse Atletik DELTA2000577800 m2.07.985641000 m2.47.48
HerrerSenior1126Michael DunvaldÅrhus 190019885723000 m9.34.895545000 m16.33.2
HerrerSenior1121Rasmus KrodalNBRO19895835000 m16.21.815383000 m9.42.94
U20 Drenge16-171108Jonathan MogensenAmager AC2000556800 m2.09.005521500 m4.28.39
Herrer30-341091Kristian ThygesenPolitiets Idrætsforening198356710000 m35.09.065243000 m9.46.24
Herrer45-491070Michael Pilegaard HansenBagsværd AC19675471000 m2.48.58523800 m2.10.56
Herrer40-441049Martin KlausenFremad Holbæk1972528800 m2.10.325213000 m9.47.09
Herrer40-441035Søren HelmerFremad Holbæk1974531800 m2.10.25043000 m9.51.18
HerrerSenior1033Martin Højland NielsenKøbenhavns IF1993540800 m2.09.764931500 m4.34.87
HerrerSenior1023Tayron ReyesDominican Republic19901023800 m1.50.12
U20 Drenge16-171011Kasper KesjeHelsingør IF19995375000 m16.40.034741000 m2.53.54
U20 Drenge16-171008Jacob Weel RosboBagsværd AC20005203000 m9.47.34488800 m2.12.33
HerrerSenior1004Themba MadimaSouth Africa19891004800 m1.50.77
U20 Drenge16-171003Louis HermannSparta AM19995403000 m9.42.57463800 m2.13.63
Herrer40-44996Rasmus BrynskovIK Hellas197357110000 m35.05.294251500 m4.42.69
HerrerSenior993David NilssonSweden198799310000 m29.32.92
U20 Drenge14-15978Christian LindgreenSparta AM2002491800 m2.12.174871500 m4.35.45
HerrerSenior957Anton DanielssonSweden199095710000 m29.58.13
U20 Drenge14-15949Alexander Tengblad NikolaisenViborg AM20015213000 m9.47.054282000 m6.27.91
HerrerSenior943Andreas BuenoÅrhus 190019889431500 m3.52.7
Herrer20-22940Mikkel Dahl-JessenAGF Atletik19949401500 m3.52.9
Herrer50-54938Søren ØstergaardAGF Atletik19664733000 m9.59.074651500 m4.38.0
HerrerSenior937Søren WedelSparta AM19875083000 m9.50.214295000 m17.26.93
HerrerSenior935Jeppe HarboeSparta AM199293510000 m30.14.13
Herrer20-22934Anders Lund HansenMultiatleterne199493410000 m30.14.71
Herrer35-39930Fredrik UhrbomSweden197793010000 m30.17.41
Herrer20-22907Christian ClausenKøbenhavns IF1996907800 m1.54.31
U20 Drenge14-15902Andreas LangeGentofte IK2002466800 m2.13.454361500 m4.41.34
Herrer30-34896Jens Søndergaard JensenAGF Atletik19868961500 m3.56.5
Herrer30-34890Jesper Trebbien AndersenSparta AM198289010000 m30.46.52
Herrer40-44889Michael PedersenKøbenhavns IF1973485800 m2.12.504041500 m4.45.29
Herrer20-22879Emil HolmGanløse Tri Center19968793000 m8.31.43
HerrerSenior879Mads TærsbølSparta AM19928793000 m8.31.54
U20 Drenge14-15879Kristian CarstensenBallerup AK20015043000 m9.51.113751500 m4.48.85
U20 Drenge16-17876William DevantierSparta AM2000876800 m1.55.46
U20 Drenge16-17875Mads Nørlov BundgaardIK Hellas20004531500 m4.39.36422Mile5.05.29
Herrer20-22874Kennedy CharichaTurun Urheiluliitto199687410000 m30.58.09
Herrer20-22873Andreas BruseliusVejle IF1995873800 m1.55.57
U20 DrengeU13858Marcus RøllingAmager AC20034385000 m17.22.574203000 m10.12.74
Herrer30-34855Jesper FaurschouHerning LK19838555000 m14.45.1
U20 Drenge16-17853Karl-Gustav BrockdorffAalborg Atletik og Motion1999853800 m1.56.33
Herrer55-59845Bo AntvorskovAmager AC196146010000 m36.52.733853000 m10.22.61
HerrerSenior841Christoffer BollKøbenhavns IF1992841800 m1.56.8
HerrerSenior839Mikael JohnsenRanders Atletik Freja19928391500 m4.01.3
U20 Drenge14-15839Gustav MørchBlovstrød Løverne2002445Mile5.02.31394800 m2.17.35
HerrerSenior837Christian LarsenÅrhus 19001993837800 m1.56.95
Herrer50-54832Karsten M. KraghÅrhus 190019634503000 m10.04.913825000 m17.49.0
Herrer40-44829Henrik DufkeHelsingør IF19744403000 m10.07.403895000 m17.45.56
Herrer55-59827Jørn ThostrupBlovstrød Løverne196145310000 m36.59.233743000 m10.25.54
HerrerSenior822Omer Hassen OmerAarhus Fremad Atletik19908223000 m8.42.28
Herrer40-44815Søren Helmer Fremad Holbæk19744953000 m9.53.373201000 m3.05.40
HerrerSenior811Jens BøhmerIL Gular19938113000 m8.44.38
HerrerSenior811Christian Reumert HedetoftAGF Atletik1992445800 m2.14.543661500 m4.50.1
Herrer35-39803Bo RahbækAK 7319814363000 m10.08.453675000 m17.56.48
HerrerSenior801Søren SchwartzHerning Løbeklub19908013000 m8.46.50
Herrer20-22800Emil ThostrupMalmö AI1995800800 m1.58.42
Herrer30-34800Tue LassenAGF Atletik19858005000 m15.03.3
U20 Drenge18-19799Marc LaursenViborg AM19977993000 m8.46.71
U20 Drenge18-19798Gustaf FrederiksenHaderslev IF1997798800 m1.58.5
U20 Drenge16-17796Rasmus Rose-HansenSkive AM1999796800 m1.58.56
Herrer20-22790Magnus DewettHerning LK19957905000 m15.06.4
HerrerSenior778Sebastian PerssonHeleneholms IF1991778800 m1.59.28
HerrerSenior776Patrik NilssonOskarshamns SK19927761500 m4.06.77
Herrer30-34775Morten MarinussenAalborg AM19847755000 m15.11.8
Herrer30-34772Christoffer SlothAalborg AM1985772800 m1.59.54
HerrerSenior761Simon Jørn HansenBlovstrød Løverne19917613000 m8.54.33
Herrer40-44759Henrik HansenBagsværd AC19754163000 m10.13.813435000 m18.08.46
Herrer50-54758Per H. ChristensenBallerup AK19665573000 m9.38.492015000 m19.30.62
Herrer20-22757Mathias KoldbySG Atletik Svendborg19957575000 m15.17.7
Herrer20-22757Alexander NilssonMölndals AIK199575710000 m32.27.53
HerrerSenior756Mads DahlAalborg AM19877565000 m15.18.1
Herrer35-39752Rasmus LindgrenAGF Atletik19787525000 m15.19.6
Herrer45-49747Michael Hjortemark OlsenBlovstrød Løverne19673833000 m10.23.1836410000 m38.36.35
Herrer35-39746Thorkild SundstrupAarhus Fremad Atletik19807465000 m15.21.6
U20 Drenge18-19746Tom NijhuisViborg AM1997746800 m2.00.6
HerrerSenior744Jonas LyngholmKøge Atletik19877445000 m15.22.44
Herrer20-22743Thomas AndersenSparta AM19957433000 m8.57.93
HerrerSenior742Dennis ForsgrenMalmö AI1993742800 m2.00.78
HerrerSenior738Torben KirchnerGermany19877383000 m8.58.91
Herrer20-22737Jean Bosco NshimiyimanaHvidovre AM1995737800 m2.00.95
U20 Drenge14-15734Sebastian BergmanHvidovre AM2001405800 m2.16.763291000 m3.04.60
U20 Drenge16-17730Thor Bendix MadsenSparta AM19997305000 m15.27.10
U20 Drenge18-19726Peter Marius JensenSparta AM19973823000 m10.23.283445000 m18.07.61
HerrerSenior719Alexander Krogh JohansenAGF Atletik1988719800 m2.01.7
Herrer50-54715Henrik LarsenBlovstrød Løverne196237810000 m38.19.903373000 m10.36.44
Herrer20-22712Abdirisak Ahmed MahamadOdense Atletik1996712800 m2.02.0
Herrer30-34712Søren BrasenKIF København1984712800 m2.02.0
U20 DrengeU13711Jeppe HaghfeltHelsingør IF20033615000 m17.59.333503000 m10.32.48
Herrer50-54706Johnny F. R. StagstedÅrhus 190019663655000 m17.57.53413000 m10.35.21
Herrer20-22700Frederik ErnstAGF Atletik19957001500 m4.13.7
Herrer40-44700Marc LövgrenHeleneholms IF1974700800 m2.02.50
Herrer40-44698René NielsenSkive AM19746982000 m5.49.07
U20 Drenge14-15697Anders-Dres TarbensenEsbjerg AM20016971500 m4.14.0
Herrer30-34696Morten Puggaard RavnSparta AM19846965000 m15.39.43
Herrer30-34693Klaus HagensenÅrhus 190019826935000 m15.40.4
Herrer35-39688Daniel VestergaardAarhus Fremad Atletik19806885000 m15.42.1
Herrer35-39685Lars EjaasAGF Atletik19816855000 m15.43.4
Herrer20-22684Alex MogensenSÅN-løberne19946843000 m9.10.24
U20 Drenge16-17681Sebastian StensvigSkive AM19996813000 m9.10.91
U20 Drenge16-17676Robin OstenfeldtSAK-771999676800 m2.03.53
Herrer40-44671Leslie OlivierFrederiksberg IF197267110000 m33.37.73
Herrer40-44666Marc Lövgren KarlssonHeleneholm1974666Mile4.37.19
U20 Drenge14-15666Nikolaj DonsHvidovre AM2002346800 m2.20.193203000 m10.41.61
Herrer30-34660Peter StruckmannEsbjerg AM19856605000 m15.52.3
U20 DrengeU13653Frederik LeeAGF Atletik20043713000 m10.26.63282800 m2.24.2
HerrerSenior650Jakob EdsenHerning LK19936505000 m15.56.1
Herrer40-44646Ulrik BohnsenBlovstrød Løverne197364610000 m33.59.63
U20 Drenge16-17641Micki Borgen MorellIK Olympia2000641800 m2.05.06
Herrer45-49639Jesper KaiserBlovstrød Løverne19693773000 m10.24.822625000 m18.52.56
HerrerSenior637Thorsten BaumeisterFrederiksberg IF19886373000 m9.20.25
U20 Drenge18-19637Mads MortensenEsbjerg AM19986375000 m16.00.8
Herrer40-44636Claus GrønbechSNIK Atletik19726363000 m9.20.55
Herrer50-54632Jens LarsenTrongårdens IF19633453000 m10.34.172875000 m18.38.47
Herrer40-44631Jonas Brandsbjerg Fremad Holbæk19766313000 m9.21.73
Herrer20-22628Malthe GaarsdalBlovstrød Løverne19966285000 m16.04.34
HerrerSenior628Dan PoulsenÅrhus 190019886285000 m16.04.3
Herrer20-22627Kristian Broløs DamgaardAGF Atletik19956275000 m16.04.8
HerrerSenior625Andreas DamAGF Atletik19896255000 m16.05.5
U20 Drenge18-19621Thomas Sand NielsenAK Holstebro19986215000 m16.07.1
HerrerSenior618Mikkel HansenKøbenhavns IF19936185000 m16.08.18
Herrer30-34617Christian Østergaard JørgensenEsbjerg AM19866175000 m16.08.6
Herrer45-49605Claus NielsenKøge Atletik197160510000 m34.35.07
Herrer20-22604Peter Uldall TorpNBRO19966045000 m16.13.55
Herrer50-54604Claus PoulsenÅrhus 1900196460410000 m34.35.79
Herrer20-22598Philip ChristiansenKøbenhavns IF19965981500 m4.23.65
Herrer45-49595Peter Læssøe JørgensenIK Hellas19683223000 m10.41.0127310000 m40.27.95
U20 DrengeU13595Philip Grundt HansenBagsværd AC20043165000 m18.22.572793000 m10.54.88
U20 Drenge16-17593Lucas la cour HeebøllSparta AM1999593800 m2.07.26
U20 Drenge14-15591Elias ShifrisViborg AM2002591800 m2.07.33
Herrer30-34586Charlie ØstergårdÅrhus 190019865865000 m16.20.5
U20 Drenge14-15585Anton ØstdalBagsværd AC20015852000 mF7.00.75
Herrer45-49584Mattias JonssonHeleneholms IF1970584800 m2.07.66
Herrer40-44582Lars HansenKøge Atletik197558210000 m34.55.39
Herrer45-49580Henrik SørensenBagsværd AC19703193000 m10.41.982611500 m5.04.78
HerrerSenior579Asgedom BerhaneEsbjerg AM19905795000 m16.23.2
Herrer30-34576Mathias JørgensenRanders Atletik Freja19825765000 m16.24.3
Herrer35-39576Steffan AndersenEsbjerg AM19815765000 m16.24.6
Herrer55-59569Anders KjøngerskovBlovstrød Løverne195729710000 m39.56.532723000 m10.57.26
U20 Drenge14-15567Conrad LindSparta AM2001567800 m2.08.48
Herrer30-34565Henrik ThornNBRO19855653000 m9.36.52
Herrer55-59557Niels HansenHSOK19582915000 m18.35.992663000 m10.59.13
Herrer40-44556Jimmy StauningHelsingør IF19722815000 m18.41.492753000 m10.56.22
Herrer55-59552Henrik Kjeldgaard JørgensenBallerup AK196155210000 m35.23.62
Herrer45-49550Kim Ilsvard JensenViborg AM196855010000 m35:24.99
Herrer35-39547Allan LundÅrhus 190019775475000 m16.36.0
HerrerSenior546Klaus Præst JacqueBagsværd AC19925463000 mF11.04.27
U20 Drenge16-17544Mikkel StampeHelsingør IF2000544800 m2.09.56
Herrer95-99543Victor Carlsson5433000 m9.41.84
Herrer45-49541Jens Hæstrup KroghAarhus Fremad Atletik19675415000 m16.38.5
Herrer60-64527Henning Steffan JensenSparta AM195429510000 m39.58.71232Mile5.33.55
Herrer35-39523Ebbe Jung JosefssonTeam Karlsson19815235000 m16.45.80
Herrer50-54523Anders Lade NielsenÅrhus 190019665235000 m16.46.1
U20 Drenge14-15521Kasper FribergBjörstorp IF20015213000 m9.47.15
Herrer40-44513Kjetil HavsteinAK Holstebro19725133000 m9.48.90
U20 DrengeU13513Gustav B AndersenAmager AC20042921000 m3.07.832211500 m5.11.11
U20 Drenge14-15513Linus LindquistSparta AM2002513800 m2.11.06
Herrer30-34512Martin Friis Bach Bagsværd AC19845123000 m9.49.12
Herrer45-49509Erik HolmViborg AM19715095000 m16.51.6
Herrer50-54509Erik HansonKøge Atletik196350910000 m36.04.08
U20 Drenge16-17506Joachim RønsholtBallerup AK19995063000 m9.50.67
HerrerSenior505Luca DellantonioSparta AM1990505800 m2.11.45
Herrer35-39504Henrik Krak SandfeldSparta AM19815045000 m16.54.04
Herrer35-39503Niels NørgaardAarhus 190019815033000 m9.51.56
U20 Drenge18-19502Rasmus KristensenOdense Atletik19975025000 m16.54.68
U20 Drenge16-17501Kasper JensenIK Hellas1999501800 m2.11.66
Herrer35-39498Thomas GravesenRanders Atletik Freja19804985000 m16.56.6
U20 Drenge16-17497Niclas HjortkjærIK Hellas20004971500 m4.34.42
Herrer35-39496Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik19794965000 m16.57.3
Herrer30-34495Eduardo LópezSparta AM19854955000 m16.57.76
Herrer40-44490Christer FribergBjörstorp IF19724903000 m9.54.70
Herrer30-34488Ricki KristensenRUNAAR19864885000 m17.00.6
Herrer45-49487Henrik Skov AndersenBagsværd AC19674871500 m4.35.53
U20 Drenge14-15486Anders BangSparta AM2002486800 m2.12.45
Herrer20-22485Peder C MølbakHaderslev IF1996485800 m2.12.5
U20 Drenge18-19485Shaku MohammedAGF Atletik1997485800 m2.12.50
Herrer40-44483Ole Gram ClausenRunning Team Karma Police19724833000 mF11.25.36
U20 Drenge18-19483Nicholas StorryPrivat 21998483800 m2.12.6
Herrer30-34481Martin Friis BachBagsværd AC19844815000 m17.03.54
Herrer30-34481Kristian Kiær ThygesenPolities Idrætsforening19834815000 m17.03.51
Herrer65-69477Jes AndersenBagsværd AC19512401500 m5.08.162371000 m3.13.00
Herrer45-49475Súni LamhaugeTeam Hechmann Sport196847510000 m36.37.41
U20 Drenge18-19473Rógvi KárasonBragdid19984733000 m9.58.96
U20 Drenge18-19471Daniel GravergaardRanders Atletik Freja1997471800 m2.13.21
Herrer45-49470Torben SørensenAGF Atletik19704705000 m17.08.3
U20 Drenge18-19469Nicholas Mburu1998469800 m2.13.3
Herrer50-54466Jan Hybner-PedersenSkive AM19634662000 m6.21.78
Herrer55-59466Ole KrogHelsingør IF19612503000 m11.04.612165000 m19.20.55
U20 Drenge16-17465Lasse AnkersøEsbjerg AM19994655000 m17.10.5
U20 Drenge16-17463Troels Lang NielsenEsbjerg AM1999463800 m2.13.6
Herrer45-49462Henning JensenViborg AM196946210000 m36.50.95
Herrer55-59462Jørn SørensenAmager AC196026910000 m40.33.191935000 m19.36.32
Herrer30-34461Henrik Bierbum BacherSparta AM1986461800 m2.13.71
Herrer50-54461Paul AndersenBagsværd AC19642855000 m18.39.38176Mile5.44.06
Herrer40-44458Peter SønderlyngÅrhus 190019724585000 m17.13.9
U20 Drenge14-15458Ebbe Schou MøllerAGF Atletik2001458800 m2.13.9
Herrer50-54457Søren PovlsenKøbenhavns IF1965457800 m2.13.91
Herrer45-49454Sonny KarlssonHögby IF19674543000 m10.03.82
Herrer55-59452René L. PedersenOdense Atletik1961452800 m2.14.2
Herrer65-69447Tom Elmer ChristensenIK Hellas19492251000 m3.14.152223000 m11.14.80
Herrer30-34444Dan Gilling BrunholtFrederiksberg IF19834443000 m10.06.43
Herrer35-39441Frank OCarroll (u)Sparta AM19774415000 m17.21.21
HerrerSenior440Andreas Mikkelsen JensenBlovstrød Løverne19914405000 m17.21.99
Herrer55-59440Peter RosendalTeam Delta 508196044010000 m37.12.65
Herrer60-64440Jens BuchHolbæk LMK195644010000 m37.12.84
U20 Drenge14-15437Christian Oxlund RasmussenÅrhus 19002001437800 m2.15.0
Herrer50-54435Per JørgensenTrongårdens IF19632201000 m3.14.73215800 m2.29.00
U20 Drenge16-17433Niclas Søgaard HjortkjærIK Hellas20004335000 m17.24.89
U20 Drenge14-15429Nikolaj RichterAalborg AM2002429800 m2.15.45
U20 Drenge16-17426Jacob Koch-HansenKolding KFUM20004261500 m4.42.6
Herrer20-22420Hussain HafediFremad Holbæk19954201000 m2.57.44
Herrer30-34416Dan Gilling BrunholtFrederiksberg IF19834165000 m17.32.89
U20 Drenge16-17415Morten BachSparta AM20004153000 m10.14.34
U20 Drenge14-15409Laurits BerntsenViborg AM2002409800 m2.16.52
Herrer50-54404Kenneth MadsenÅrhus 190019634045000 m17.38.4
U20 Drenge16-17402Sigurd Zielinski DjurupBagsværd AC20004021500 m4.45.49
Herrer40-44399Ulrik RoosÅrhus 190019753995000 m17.41.0
Herrer55-59399Jan Skov PedersenAarhus Fremad Atletik195939910000 m37.56.66
U20 Drenge14-15397Christoffer GisselSAK-772001397800 m2.17.2
HerrerSenior395Abdirazak MadafinAGF Atletik19913955000 m17.42.8
Herrer40-44380Claudio PelsenKøge Atletik197238010000 m38.18.20
Herrer50-54379Poul GrenaaSparta AM19663795000 m17.50.54
U20 Drenge14-15377Noah Grunnet NouriSparta AM2002377800 m2.18.33
U20 Drenge14-15373Mads MørchHolte Atletik2001373800 m2.18.58
Herrer35-39372Bjarke MulderBlovstrød Løverne198037210000 m38.27.39
HerrerSenior371Kristian KrogBlovstrød Løverne19923715000 m17.54.33
Herrer45-49371Jan Grønlund RasmussenBallerup AK19692093000 m11.19.791625000 m19.57.97
Herrer30-34366Jesper TrigeAGF Atletik19823665000 m17.56.9
Herrer35-39365Sten JespersenÅrhus 190019783655000 m17.57.2
Herrer40-44363Morten BasseEsbjerg AM19723635000 m17.58.1
U20 Drenge14-15361Viktor Kiplagat KondrupKolding KFUM2002361800 m2.19.3
Herrer20-22356Peter Jon KristensenBlovstrød Løverne1996356800 m2.19.56
U20 Drenge14-15355Sebastian HansenSlagelse Atletik DELTA20013553000 m10.31.15
U20 Drenge14-15355Noah van WagenenBallerup AK20013551500 m4.51.51
Herrer35-39351Jakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC19783513000 m10.32.20
Herrer50-54349Klaus PlumBagsværd AC19653495000 m18.05.35
Herrer35-39346Lars Rohde IbsenOdense Atletik19803465000 m18.06.92
U20 Drenge16-17345Bjørn Sabroe SimonsenHG ATM2000345800 m2.20.20
U20 Drenge16-17343Kasper MejlholmAalborg AM2000343800 m2.20.37
Herrer45-49337Kim HansenBagsværd AC19703373000 m10.36.41
Herrer35-39335David MøllerAalborg AM19803355000 m18.12.5
Herrer40-44334Philip MørchBlovstrød Løverne19743343000 m10.37.54
Herrer50-54333Carsten SiggaardBlovstrød Løverne196433310000 m39.12.33
U20 Drenge18-19332Magnus Elbæk DitlevBagsværd AC19973323000 m10.37.93
Herrer20-22330Kevin SørensenSlagelse Atletik DELTA19963303000 m10.38.48
Herrer55-59329Thyge ArumFMTI19611685000 m19.53.591613000 m11.39.36
Herrer50-54324Carsten BorgenIK Olympia Maribo19653241500 m4.55.72
Herrer55-59324Jens Arne ChristiansenBlovstrød Løverne195832410000 m39.23.48
Herrer40-44323Flemming Adler BankAmager AC19743235000 m18.19.01
Herrer60-64322Jørgen Pilegård Holbæk LMK195532210000 m39.25.64
U20 DrengeU13320Hjalte DalskovFremad Holbæk20053201000 m3.05.41
U20 Drenge14-15317Bertil SteffensenVejle IF2001317800 m2.21.95
Herrer20-22304Kevin F. SørensenSlagelse Atletik DELTA19963045000 m18.28.77
Herrer40-44297Kim LeeAGF Atletik19762973000 m10.48.80
Herrer45-49297Poul NielsenFremad Holbæk19702973000 m10.48.93
Herrer35-39295Anders IversenAarhus Fremad Atletik19772955000 m18.33.9
U20 DrengeU13290AliIK Hellas20042901500 m5.00.41
U20 Drenge18-19290Yousef BellouchFrederiksberg IF19982903000 m10.51.31
HerrerSenior288Anders LagergrenFrederiksberg IF19922881500 m5.00.81
U20 DrengeU13272Axel Vang ChristensenFIF Hillerød20042721500 m5.03.12
U20 Drenge14-15271Rasmus BaltzersenGreve Atletik2002271800 m2.24.96
U20 Drenge16-17265Frederik NordstedtIFK Helsingborg1999265800 m2.25.35
Herrer20-22259Hao hoang NgyuenSAK-7719952591500 m5.05.1
Herrer20-22257Pierre-Jean Xavier de Menard  Blovstrød Løverne19952571500 m5.05.30
Herrer40-44227Gary Green (u)Køge Atletik197422710000 m41.30.82
Herrer95-99223Lars Ryberg VikkelsøNovogruppens Løbeklub2235000 m19.16.49
U20 DrengeU13222Emil Pontoppidan JensenIK Hellas20032221500 m5.10.97
Herrer50-54219Flemming JohansenIK Hellas196221910000 m41.42.44
Herrer35-39217Jacob ArumHelsingør IF1981217800 m2.28.88
Herrer55-59217Verner PoulsenAmager AC195911810000 m44.34.10995000 m20.50.53
Herrer45-49211Jesper HøgsvigIK Hellas19691673000 m11.36.4344800 m2.46.93
HerrerSenior208Jacob BallingFremad Holbæk19922083000 m11.19.89
Herrer60-64207Jørgen PilegårdHolbæk LMK19552073000 m11.20.43
Herrer50-54196Roberto SchmidtHerlev Atletik1966196800 m2.30.49
Herrer60-64190Per GlassauVejle IF195419010000 m42.26.73
U20 Drenge14-15189Ketil KanneworffKøbenhavns IF2002189800 m2.31.08
Herrer50-54185René CiraklarIK Hellas196418510000 m42.35.65
U20 Drenge14-15177Daniel Kittirat JørgensenHvidovre AM2001177800 m2.32.10
Herrer55-59169Claus CarlsenIK Hellas19571695000 m19.53.30
U20 Drenge14-15165David Romney LauridsenBallerup AK20011655000 m19.55.72
HerrerSenior162Moze ExileAGF Atletik19871625000 m19.58.3
Herrer50-54158Lars RavnBlovstrød Løverne196215810000 m43.19.46
HerrerSenior152Mohamud AbdiAGF Atletik19871525000 m20.05.8
Herrer70-74128Leif J. VincentsenSNIK Atletik194612810000 m44.14.78
HerrerSenior124Rune EgedeEsbjerg AM19921245000 m20.28.2
U20 Drenge14-15123Hugin JacobsenBragdid2002123800 m2.37.01
Herrer45-49103Torben RasmussenFremad Holbæk19671031000 m3.28.93
Herrer30-3498Anders Krause SørensenPrivat 11983985000 m20.51.4
U20 Drenge14-1596Kristoffer KaadtmannHvidovre AM200296800 m2.39.94
Herrer45-4995Johnny DarlingAmager AC1969955000 m20.54.72
Herrer45-4984Tomas LaursenBlovstrød Løverne1969843000 m12.18.12
Herrer60-6477Jan GlifbergRødovre AC19547710000 m46.04.71
Herrer60-6476Erik ChristensenRødovre AC19537610000 m46.06.78
Herrer60-6475Lars NielsenRødovre AC19537510000 m46.09.68
Herrer45-4974Thomas LaursenBlovstrød Løverne1969741500 m5.42.22
U20 Drenge14-1569Reuben HamannKøbenhavns IF200269800 m2.43.33
U20 DrengeU1368Sebastian MonneretAmager AC200368800 m2.43.46
U20 DrengeU1362Jens-Jakob IngerslevGentofte IK200362800 m2.44.27
Herrer70-7450Leif Møller PedersenOdense Atletik19455010000 m47.19.76
Herrer50-5440Lis Lund KnudsenAtletica Horsens19624010000 m47.53.58
Herrer50-5438Flemming BerthelsenParasport Frederiksberg1966383000 m12.51.25
U20 Drenge14-1530Elias Kongsted MisanderGentofte IK200230800 m2.49.61
Herrer50-5428Henrik ChristensenIK Hellas19642810000 m48.35.93
U20 Drenge14-1516Jens MejrupEsbjerg AM200116800 m2.53.0
Herrer75-798Vagn KildsigDianalund IF1940810000 m50.24.62
Herrer35-397Jacob Møller-IversenSkive AM198172000 m8.29.24
Herrer70-745Jan DuelundSNIK Atletik1943510000 m50.44.11
U20 Drenge14-155Tobias LyckFredensborg AK20025800 m2.56.95
Herrer75-794Jens Myrup NoeHolbæk LMK1938410000 m50.56.29
Herrer30-340Mark SonneParasport Frederiksberg198403000 m14.26.72
Herrer60-640Bent AndreasenRødovre AC1953010000 m53.36.93
Herrer70-740Mogens FinkSNIK Atletik1944010000 m55.44.25
Herrer75-790Hans HandtDianalund IF1940010000 m57.54.05
Herrer75-790Erik Bohn-JespersenIK Olympia Maribo1939010000 m54.30.47