title

Baneturneringens GRAND PRIX Serie er en konkurrence for mellem- og langdistanceløbere. Alle ens resultater løbet til Baneturneringens stævner scores ud fra gældende IAAF point. Hver atlets to bedste resultater på to forskellige distancer udgør ens samlede IAAF score.

Der kæmpes i fire klasser:

Kvinder, Herrer, U20 Drenge og U20 Piger

U20 klasser deltager også i Seniorklassen.

Der er en præmiepulje på ca. 29.000 kr.(*) som fordeles til de bedst rankede i hver af de fire klasser når det sidste stævne er afholdt. Nedenfor kan ses den foreløbige stilling for GRAND PRIX konkurrencen for 2017-sæsonen.

*Tilføjelse den 18. juni 2017: der er risiko for at BT6 aflyses, og såfremt dette sker, så vil den samlede præmiesum falde med 2.500 kr. der er klubbidraget til GRAND PRIX præmiepuljen. Dette vil gå forholdsmæssigt lige ud over alle udbetalte præmiesummer.

GRAND PRIX VINDERE 2017

 GRAND PRIX VINDERE KVINDER

1.plads

.

5.000 kr. 

Simone Glad / Sparta AM / 2053 point

1063 point / 5000m / 15.52.72

990 point / 3000m / 9.35.50

2. plads

.

3.000 kr.

Mia Helene Mørck / Bagsværd AC / 2041 point

1038 point / 1000m / 2.45.09

1003 point / 800m / 2.08.73

3. plads

.

2.000 kr.

Line K Schulz / Aalborg AM / 1990 point

1002 point / 1000m / 2.48.00

988 point / 5000m / 16.34.1

 GRAND PRIX VINDERE HERRER

1.plads

.

5.000 kr. 

Nick R. Jensen / Sparta AM / 2034 point

1040 point / 1500m / 3.45.03

994 point / 1000m / 2.23.79

2. plads

.

3.000 kr.

Andreas Lindgreen / Sparta AM / 1999 point

1029 point / 1500m / 3.45.87

970 point / 1000m / 2.24.94

3. plads

.

2.000 kr.

Mikael Johnsen / Randers Freja Atletik / 1963 point

1032 point / 1500m / 3.45.65

931 point / 800m / 1.53.42

 GRAND PRIX VINDERE U20 PIGER

1. plads

.

2.000 kr.

Mia Helene Mørck / Bagsværd AC / 2041 point

1038 point / 1000m / 2.45.09

1003 point / 800m / 2.08.73

.2. plads

.

1.500 kr.

Mia van Wagenen / Ballerup AK / 1728 point

894 point / 3000m / 10.06.58

834 point / 1500m / 4.50.39

3. plads

.

1.000 kr.

Kirsten Wiborg Jensen / AGF Atletik / 1663 point

838 point / 5000m / 18.01.1

825 point / 1500m / 4.51.76

 GRAND PRIX VINDERE U20 DRENGE

1. plads

.

2.000 kr.

Andreas Lindgreen / Sparta AM / 1999 point

1029 point / 1500m / 3.45.87

970 point / 1000m / 2.24.94

.2. plads

.

1.500 kr.

Jonas Gertsen / Odense Atletik / 1597 point

811 point / 5000m / 14.59.62

786 point / 3000m / 8.49.31

3. plads

.

1.000 kr.

Alexander Seidler Nielsen / Hvidovre AM / 1564 point

786 point / 5000m / 15.08.04

778 point / 3000m / 8.50.97

GRAND PRIX RANKINGS KVINDER OG U20 PIGER

KLASSEIAAF SUMATLETKLUBÅRG.KATEGORI1.IAAF1.DIST.1.TID2.IAAF2.DIST.2.TID
Kvinder2053Simone GladSparta AM1990Senior10635000 m15.52.729903000 m9.35.50
U20 Piger2041Mia Helene MørckBagsværd AC199918-1910381000 m2.45.091003800 m2.08.73
Kvinder1990Line K SchulzAalborg AM199620-2210021000 m2.48.009885000 m16.34.1
Kvinder1909Rebekka FugløTreysti1993Senior971800 m2.10.729381500 m4.35.29
Kvinder1786Emma Dyrup KleistViborg AM199720-22901800 m2.15.058851500 m4.42.96
Kvinder1780Marie MørchBlovstrød Løverne1994Senior9103000 m10.01.15870800 m2.17.06
Kvinder1772Lise Kandborg SørensenAGF Atletik198530-349175000 m17.14.48551500 m4.47.29
Kvinder1764Signe Flarup ØllgaardAGF Atletik1993Senior8863000 m10.09.168785000 m17.37.4
U20 Piger1728Mia van WagenenBallerup AK199918-198943000 m10.06.588341500 m4.50.39
Kvinder1691Sissel MøllerAGF Atletik1994Senior9235000 m17.11.27681500 m5.00.5
U20 Piger1663Kirsten Wiborg JensenAGF Atletik199818-198385000 m18.01.18251500 m4.51.76
U20 Piger1637Mie GamViborg Atletik og Motion200116-178191500 m4.52.668185000 m18.13.4
Kvinder1614Louise RodeBlovstrød Løverne199720-228751500 m4.44.457391000 m3.10.82
Kvinder1583Cecilie Katrine HansenSparta AM199520-228345000 m18.03.847493000 m10.56.70
Kvinder1560Karen Krogh JohansenAGF Atletik198730-348221500 m4.52.29738800 m2.26.00
Kvinder1548Camilla GrøndahlAarhus Fremad Atletik1990Senior8311500 m4.50.90717800 m2.27.5
Kvinder1533Nanna Leegaard KruseSparta AM198730-347841500 m4.58.03749800 m2.25.18
U20 Piger1530Alma SøttrupBallerup AK200314-157851500 m4.57.89745800 m2.25.48
U20 Piger1485Augusta Maria Grønberg ChristensenBlovstrød Løverne200016-177693000 m10.49.647165000 m19.18.23
Kvinder1482Isabella SheldonSparta AM199720-227513000 m10.56.117315000 m19.08.20
U20 Piger1449Sarah Bruun NielsenBlovstrød Løverne199918-197643000 m10.51.346851500 m5.13.82
Kvinder1406Emily Oron LexnerBlovstrød Løverne199720-22721800 m2.27.216851500 m5.13.87
U20 Piger1404Caroline Rødgaard JessenBallerup AK200214-157283000 m11.04.41676800 m2.30.47
U20 Piger1197Nanna ElmerKøbenhavns IF200314-156091500 m5.26.81588800 m2.37.17
Kvinder1064Sylvia Kiberenge (u)Blovstrød Løverne1990Senior10645000 m15.52.42
Kvinder1062Trine B AndersenBlovstrød Løverne196845-495311500 m5.40.895311500 m5.40.89
Kvinder1037Maja AlmAGF Atletik1988Senior10373000 m9.20.63
Kvinder1013Frida KristianssonÖrgryte IS (SWE)1992Senior10135000 m16.19.86
Kvinder990Sara Ulrika HolmgrenSävedalens AIK (SWE)1990Senior9905000 m16.32.97
Kvinder970Laura R. MøllerOdense Atletik1994Senior970800 m2.10.75
U20 Piger970Nathalie Richter-MikkelsenAalborg AM200016-17970800 m2.10.79
Kvinder965Louise JørgensenKøbenhavns IF1991Senior965800 m2.11.09
U20 Piger943Helene Holm GottliebHolte Atletik199818-19943800 m2.12.41
Kvinder933Helene SvaneAarhus Fremad Atletik1991Senior9335000 m17.04.9
U20 Piger932Emma Kiplagat KondrupKolding KFUM2004U13932800 m2.13.10
Kvinder925Malin StrandSävedalens AIK (SWE)1993Senior9255000 m17.09.91
Kvinder924Therese JanssonKøbenhavns IF198630-34924800 m2.13.61
Kvinder912Lene DalgaardOdense Atletik1990Senior9125000 m17.17.1
Kvinder902Ida BergsløkkenRoyal Sport (NOR)198530-349025000 m17.23.03
Kvinder896Sara Schou KristensenBlovstrød Løverne199720-228963000 m10.05.86
Kvinder884Julie Mathisen (u)AGF Atletik1993Senior884800 m2.16.19
Kvinder871Marie Munk JacobsenAGF Atletik1991Senior8711500 m4.44.91
U20 Piger871Marie Møller SchmidtViborg AM200116-178711500 m4.45.0
Kvinder863Nanna WeyeAGF Atletik1992Senior8631500 m4.46.2
Kvinder853Maria EbbesenNBRO1988Senior8535000 m17.52.05
Kvinder852Marie Munk JakobsenAGF Atletik1991Senior852800 m2.18.27
U20 Piger852Majken LützenBallerup AK200314-15852800 m2.18.23
Kvinder844Michelle PoulsenSparta AM1992Senior8445000 m17.57.42
Kvinder840Louise Høj JensenAGF Atletik199720-228405000 m18.00.2
U20 Piger839Cecilie Møller-JensenBagsværd AC200116-17839800 m2.19.10
U20 Piger824Anne Bonderup AndersenAalborg AM200116-17824800 m2.20.09
U20 Piger816Mille B OlesenAalborg AM200214-15816800 m2.20.64
Kvinder800Sarah Erbs LedetBlovstrød Løverne197640-448005000 m18.24.95
U20 Piger787Kristine Mygind SørensenAGF Atletik200214-15787800 m2.22.62
U20 Piger779Beathe GajlAGF Atletik200214-15779800 m2.23.15
Kvinder769Cecilie H. ChristensenBallerup AK1992Senior7693000 m10.49.42
Kvinder763Susanne PallesenAarhus 1900196750-54763800 m2.24.22
Kvinder754Hilda HellerSparta AM199620-22754800 m2.24.89
U20 Piger749Frida UhrskovHelsingør IF200116-17749800 m2.25.24
U20 Piger748Kamilla KajbækBallerup AK199918-197483000 m10.56.95
Kvinder746Karen EhrenreichAarhus 1900198430-347465000 m18.58.9
Kvinder742Najaaraq LundAarhus Fremad Atletik197935-397425000 m19.01.5
U20 Piger742Sigrid StaugaardFIF Hillerød Atletik2004U137423000 m10.59.27
Kvinder729Jannie Hundebøl JensenNBRO1988Senior7295000 m19.09.80
U20 Piger726Sofie HintzAalborg Øst RRC200016-177261500 m5.07.2
Kvinder724Christina H BruhnSparta AM197540-447245000 m19.13.11
Kvinder721Dorthe BramsenBagsværd AC196945-497215000 m19.14.90
Kvinder705Camilla LaursenViborg AM199520-227055000 m19.25.7
U20 Piger702Mathilde WintherBlovstrød Løverne200214-157025000 m19.27.39
U20 Piger686Mathilde Grønlund RasmussenBallerup AK200314-156863000 m11.20.08
Kvinder685Tine BroksøBlovstrød Løverne197145-496855000 m19.38.86
U20 Piger684Signe Salanson Jensen-SmidtViborg AM199818-19684800 m2.29.84
Kvinder677Anne Hjorth ThomsenAGF Atletik1993Senior6771500 m5.15.1
U20 Piger677Katja KnudsenAalborg Øst RRC199818-196775000 m19.44.4
Kvinder669Melissa Bolvig ChristensenAGF Atletik1990Senior6691500 m5.16.5
Kvinder646Lene PedersenAarhus 1900197935-396465000 m20.05.2
Kvinder630Anette Bøgh AndresenPlayground Triathlon198330-346305000 m20.16.31
U20 Piger628Freja Lunde LarsenHolte Atletik200016-176283000 m11.42.66
U20 Piger605Esther KirkebyGentofte IK2004U13605800 m2.35.85
Kvinder594Anne ScherrbeckMo's Friends1989Senior5945000 m20.42.3
U20 Piger586Laura RothschildKøbenhavns IF200214-15586800 m2.37.34
U20 Piger560Kajsa Grønberg ChristensenBlovstrød Løverne2004U135603000 m12.10.16
U20 Piger541Laura Victoria SchulzBlovstrød Løverne199918-195413000 m12.18.31
Kvinder529Cathrine ØhlersIK Hellas199720-22529800 m2.41.91
U20 Piger522Sophie Dyrekær GudsøeIK Hellas199818-19522800 m2.42.27
U20 Piger506Emilie Deublein PihlHelsingør IF200116-175063000 m12.33.54
Kvinder463Julie RosboBagsværd AC196650-544631500 m5.54.08
U20 Piger452Fridtjof Cerup-SimonsenHelsingør IF199918-192823000 m10.53.971705000 m19.52.39
Kvinder354Stine PearsonIK Hellas199720-22354800 m2.57.97

GRAND PRIX RANKINGS HERRER OG U20 DRENGE

KLASSEIAAF SUMATLETKLUBÅRG.KATEGORI1.IAAF1.DIST.1.TID2.IAAF2.DIST.2.TID
Herrer2034Nick R. JensenSparta AM1991Senior10401500 m3.45.039941000 m2.23.79
U20 Drenge1999Andreas LindgreenSparta AM199818-1910291500 m3.45.879701000 m2.24.94
Herrer1963Mikael JohnsenRanders Freja Atletik1992Senior10321500 m3.45.65931800 m1.53.42
Herrer1883Jens Søndergaard JensenAGF Atletik198630-349891500 m3.49.0894800 m1.54.78
Herrer1880Mikkel Dahl-JessenAGF Atletik1994Senior9941500 m3.48.68865000 m14.35.07
Herrer1854Mads TærsbølSparta AM1992Senior9571500 m3.51.588975000 m14.31.74
Herrer1643Christoffer T MadsenKøbenhavns IF1992Senior8581500 m3.59.677853000 m8.49.45
Herrer1642Esben HornumAGF Atletik1989Senior8405000 m14.49.828023000 m8.46.12
Herrer1619August BrozRanders Freja Atletik199620-22826800 m1.57.397931500 m4.05.32
Herrer1611Joachim Weel RosboBagsværd AC199720-228153000 m8.43.617961500 m4.05.04
Herrer1606Peter Uldall TorpNBRO199620-228661500 m3.59.02740800 m2.00.85
U20 Drenge1597Jonas GertsenOdense Atletik199818-198115000 m14.59.627863000 m8.49.31
Herrer1588Frederik FürstenbergSparta AM1993Senior846800 m1.56.627421500 m4.09.83
Herrer1578Morten Puggaard RavnSparta AM198430-347995000 m15.03.497793000 m8.50.83
Herrer1566Simon HolbekSparta AM198630-347853000 m8.49.647815000 m15.09.76
U20 Drenge1564Alexander Seidler NielsenHvidovre AM199918-197865000 m15.08.047783000 m8.50.97
Herrer1557Patrick Leese01988Senior7885000 m15.07.147693000 m8.52.73
Herrer1546Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF1993Senior7823000 m8.49.667645000 m15.15.40
Herrer1527Jesper PedersenKøbenhavns IF197540-447975000 m15.04.117303000 m9.00.56
U20 Drenge1527Joachim RønsholtBallerup AK199918-19768800 m1.59.727593000 m8.54.80
Herrer1510Martin Eisemann de AlmeidaOdense Atletik1993Senior7621500 m4.08.10748800 m2.00.5
Herrer1510Marcus RønnKøge Atletik1993Senior7773000 m8.50.667335000 m15.26.32
Herrer1508Mads SkaaningSparta AM199520-227841500 m4.06.107245000 m15.29.2
Herrer1467Alexander DautelFrederiksberg IF1988Senior7405000 m15.23.817271500 m4.11.27
U20 Drenge1464Julian GregersenTreysti199818-19742800 m2.00.767223000 m9.02.17
Herrer1441Frederik T. KapperSparta199520-227483000 m8.57.006931500 m4.14.37
Herrer1435Marc LaursenViborg AM199720-227581500 m4.08.39677800 m2.03.5
Herrer1431Oliver ThernøeKorsør AM199620-22769800 m1.59.666621000 m2.41.48
Herrer1417Thor SkifteAmager AC199720-227181500 m4.12.07699800 m2.02.57
Herrer1403Bram VerhagenSparta AM1993Senior7521500 m4.09.00651800 m2.04.65
Herrer1393Bo S AbrahamssonKøbenhavns IF197640-447293000 m9.00.846645000 m15.50.89
Herrer1388Emil SkovhøjAmager AC1991Senior729800 m2.01.306591500 m4.17.62
Herrer1380Alex PuggaardSparta AM197640-446913000 m9.08.816895000 m15.41.83
Herrer1369Mohamed HersiFrederiksberg IF1994Senior7381500 m4.10.20631800 m2.05.51
U20 Drenge1329Micki Borgen MorellIK Olympia200016-17712800 m2.02.026171500 m4.21.76
Herrer1284Rikki FrederiksenFrederiksberg IF198135-396455000 m15.58.016393000 m9.19.96
Herrer1277Frederik Kjeldsen HertzEsbjerg AM199720-22653800 m2.04.546241500 m4.21.1
Herrer1248Kristian KyedSparta AM197820-226365000 m16.01.316123000 m9.25.86
Herrer1244Tobias IllebooMalmö AI (SWE)197340-44634800 m2.05.416101500 m4.22.46
Herrer1223Rasmus KrodalNBRO1989Senior6225000 m16.06.596013000 m9.28.22
Herrer1223Victor CarlssonIF Malmö Löp (SWE)1990Senior6415000 m15.59.455821500 m4.25.27
U20 Drenge1221Louis CantbyHvidovre AM200116-176193000 m9.24.316021500 m4.23.24
Herrer1201Asbjørn Eller SkaarupTrongårdens IF199520-226083000 m9.26.845935000 m16.17.65
Herrer1186Nikolaj Holdt MikkelsenSparta AM197340-445965000 m16.16.695903000 m9.30.82
Herrer1162Christoffer VienbergBlovstrød Løverne1994Senior5835000 m16.21.725791500 m4.25.65
Herrer1118Anders RydellMalmö AI (SWE)197835-395681000 m2.47.24550800 m2.09.28
U20 Drenge1106Marcus Hjuler SalomonssonKøge Atletik199818-195703000 m9.35.435365000 m16.40.45
U20 Drenge1105Gustav MørchBlovstrød Løverne200214-155711500 m4.26.405343000 m9.43.80
U20 Drenge1101Mathias SikoraTeam Hechmann Sport200016-175853000 m9.32.045165000 m16.48.94
U20 Drenge1075Kasper Pontoppidan JensenIK Hellas199918-19551800 m2.09.225243000 m9.46.40
U20 Drenge1067Andreas LangeGentofte IK200214-15564800 m2.08.605031500 m4.33.67
U20 Drenge1055Gustav BendsenKøbenhavns IF200314-155311500 m4.30.71524800 m2.10.53
Herrer1049Dan Gilling BrunholtFrederiksberg IF198330-345303000 m9.44.765195000 m16.47.75
Herrer1045Frank OCarroll (u)Sparta AM197740-445383000 m9.43.065075000 m16.52.57
Herrer1031Thijs NijhuisViborg AM1992Senior10311500 m3.45.69
Herrer1029Frederik PetersenFrederiksberg IF1991Senior5213000 m9.46.935085000 m16.52.11
Herrer1016Rasmus BrynskovIK Hellas197340-445133000 m9.49.115035000 m16.54.44
Herrer1013Kent NørmarkSparta AM197145-495181000 m2.50.494953000 m9.53.42
Herrer997Kristian Holm JensenÅrhus 1900199720-229971500 m3.48.4
Herrer996Leon Kofoed AndersenSparta AM1991Senior5073000 m9.50.394891500 m4.35.28
U20 Drenge990Mikkel HansenKøbenhavns IF2093#N/A5071500 m4.33.30483800 m2.12.58
Herrer989Kristian KrogBlovstrød Løverne1992Senior5123000 m9.49.344775000 m17.05.5
Herrer984Martin Højland NielsenKøbenhavns IF1993Senior523800 m2.10.574611500 m4.38.43
U20 Drenge979Nikolaj DonsHvidovre AM200214-154951500 m4.34.584843000 m9.56.11
Herrer962Kahsay AsmeromMo's Friends1993Senior5025000 m16.54.9460800 m2.13.79
Herrer957Peter Gerner EjersboOdense Atletik199520-229571500 m3.51.51
U20 Drenge952William DevantierSparta AM200016-179521500 m3.51.94
Herrer945Mattias OhlssonHeleneholms IF (SWE)1994Senior9451500 m3.52.47
Herrer933Michael PedersenTrongårdens IF197340-44495800 m2.12.004381000 m2.56.10
Herrer930Jakob Dybdal AbrahamsenÅrhus 19001994Senior9301500 m3.53.7
Herrer926Henrik DufkeHelsingør IF197440-444803000 m9.57.254465000 m17.18.91
Herrer925Carsten SiggaardBlovstrød Løverne196450-544725000 m17.07.64533000 m10.04.18
U20 Drenge923Stinus Dolmer NielsenBagsværd AC200314-155111000 m2.50.96412800 m2.16.38
Herrer911Troels Bak AndersenIngen198630-344841500 m4.35.84275000 m17.27.7
Herrer906Frans PedersenNBRO198430-344923000 m9.54.15414800 m2.16.26
Herrer895Omar HassanAarhus Fremad Atletik1991Senior8955000 m14.32.21
Herrer884Henrik HansenBagsværd AC197540-444623000 m10.01.834225000 m17.30.04
Herrer862Adrian MehicHeleneholms IF (SWE)1994Senior862800 m1.55.99
U20 Drenge862Rasmus Rose-HansenSkive AM199918-19862800 m1.56.00
Herrer860Mathias KolbySG Atletik199520-228605000 m14.43.6
Herrer857Emil HolmGanløse Tri Center199620-228575000 m14.44.33
Herrer857Jesper Trebbien AndersenSparta AM198235-398575000 m14.44.38
U20 Drenge856Axel Vang ChristensenFIF Hillerød2004U134743000 m9.58.643821500 m4.48.05
Herrer850Alexander JohansenAGF Atletik1988Senior850800 m1.56.47
Herrer847Mathias KoldbySG Atletik199520-228475000 m14.47.58
Herrer846Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF199720-228461500 m4.00.70
Herrer843Bo RahbækKøbenhavns IF198135-394383000 m10.08.024051500 m4.45.09
Herrer843Christian LarsenÅrhus 19001993Senior843800 m1.56.72
Herrer843Henrik PeterssonMalmö AI1993Senior8431500 m4.00.99
Herrer839Alexander Le Fevre JohansenAGF Atletik1988Senior8391500 m4.01.32
Herrer826Jacob Qvist JensenAarhus Fremad Atletik199520-22826800 m1.57.4
Herrer821Peder C MølbakAarhus 1900199620-22821800 m1.57.57
U20 Drenge818Anders-Dres TarbensenEsbjerg AM200116-17818800 m1.57.7
Herrer813Sebastian PerssonHeleneholms IF (SWE)1991Senior813800 m1.57.89
Herrer811Peter Marius JensenSparta AM199720-224543000 m10.03.823575000 m18.01.21
Herrer806Anders LagergrenParasport Frederiksberg1991Senior4051500 m4.45.17401800 m2.16.97
Herrer806Abdirisak Ahmed MahamadOdense Atletik199620-22806800 m1.58.19
Herrer803Khavaquiah RasmusenSparta AM1992Senior8035000 m15.02.04
Herrer797Jørn ThostrupBlovstrød Løverne196155-594123000 m10.14.923855000 m17.47.52
Herrer797Magnus DewettHerning LK199520-227973000 m8.47.19
Herrer796Mads DahlAalborg AM198730-347965000 m15.04.54
Herrer796Thorkild SundstrupAarhus Fremad Atletik198035-397965000 m15.04.57
Herrer790Mikkel KleisAGF Atletik198035-397905000 m15.06.57
Herrer789Christian Birch OkkelsNBRO1989Senior7895000 m15.06.92
Herrer787Martin Egebjerg OlesenNBRO199520-227875000 m15.07.74
U20 Drenge787Joel Ibler LillesøBagsværd AC200314-15402800 m2.16.923851000 m3.00.06
Herrer785Niels Peter NielsenAGF Atletik198730-347855000 m15.08.37
Herrer784Søren BrasenKøbenhavns IF198430-34784800 m1.59.06
Herrer783Christian SonneNBRO1988Senior7835000 m15.08.79
Herrer774Rasmus LindgrenAGF Atletik197835-397745000 m15.12.04
Herrer770Jesper KaiserBlovstrød Løverne196945-494103000 m10.15.453605000 m17.59.96
U20 Drenge765Philip Grundt HansenBagsværd AC2004U133943000 m10.20.123715000 m17.54.08
Herrer762Simon Jørn HansenBlovstrød Løverne1991Senior7623000 m8.54.05
Herrer761Christoffer SlothAalborg AM198530-34761800 m2.00.0
Herrer759Bo AntvorskovAmager AC196155-593873000 m10.21.883725000 m17.53.71
Herrer758Michael Hjortemark OlsenBlovstrød Løverne196750-543953000 m10.19.583635000 m17.58.37
U20 Drenge757Thomas Sand NielsenAK Holstebro199818-197575000 m15.17.95
Herrer755Anders BukhaveHerning LK1988Senior7555000 m15.18.41
Herrer754Johannes WürtzAalborg AM199520-227541500 m4.08.8
Herrer752Jesper BokeforsMalmö AI1994Senior7523000 m8.55.73
U20 Drenge748Anton ØstdalBagsværd AC200116-177483000 m8.57.03
U20 Drenge746Mads Windahl KofoedViking Atletik199918-19746800 m2.00.58
Herrer745Christian StounbergAarhus 1900 Triathlon199520-227455000 m15.21.90
Herrer741Max BoderskovÅrhus 1900198730-34741800 m2.00.8
Herrer739Theis LæssøeAmager AC1993Senior739800 m2.00.90
U20 Drenge739Elias ShifrisViborg AM200214-15739800 m2.00.9
Herrer738Paulo Jensen-197935-397385000 m15.24.50
Herrer737Henrik GehlertViborg AM1994Senior7375000 m15.24.92
Herrer737Emil AarestrupViborg AM199520-227375000 m15.24.81
U20 Drenge737Jeppe HaghfeltHelsingør IF200314-153913000 m10.20.833461500 m4.52.63
Herrer736Asmund Biesbjerg JensenNBRO1994Senior7365000 m15.24.93
Herrer735Steffen Falch LarsenBlovstrød Løverne1989Senior7353000 m8.59.53
Herrer734Jonas BirkkjærOdense Atletik1990Senior7345000 m15.25.69
Herrer729Henrik N. JørgensenSparta AM197440-443685000 m17.56.023613000 m10.29.37
Herrer729Christian Østergaard JørgensenEsbjerg AM198630-347295000 m15.27.42
Herrer727Jonathan M. AdamsenKøbenhavns IF199520-227271500 m4.11.25
Herrer725Kasper HansenOdense Atletik1989Senior7255000 m15.29.13
Herrer724Tom NijhuisViborg AM199720-22724800 m2.01.5
Herrer720Mikkel JensenFredericia Triathlon Team199520-227201500 m4.11.89
Herrer715Abdishakur MohamedAGF Atletik199720-22715800 m2.01.9
Herrer715Asgedom BerhaneEsbjerg AM1990Senior7151500 m4.12.36
Herrer712Nicholas V SkovAarhus 1900197935-397125000 m15.33.59
Herrer712Jakob RiisÅrhus 1900198235-397125000 m15.33.58
Herrer707Thomas MadsenAGF Atletik198530-347075000 m15.35.47
Herrer706Andreas DamAGF Atletik1989Senior7065000 m15.35.85
Herrer705Klaus Præst JacqueBagsværd AC1992Senior705800 m2.02.30
Herrer703Anders PedersenÅrhus 19001993Senior7035000 m15.36.94
Herrer702Henrik LarsenBlovstrød Løverne196255-593531500 m4.51.743493000 m10.32.90
Herrer701Simon Müller LarsenIngen1991Senior7015000 m15.37.63
U20 Drenge690Noah Borgen MorellIK Olympia2004U133711500 m4.49.47319800 m2.21.81
Herrer687Daniel VestergaardAarhus Fremad Atletik198035-396875000 m15.42.5
Herrer678Jeppe SideniusTrongårdens IF1992Senior6783000 m9.11.43
Herrer673Henrik Bierbum BacherSparta AM198630-34380800 m2.18.172931500 m5.00.02
Herrer673Lars EjaasAGF Atletik198135-396735000 m15.47.59
U20 Drenge673Tobias Mørkeberg PoulsenKøge Atletik200214-153663000 m10.28.073071500 m4.58.09
Herrer672Henrik SørensenBagsværd AC197045-493421500 m4.53.213301000 m3.04.50
Herrer672Daniel KiplimoNgong Runners197740-446725000 m15.48.02
Herrer666Jacob Søgaard HansenNBRO197045-493695000 m17.55.102973000 m10.49.02
U20 Drenge665Dirie AbdirahmanIK Hellas200016-173831500 m4.47.94282800 m2.24.26
U20 Drenge663Ebbe MøllerAGF Atletik200116-176635000 m15.51.2
Herrer662Richard D JensenSparta AM198530-346625000 m15.51.53
Herrer661Mohammed IdirisOdense Atletik199520-226611500 m4.17.47
Herrer653Jeppe FarsøhtHerning LK1991Senior6535000 m15.55.0
Herrer652Steffan AndersenEsbjerg AM198135-396525000 m15.55.26
Herrer651Jonas LyngholmKøge Atletik198730-346515000 m15.55.91
Herrer650Mads KarlssonIngen198430-346505000 m15.56.04
Herrer649Lucas BallingFremad Holbæk199720-22649800 m2.04.73
Herrer649Birger JensenALOT197640-443315000 m18.14.313183000 m10.42.17
Herrer648Lasse LyhneRunners United197740-446485000 m15.57.01
Herrer646Sebastian Matz NielsenAarhus Fremad Atletik1992Senior6465000 m15.57.5
Herrer643Jonas BransbjergFremad Holbæk197640-446433000 m9.18.94
U20 Drenge641Kasper KesjeSparta AM199918-196413000 m9.19.41
U20 Drenge638Oscar GladneyViborg AM200016-176385000 m16.00.63
U20 Drenge637Villads SchouKøbenhavns IF200116-17637800 m2.05.27
Herrer626Jonas Bo BergHerning LK198730-346265000 m16.05.14
U20 Drenge619Frederik GottliebHelsingør IF200016-17619800 m2.06.07
U20 Drenge618Adem MohamedParasport Frederiksberg199918-19390800 m2.17.582281500 m5.10.11
Herrer617Asbjørn RiisKTK 86199620-226175000 m16.08.41
U20 Drenge617Simon HolstAmager AC199818-19617800 m2.06.14
Herrer616Anton Møller ChristensenAGF Atletik197740-446165000 m16.08.90
Herrer614Eskild LandgrebeEsbjerg AM1990Senior6145000 m16.09.52
Herrer613Henrik LauOdense Atletik197145-496135000 m16.09.9
Herrer611Niels IbsenSparta AM198430-346115000 m16.10.64
Herrer610Kenneth Birk HansenHerning LK197740-446105000 m16.11.10
Herrer602Tore Deleuran NielsenSparta AM198430-346023000 m9.27.66
Herrer601Juan Francisco RuedaNBRO1990Senior3233000 m10.40.912785000 m18.43.17
Herrer595Jens Hæstrup KroghAarhus Fremad Atletik196750-545955000 m16.17.2
U20 Drenge594Carl-Christian BurvilViborg AM200016-17594800 m2.07.2
Herrer590Leslie OlivierFrederiksberg IF197245-495905000 m16.18.99
Herrer589Allan LundAarhus 1900197740-445895000 m16.19.33
Herrer583Jonas BergHerning LK198730-345835000 m16.21.80
Herrer580Niels HansenHelsingør IF195855-593075000 m18.27.312733000 m10.56.93
U20 Drenge578Sebastian BergmanHvidovre AM200116-175781500 m4.25.75
U20 Drenge574Andreas Rumin KjærAGF Atletik200016-175741500 m4.26.18
Herrer572Laust BengtsenÅrhus 1900197440-445725000 m16.25.9
Herrer568Michael BergRanders Freja Atletik198530-345685000 m16.27.74
Herrer567Michael DunvaldAarhus 19001988Senior5675000 m16.28.0
U20 Drenge567Malte Kjær HemmingsenBlovstrød Løverne200016-175673000 m9.36.11
Herrer564Henrik Strange BrokHoulkær Løb og Motion1989Senior5645000 m16.29.4
Herrer550Søren PovlsenAmager AC196550-542921500 m5.00.13258800 m2.25.84
Herrer549Peter NielsenFremad Holbæk197145-495493000 m9.40.34
Herrer545Erling WormBlovstrød Løverne196650-545455000 m16.36.86
U20 Drenge544Mads MørchHolte Atletik200116-17544800 m2.09.56
Herrer536Alexander PrienNgong Runners1994Senior5365000 m16.40.45
Herrer530Hans-Henrik DamgaardAGF Atletik197935-395305000 m16.43.2
Herrer526Martin KlausenFremad Holbæk197245-495263000 m9.45.93
Herrer524Jens KjærEsbjerg AM196750-545245000 m16.45.4
Herrer521Anders Lade NielsenÅrhus 1900196650-545215000 m16.46.9
Herrer509Anders SpanggaardNBRO198235-395095000 m16.51.49
Herrer509Klaus Præst JaquéBagsværd AC1992Senior5091000 m2.51.14
Herrer506René Anda NielsenNBRO198330-345063000 m9.50.70
Herrer498Dario Vazquez-AlbaceteTri Club Denmark198530-344985000 m16.56.31
Herrer494Jacob ArumHelsingør IF198135-394943000 m9.53.60
U20 Drenge494Andreas NørgaardAarhus 1900 Triathlon199918-194945000 m16.58.3
U20 Drenge494Yousef BellouchFrederiksberg IF199818-19494800 m2.12.03
Herrer493Henrik Kjeldgaard JørgensenBallerup AK196155-594933000 m9.54.03
U20 Drenge485Viktor Kiplagat Kondrup

Kolding KFUM200214-154851500 m4.35.73
U20 Drenge483Rasmus WieseFremad Holbæk199918-19483800 m2.12.57
Herrer480Poul GrenaaOdense Atletik196650-544803000 m9.57.30
U20 Drenge478Kristian CarstensenBallerup AK200116-174783000 m9.57.74
U20 Drenge477Gustav HolmbergFIF Hillerød Atletik2004U134773000 m9.57.94
Herrer475Benjamin NeuertHerning LK1991Senior4755000 m17.06.4
U20 Drenge455Sigurd Zielinski DjurupBagsværd AC200016-174551500 m4.39.11
Herrer454Finn AdserBagsværd AC197245-494545000 m17.15.62
U20 Drenge453Laurits HolmGanløse Tri Center200016-174535000 m17.16.09
Herrer451Kenneth MadsenAarhus 1900196350-544515000 m17.16.8
Herrer444Paul RoomeHechmann Mikkeller Running Club197340-44444800 m2.14.63
Herrer439Mulu GereaMo's Friends1993Senior4395000 m17.22.1
Herrer437Arne PostAGF Atletik198235-394375000 m17.23.07
U20 Drenge436Oliver Kirial OlsenSkive AM200314-15436800 m2.15.05
Herrer431Jan Grønlund RasmussenBallerup AK196945-494313000 m10.09.90
Herrer431Lars Rohde IbsenOdense Atletik198035-394315000 m17.25.79
Herrer430Alexander BruggisserFrederiksberg IF1994Senior2211500 m5.11.172095000 m19.25.3
Herrer428Malte RkAGF Atletik199620-22428800 m2.15.50
Herrer426Søren HelmerFremad Holbæk197440-444261000 m2.56.99
U20 Drenge424Hjalte DalskovFremad Holbæk2005U134241000 m2.57.11
Herrer420Michael Pilegaard HansenBagsværd AC196750-544201500 m4.43.32
Herrer420Yusuf AlinAmager AC199520-224203000 m10.12.77
Herrer414Mathias BøgelundAalborg AM1992Senior4141500 m4.44.05
Herrer408Lars HovgaardAarhus Fremad Atletik197440-444085000 m17.36.7
Herrer398Jakob Worm BisfortViborg AM198035-393985000 m17.41.1
Herrer395Torsten SteenholtClub Running26196945-493955000 m17.42.58
Herrer388Lars LindbjergAalborg AM1994Senior3885000 m17.46.1
Herrer385Peter JohansenAarhus Fremad Atletik197045-493851500 m4.47.6
Herrer381Niels NørgaardAarhus 1900198135-393815000 m17.49.6
U20 Drenge375Mads Nørlov BundgaardIK Hellas200016-173751500 m4.48.94
U20 Drenge364Andreas RudfeldBagsværd AC199918-193641500 m4.50.30
Herrer363Henrik LundgrenBlovstrød Løverne196845-493635000 m17.58.30
Herrer361Johnny F. R. StagstedAarhus 1900196650-543615000 m17.59.1
U20 Drenge361Elias Kongsted MisanderGentofte IK200214-151911500 m5.16.30170800 m2.32.65
U20 Drenge360Nicolaj Nakskov RasmussenAGF Atletik200214-153605000 m17.59.7
U20 Drenge360Jonas AlbertsenBallerup AK200314-15360800 m2.19.32
Herrer359Johnny MøllerSparta AM195955-593595000 m18.00.18
Herrer358Morten BasseEsbjerg AM197245-493585000 m18.00.78
Herrer352Nicklas Brustad01990Senior3525000 m18.03.71
Herrer341Jes AndersenBagsværd AC195165-691731500 m5.19.76168800 m2.32.80
Herrer336Morten MariendalHechmann Mikkeller Running Club197540-44336800 m2.20.80
Herrer330Thyge ArumIFMI196155-591683000 m11.36.031623000 m11.38.93
Herrer324Torben BilleBagsværd AC196750-543241000 m3.05.07
Herrer322Henrik JacobsenRødovre AC196255-593225000 m18.19.03
Herrer316Kim HansenBagsværd AC197045-493165000 m18.22.28
Herrer305Peter Kamp BuskBagsværd AC196845-493055000 m18.28.15
Herrer294Ronny Sommer KjærRunning Hvidovre198730-342941500 m4.59.84
Herrer284Michael WessingFrederiksberg IF196945-491501500 m5.24.201345000 m20.19.96
Herrer280Jesper MølgaardRunning26198135-392805000 m18.42.48
U20 Drenge279Frederik LeeAGF Atletik2004U132791500 m5.02.07
U20 Drenge263David LauridsenBallerup AK200116-172633000 m11.00.15
Herrer261Thomas JuhlFremad Holbæk197145-492611000 m3.10.63
Herrer254Anders IversenAarhus Fremad Atletik197740-442545000 m18.57.4
Herrer253Jakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC197835-392535000 m18.57.97
Herrer250Kasper Juul0198330-342505000 m19.00.01
Herrer241Jens LarsenTrongårdens IF196350-542413000 m11.07.95
U20 Drenge240Theis MunktvedBlovstrød Løverne200214-152403000 m11.08.04
U20 Drenge238Anton SeitzbergFremad Holbæk200314-15238800 m2.27.28
Herrer235Lars KromanRødovre AC196945-492355000 m19.08.68
Herrer226Paul AndersenBagsværd AC196450-542265000 m19.14.63
U20 Drenge221Jens Jacob IngerslevGentofte IK200314-15221800 m2.28.59
U20 Drenge218Joakim SchnackGanløse Tri Center2004U132185000 m19.19.62
U20 Drenge212Magnus BuurIK Hellas199918-192121500 m5.12.67
Herrer208Allan PerssonSØAM198135-392085000 m19.26.0
Herrer203Per JørgensenTrongårdens IF196350-541281500 m5.28.8975800 m2.42.42
Herrer197Marius ThøgersenMo's Friends1991Senior1975000 m19.33.7
U20 Drenge192Jens-Jakob IngerslevGentofte IK200314-15192800 m2.30.86
U20 Drenge189Sebastian MonneretAmager AC200314-151891500 m5.16.77
U20 Drenge185Lucas JeppesenKorsør AM2004U131851000 m3.18.48
U20 Drenge180Oliver EnemarkKorsør AM2004U131011500 m5.34.97791000 m3.32.78
Herrer169Jacob RiisRun For Friendship / RUNAAR197740-441695000 m19.52.9
Herrer142Rolf KøngerskovBagsværd AC195065-69142800 m2.35.14
Herrer141Torben StriboldtIK Hellas196255-591411000 m3.23.75
U20 Drenge139Jens MejrupEsbjerg AM200116-171395000 m20.15.84
Herrer138Søren Rosenberg01990Senior138800 m2.35.59
U20 Drenge130Viktor ElbækAalborg RRC200214-15130800 m2.36.3
Herrer127Martin Bonde PetersenAGF Atletik198330-341271500 m5.29.03
Herrer103Henning Steffan JensenSparta AM195460-64103800 m2.39.18
U20 Drenge101Nicklas StruveParasport Frederiksberg200116-17101800 m2.39.40
Herrer84Jesper HøgsvigIK Hellas196945-49843000 m12.18.14
U20 Drenge66Esben Ørum MadsenKorsør AM2005U13661000 m3.35.07
U20 Drenge66Mikkel Feldborg NielsenIK Hellas2007U13661000 m3.35.16