title

Se de foreløbige resultater fra BT12 her.

Se diverse stævneinformation om stævnet her.

SE STÆVNEINFORMATION

Se de oprindelige startlister fra stævnet her.

SE STARTLISTER
DISTANCEHEATVINDRESULTATATLETKLUBSEEDNINGPRÅRGANGKØN
200m200m A-heat3.422.11Mathias SkouKøbenhavns IF22.2122.21 (1.6)1986Herre
200m200m A-heat3.422.46Mikkel KlejnstrupSparta AM23.0023.20 (0.6)1986Herre
200m200m A-heat3.423.04Rasmus Thornbjerg KlausenFremad Holbæk23.2223.22 (1.4)2000Herre
200m200m B-heat3.523.47Mike AndersenKorsør AM23.8023.91 (-1.6)1994Herre
200m200m B-heat3.523.98Christian TrajkovskiSparta AM24.0021.40 (OK)1965Herre
200m200m B-heat3.524.12Emil StorgaardKøbenhavns IF24.5023.74 (0.2)1994Herre
200m200m B-heat3.524.12Frederik RegliFrederiksberg IF23.9023.91 (0.6)1990Herre
200m200m B-heat3.524.61Navid BazgerriHvidovre AM24.5024.901995Herre
200m200m B-heat3.524.98Kristian KolbyeAmager AC24.8224.82 (2.0)1996Herre
200m200m C-heat3.0-Charlotte Astrid GehrtFrederiksberg IF29.0028.79 (1.9)1987Kvinde
200m200m C-heat3.0-Camilla F.R. NissenKøbenhavns IF25.0225.021990Kvinde
200m200m C-heat3.0-Henrik JohansenOdense Atletik25.0024.17 (0.4)1983Herre
200m200m C-heat3.0-Philip MørchBlovstrød Løverne26.001974Herre
200m200m C-heat3.0-Pia ThomsenFrederiksberg IF34.001984Kvinde
200m200m C-heat3.0-Silje KristensenFremad Holbæk1997Kvinde
200m200m A-heatDNSAndreas TrajkovskiSparta AM21.7021.51 (0.9)1993Herre
200m200m A-heatDNSJonathan AquinoSparta AM22.7022.90 (-1.7)1999Herre
1mile1 Mile A-heat4.09.21Nick R. JensenSparta AM4.00.001991Herre
1mile1 Mile A-heat4.13.51Mihn Kyun ChoSparta AM4.00.001994Herre
1mile1 Mile A-heat4.23.50Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF4.15.001997Herre
1mile1 Mile A-heat4.30.77Jesper PedersenAK 734.28.004.34.411975Herre
1mile1 Mile A-heat4.35.36Mohamed HersiFrederiksberg IF4.40.001994Herre
1mile1 Mile A-heat4.37.19Marc Lövgren KarlssonHeleneholm4.29.001974Herre
1mile1 Mile A-heat4.53.43Josephine ThestrupSparta AM4.50.004.59.501996Kvinde
1mile1 Mile A-heat5.02.31Gustav MørchBlovstrød Løverne5.00.005.19.962002Herre
1mile1 Mile A-heat5.05.29Mads Nørlov BundgaardIK Hellas4.45.002000Herre
1mile1 Mile B-heat5.31.65Henrik SørensenBagsværd AC5.30.001970Herre
1mile1 Mile B-heat5.33.55Henning Steffan JensenSparta AM5.35.001954Herre
1mile1 Mile B-heat5.34.17Jes AndersenBagsværd AC5.30.001951Herre
1mile1 Mile B-heat5.44.06Paul AndersenBagsværd AC5.45.001964Herre
1mile1 Mile B-heat6.00.80Camilla LarnkjærFrederiksberg IF5.50.001986Kvinde
1mile1 Mile B-heat6.17.75Julie RosboBagsværd AC6.58.001966Kvinde
1mile1 Mile B-heat6.34.59Benedicte KastrupBagsværd AC6.58.001966Kvinde
1mile1 Mile A-heatDNFAndreas Lindgreen (PACE for Nick)Sparta AM4.00.004.31.361998Herre
1mile1 Mile A-heatDNSMichael Schmidt (PACE for Nick)Københavns IF4.00.001985Herre
1mile1 Mile A-heatAFBUDLouise RodeBlovstrød Løverne5.00.001997Kvinde
1mile1 Mile B-heatAFBUDLouise TietzeAmager AC5.13.001993Kvinde
1mile1 Mile B-heatAFBUDMarie Maegaard BechBagsværd AC6.05.002002Kvinde
3000m3000m A-heat8.15.97Per SvelaGular, IL8.15.008.23.911992Herre
3000m3000m A-heat8.37.70Michael NielsenSparta AM8.15.008.17.561992Herre
3000m3000m A-heat8.44.38Jens BøhmerIL Gular8.39.008.43.001993Herre
3000m3000m A-heat8.48.59Thomas Svare EhlersNBRO Running8.50.001989Herre
3000m3000m A-heat8.49.87Christian SonneNBRO8.40.001988Herre
3000m3000m A-heat8.52.39Christoffer T MadsenKøbenhavns IF8.55.009.02.121992Herre
3000m3000m A-heat8.59.16Paulo JensenSparta AM8.55.008.41.851979Herre
3000m3000m A-heat8.59.84Alexander Seidler NielsenHvidovre AM8.50.008.54.501999Herre
3000m3000m A-heat9.04.33Simon Jørn Hansen (PACE)Blovstrød Løverne9.00.008.57.161991Herre
3000m3000m A-heat9.04.40Anna Emilie MøllerBlovstrød Løverne9.00.009.10.301997Kvinde
3000m3000m A-heat9.08.02Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF9.00.008.56.191993Herre
3000m3000m B-heat9.08.66Richard D JensenSparta AM9.15.008.44.711985Herre
3000m3000m B-heat9.09.69Anton HarrsenHelsingør Atletik9.20.001995Herre
3000m3000m A-heat9.16.19Bo S AbrahamssonKøbenhavns IF8.58.008.42.611976Herre
3000m3000m B-heat9.24.00Peter Paldan SørensenFrederiksberg IF9.25.009.42.621979Herre
3000m3000m B-heat9.27.24Jonas BransbjergFremad Holbæk9.39.009.01.911976Herre
3000m3000m B-heat9.36.52Henrik ThornNBRO Running9.15.001985Herre
3000m3000m B-heat9.46.57Koen StockbroekxSparta AM9.30.001979Herre
3000m3000m B-heat9.49.03Martin KlausenFremad Holbæk9.48.249.48.241972Herre
3000m3000m B-heat9.50.67Joachim RønsholtBallerup AK9.55.009.31.351999Herre
3000m3000m B-heat9.51.11Kristian CarstensenBallerup AK9.55.0010.02.982001Herre
3000m3000m B-heat9.58.64Søren HelmerFremad Holbæk9.39.009.12.481974Herre
3000m3000m B-heat10.12.23Bo RahbækAK 7310.15.0010.25.391981Herre
3000m3000m B-heat10.12.74Marcus RøllingAmager AC10.00.0010.17.492003Herre
3000m3000m B-heat10.13.81Henrik HansenBagsværd AC10.00.0010.37.581975Herre
3000m3000m C-heat10.25.54Jørn ThostrupBlovstrød Løverne10.25.0010.30.351961Herre
3000m3000m C-heat10.32.20Jakob Rønhoff HyllegaardBagsværd AC10.22.001978Herre
3000m3000m C-heat10.35.26Peter Marius JensenSparta AM11.00.0011.08.381997Herre
3000m3000m C-heat10.36.41Kim HansenBagsværd AC10.22.0010.22.021970Herre
3000m3000m C-heat10.39.65Maria EbbesenNBRO Running10.30.001988Kvinde
3000m3000m C-heat10.40.16Nanna Leegaard KruseSparta AM10.50.0011.03.631987Kvinde
3000m3000m C-heat10.48.03Mie GamViborg AM10.43.0010.47.632001Kvinde
3000m3000m C-heat10.55.76Henrik LarsenBlovstrød Løverne10.25.0010.13.031962Herre
3000m3000m C-heat11.14.17Anders KjøngerskovBlovstrød Løverne10.50.0010.33.651957Herre
3000m3000m C-heat11.17.99Tine BroksøBlovstrød Løverne10.50.0010.43.281971Kvinde
3000m3000m C-heat11.18.26Sarah Bruun NielsenBlovstrød Løverne11.10.0011.12.091999Kvinde
3000m3000m C-heat11.29.94Laura HelmerFremad Holbæk11.30.1011.30.532001Kvinde
3000m3000m C-heat11.39.36Thyge ArumFMTI12.00.0012.16.001961Herre
3000m3000m C-heat11.41.19Laura Victoria SchulzBlovstrød Løverne11.10.0012.13.421999Kvinde
3000m3000m A-heatDNFChristian Jørn Hansen (PACE for P. Svela)Bagsværd AC8.15.001991Herre
3000m3000m A-heatDNFEdvard VasdalHerkules Friidrett8.43.008.52.001993Herre
3000m3000m C-heatDNFMette Sommer FritzeBlovstrød Løverne11.00.0011.13.351979Kvinde
3000m3000m A-heatAFBUDJonas LyngholmKøge Atletik8.50.001987Herre
3000m3000m B-heatAFBUDMartin Friis BachBagsværd AC9.43.009.49.121984Herre
3000m3000m C-heatAFBUDKaroline HardisBlovstrød Løverne10.25.001997Kvinde
400m400m A-heat50.03Nick R. JensenSparta AM48.5049.621991Herre
400m400m A-heat50.74Mikkel KlejnstrupSparta AM50.2849.831986Herre
400m400m A-heat51.33Frederik FürstenbergSparta AM49.0051.871993Herre
400m400m A-heat51.59Nicholas SchrøderAmager AC51.4251.421995Herre
400m400m A-heat52.72Jean Bosco NshimiyimanaHvidovre AM52.0052.661995Herre
400m400m A-heat52.97Amar KrsoEsbjerg AM51.2052.031989Herre
400m400m B-heat53.78Martin PanduroKøbenhavns IF52.6952.691994Herre
400m400m B-heat54.13Ivano Eligio CastelliRoar Atletik52.0050.241985Herre
400m400m B-heat54.21Luca DellantonioSparta AM54.0054.031990Herre
400m400m B-heat55.73Navid BazgerriHvidovre AM55.0055.071995Herre
400m400m B-heat57.04Mads SimonsenSlagelse Atletik55.9056.332000Herre
400m400m B-heat58.48Thomas Gregorio SallySparta AM56.0056.972000Herre
400m400m C-heat59.70Mathilde YttesenAmager AC59.0062.982001Kvinde
400m400m C-heat59.84Thomas JuhlFremad Holbæk61.0072.421971Herre
400m400m C-heat60.86Laura Nørrung PoulsenSparta AM59.5060.692000Kvinde
400m400m D-heat63.60Helena RingAmager AC64.3764.372002Kvinde
400m400m C-heat64.72Alexander TureczekFrederiksberg IF62.0063.111982Herre
400m400m D-heat64.82Anton Juhl SeitzbergFremad Holbæk68.0072.002003Herre
400m400m C-heat65.56Emilie Bøg EkholmIK Hellas62.0062.482002Kvinde
400m400m D-heat67.09Gustav B AndersenAmager AC66.6566.652004Herre
400m400m D-heat67.57Torben RasmussenFremad Holbæk72.4261.911967Herre
400m400m D-heat76.39Henriette SkavinSparta AM1.12.0073.501989Kvinde
400m400m C-heat-Søren PovlsenKøbenhavns IF58.0058.501965Herre