title

Se de foreløbige resultater fra BT13 her.

Se diverse stævneinformation om stævnet her.

SE STÆVNEINFORMATION

Se forsøgsrækkefølgen for de tekniske udøveres resultater her.

SE TEKNISKE ØVELSER
DISTANCEHEATVINDRESULTATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅrgangKøn
200mH200mH A-heat +0.623.82Nicolai HartlingSparta AM25.4225.421994Herre
200mH200mH A-heat +0.628.35Klaus Præst JaquéBagsværd AC28.00 28.20 1992Herre
200mH200mH A-heat +0.628.68Micki Borgen MorellIK Olympia Maribo27.502000Herre
200mH200mH A-heat +0.631.99Anne Sofie NexøSparta AM32.771989Kvinde
200mH200mH A-heat +0.633.24Ellen LawaetzSparta AM34.002001Kvinde
100m100m A-heat -0.111.12Lukas BredoBallerup AK10.8710.871997Herre
100m100m A-heat -0.111.13Benjamin GabrielsenSparta AM1995Herre
100m100m A-heat -0.111.23Emil K StrømSparta AM11.0710.921993Herre
100m100m A-heat -0.111.38Nicolai Lind AndersenSparta AM11.2411.241998Herre
100m100m A-heat -0.111.49Josef Abu-EesaSparta AM11.4010.701975Herre
100m100m A-heat -0.111.63Mads LundSparta AM11.372000Herre
100m100m A-heat -0.111.69Mikkel KlejnstrupSparta AM11.1911.191986Herre
100m100m A-heat-Emil FrændeSparta AM11.4211.422000Herre
100m100m B-heat +0.811.52Nikolaj GravesSparta AM11.721998Herre
100m100m B-heat +0.811.62Christian TrajkovskiSparta AM11.5510.431965Herre
100m100m B-heat +0.811.63Frederik RegliFrederiksberg IF11.4811.481990Herre
100m100m B-heat +0.811.68Daniel HenriksenSparta AM11.7111.481996Herre
100m100m B-heat +0.811.70Marc Hanselmann NielsenSparta AM11.4511.451999Herre
100m100m B-heat +0.811.87Kristoffer PedersenKøbenhavns IF11.8911.891991Herre
100m100m B-heat +0.811.92Jannick BaggeHvidovre AM11.7811.781994Herre
100m100m B-heat +0.811.93Simon HvelplundSparta AM11.8611.651984Herre
100m100m C-heat +0.811.41Emil IpsenBallerup AK1999Herre
100m100m C-heat +0.811.59Søren BallhausenBallerup AK11.951992Herre
100m100m C-heat +0.812.02Rasmus ArklintIK Hellas12.061999Herre
100m100m C-heat +0.812.20Navid BazgirHvidovre AM12.001995Herre
100m100m C-heat +0.812.40Camilla F. R. NissenKøbenhavns IF12.2512.251990Kvinde
100m100m C-heat +0.812.42Haris KhanHvidovre AM12.0312.032000Herre
100m100m C-heat +0.812.46Zarah BuchwaldHvidovre AM12.0212.021995Kvinde
100m100m C-heat-Andreas UggenHvidovre AM12.5012.141992Herre
100m100m D-heat +1.012.53Stephanie SaavadraSparta AM13.001991Kvinde
100m100m D-heat +1.012.94Robin Rosenkrantz NielsenFarum13.802002Herre
100m100m D-heat +1.013.24Hannah Illum PetersenSparta AM12.982000Kvinde
100m100m D-heat +1.013.45Henrik BergBagsværd AC13.4413.35 1963Herre
100m100m D-heat +1.013.64Sofie RasmussenKøbenhavns IF13.8813.882000Kvinde
100m100m D-heat +1.013.88Majken LützenBallerup AK14.1514.512003Kvinde
100m100m D-heat +1.014.88Jesper LützenBallerup AK1957Herre
1500m1500m A-heat4.06.77Patrik NilssonOskarshamns SK4.02.213.59.901992Herre
1500m1500m A-heat4.07.07Jeppe SideniusTrongårdens IF4.02.004.03.151992Herre
1500m1500m A-heat4.07.16Jonathan M. AdamsenKøbenhavns IF4.03.001995Herre
1500m1500m A-heat4.08.79Jesper PedersenAK 734.05.004.06.761975Herre
1500m1500m A-heat4.14.40Christoffer T MadsenKøbenhavns IF4.05.004.08.501992Herre
1500m1500m A-heat4.18.19Mohamed HersiFrederiksberg IF4.09.004.20.121994Herre
1500m1500m A-heat4.20.31Anders Essom-StenzSparta AM4.08.004.09.321991Herre
1500m1500m A-heat4.24.07Emil SkovhøjAmager AC4.23.054.23.051991Herre
1500m1500m A-heat4.31.98Kent NørmarkSparta AM4.23.721971Herre
1500m1500m A-heatDNSAndreas LindgrenSparta AM3.55.003.46.881998Herre
1500m1500m A-heatDNSMihn Kyun Cho Sparta AM3.55.003.57.531994Herre
1500m1500m A-heatDNSJoachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF4.00.534.00.531997Herre
1500m1500m A-heatDNSOliver BjørslevAalborg AM4.08.004.11.092000Herre
1500m1500m B-heat4.34.42Niclas HjortkjærIK Hellas4.35.002000Herre
1500m1500m B-heat4.34.87Martin Højland NielsenKøbenhavns IF4.26.004.30.391993Herre
1500m1500m B-heat4.35.11Michael Pilegaard HansenBagsværd AC4.30.00 4.38.30 1967Herre
1500m1500m B-heat4.35.53Henrik Skov AndersenBagsværd AC4.35.003.56.001967Herre
1500m1500m B-heat4.39.36Mads Nørlov BundgaardIK Hellas4.45.002000Herre
1500m1500m B-heat4.41.34Andreas LangeGentofte IK4.37.684.37.682002Herre
1500m1500m B-heat4.45.49Sigurd Zielinski DjurupBagsværd AC4.45.00 4.53.01 2000Kvinde
1500m1500m B-heat4.55.00Caroline VegebergKøge Atletik4.50.004.53.041998Kvinde
1500m1500m B-heat4.55.08Louise TietzeAmager AC4.53.874.53.871993Kvinde
1500m1500m B-heat4.55.72Carsten BorgenIK Olympia Maribo4.43.003.58.001965Herre
1500m1500m B-heat5.03.12Axel Vang ChristensenFIF Hillerød4.54.144.54.142004Herre
1500m1500m B-heatDNFPeter Raffalt (hare 4.50)Køge Atletik4.50.001985Herre
1500m1500m C-heat4.51.51Noah van WagenenBallerup AK5.15.002001Herre
1500m1500m C-heat5.00.41AliIK Hellas5.13.002004Herre
1500m1500m C-heat5.04.78Henrik SørensenBagsværd AC5.10.005.12.87 1970Herre
1500m1500m C-heat5.08.16Jes AndersenBagsværd AC5.05.004.30.001951Herre
1500m1500m C-heat5.10.97Emil Pontoppidan JensenIK Hellas5.13.002003Herre
1500m1500m C-heat5.11.11Gustav B AndersenAmager AC5.04.445.04.442004Herre
1500m1500m C-heat5.11.73Tom Elmer ChristensenIK Hellas5.10.001949Herre
1500m1500m C-heat5.17.03Nanna Leegaard KruseSparta AM5.00.00 1987Kvinde
1500m1500m C-heat5.20.43Laura HelmerFremad Holbæk5.22.005.22.002001Kvinde
1500m1500m C-heat5.22.50Marie Maegaard BechBagsværd AC5.25.005.35.662002Kvinde
1500m1500m C-heat5.54.21Jesper HøgsvigIK Hellas5.20.001969Herre
1500m1500m C-heatDNFMaya HaghfeltHelsingør IF5.30.415.30.412000Kvinde
1500m1500m C-heatDNSJens-Jakob IngerslevGentofte IK5.38.195.38.192003Herre
200m200m A-heat +1.921.69Festus AsanteHvidovre AM21.8521.481994Herre
200m200m A-heat +1.921.78Nicolai HartlingSparta AM22.3522.351994Herre
200m200m A-heat +1.922.20Emil StrømSparta AM22.4021.871993Herre
200m200m A-heat +1.922.62Martin KristensenHvidovre AM22.9022.421992Herre
200m200m A-heat +1.922.95Mikkel KlejnstrupSparta AM22.5022.421986Herre
200m200m A-heat +1.923.05Nicholas SchrøderAmager AC22.8822.881995Herre
200m200m A-heat +1.9DNSKasper OlsenHvidovre AM21.7421.741991Herre
200m200m B-heat +1.023.14Nicolai Lind AndersenSparta AM22.9722.971998Herre
200m200m B-heat +1.023.60Simon HvelplundSparta AM23.4423.181984Herre
200m200m B-heat +1.023.73Marc Hanselmann NielsenSparta AM23.2223.221999Herre
200m200m B-heat +1.023.89Samuel MarcusSparta AM23.5223.521999Herre
200m200m B-heat +1.024.98Navid BazgirHvidovre AM24.20 24.901995Herre
200m200m B-heat +1.025.07Micki Borgen MorellIK Olympia Maribo24.4025.052000Herre
200m200m C-heat +1.325.11Haris KhanHvidovre AM24.8524.852000Herre
200m200m C-heat +1.325.11Sebastian LarsenSparta AM25.692001Herre
200m200m C-heat +1.325.43Camilla F. R. NissenKøbenhavns IF25.0225.021990Kvinde
200m200m C-heat +1.325.70Stephanie SaavadraSparta AM25.9025.921991Kvinde
200m200m C-heat +1.326.07Annemarie NissenKøbenhavns IF26.1626.161994Kvinde
200m200m C-heat +1.326.16Olivia TuokilaSparta AM25.5925.592000Kvinde
200m200m C-heat +1.327.08Olivia ThorsgaardSparta AM25.9926.292000Kvinde
200m200m D-heat +0.525.61August ØstergaardGentofte IK26.4626.462003Herre
200m200m D-heat +0.528.08Laura Nørrung PoulsenSparta AM27.2027.202000Kvinde
200m200m D-heat +0.528.26Liv NedergaardSparta AM28.082002Kvinde
200m200m D-heat +0.528.48Johanne Wiedemann SimonsenSparta AM27.9427.941999Kvinde
200m200m D-heat +0.528.83Jannik JessenFrederiksberg IF30.0029.121963Herre
200m200m D-heat +0.528.97Helena RingAmager AC28.0228.022002Kvinde
3000m3000m A-heat8.31.54Mads TærsbølSparta AM8.25.00 8.15.171992Herre
3000m3000m A-heat8.46.97Thomas Svare EhlersNBRO8.45.0008.45.001989Herre
3000m3000m A-heat8.51.29Christian SonneNBRO8.49.878.49.871988Herre
3000m3000m A-heat8.54.33Simon Jørn HansenBlovstrød Løverne8.55.008.57.161991Herre
3000m3000m A-heat8.55.50Bo S AbrahamssonKøbenhavns IF9.00.008.42.611976Herre
3000m3000m A-heat8.55.78Anton HarrsenHelsingør IF9.00.001995Herre
3000m3000m A-heat8.57.56Esben Krogh RasmussenFrederiksberg IF9.08.028.56.191993Herre
3000m3000m A-heat8.57.79Jan Elmar Sørensen9.23.729.23.721991Herre
3000m3000m A-heat8.58.62Paulo JensenSparta AM8.59.168.41.851979Herre
3000m3000m A-heat9.02.81Niels Peter NielsenSparta AM8.45.008.53.001987Herre
3000m3000m A-heat9.03.96Patrick LeeseNBRO9.20.0009.40.001989Herre
3000m3000m A-heat9.20.31Asmund Biesbjerg JensenNBRO9.00.009.15.001994Herre
3000m3000m A-heat9.20.55Claus GrønbechSNIK Atletik1972Herre
3000m3000m A-heat9.23.21Lasse LyhneAK 739.20.009.22.791977Herre
3000m3000m A-heat9.25.47Line K SchulzAalborg AM9.12.009.21.601996Kvinde
3000m3000m A-heat9.32.35Nikolaj Holdt MikkelsenSparta AM9.15.009.17.971973Herre
3000m3000m A-heat9.42.94Rasmus KrodalNBRO9.20.0009.20.001989Herre
3000m3000m B-heat9.20.25Thorsten BaumeisterFrederiksberg IF9.30.008.09.621988Herre
3000m3000m B-heat9.23.07Martin Laage KraghBlovstrød Løverne9.30.009.13.061990Herre
3000m3000m B-heat9.27.59Koen StockbroekxSparta AM9.30.001979Herre
3000m3000m B-heat9.38.49Per H. ChristensenBallerup AK9.45.001966Herre
3000m3000m B-heat9.51.18Søren HelmerFremad Holbæk9.45.009.12.481974Herre
3000m3000m B-heat10.06.43Dan Gilling BrunholtFrederiksberg IF10.00.001983Herre
3000m3000m B-heat10.16.49Henrik DufkeHelsingør IF10.00.001974Herre
3000m3000m B-heat10.18.88Bo RahbækAK 7310.00.0010.12.231981Herre
3000m3000m B-heat10.23.28Peter Marius JensenSparta AM10.30.0010.30.001997Herre
3000m3000m B-heat10.32.48Jeppe HaghfeltHelsingør IF10.41.0810.31.922003Herre
3000m3000m B-heat10.33.81Sebastian HansenSlagelse Atletik DELTA10.32.0010.32.002001Herre
3000m3000m B-heat10.36.96Bo AntvorskovAmager AC10.22.619.49.401961Herre
3000m3000m B-heat10.37.91Mia van WagenenBallerup AK10.15.0010.42.251999Kvinde
3000m3000m B-heat10.38.82Kim HansenBagsværd AC10.30.0010.22.001970Herre
3000m3000m B-heat10.38.86Marcus RøllingAmager AC10.00.0010.12.742003Herre
3000m3000m B-heat10.41.01Peter Læssøe JørgensenIK Hellas11.05.001968Herre
3000m3000m B-heat10.56.22Jimmy StauningHelsingør IF11.00.001972Herre
3000m3000m B-heat11.19.79Jan Grønlund RasmussenBallerup AK11.15.001969Herre
3000m3000m B-heat11.19.87Mathilde Grønlund RasmussenBallerup AK11.15.0011.21.452003Kvinde
3000m3000m B-heat11.19.89Jacob BallingFremad Holbæk11.20.0010.49.461992Herre
3000m3000m B-heat11.44.28Thyge ArumFMTI11.38.0011.38.001961Herre
800m800m A-heat2.08.51Mia Helene MørckBagsværd AC2.07.002.07.54 1999Kvinde
800m800m A-heat2.10.44Louise JørgensenKøbenhavns IF2.10.672.10.671991Kvinde
800m800m A-heat2.10.61Dagmar Fæster OlsenSparta AM2.08.002.07.651994Kvinde
800m800m A-heat2.11.58Josefine RytterBagsværd AC2.09.992.10.121994Kvinde
800m800m A-heatDNFLine K SchulzAalborg AM1996Kvinde
800m800m A-heatDNSIda FillingsnesKøbenhavns IF2.08.002.05.171990Kvinde
400m400m A-heat49.33Christian ClausenKøbenhavns IF49.0748.401996Herre
400m400m A-heat50.82Martin KristensenHvidovre AM1992Herre
Længdespring - +0.06.73Jannick BaggeHvidovre AM6.856.851994Herre
Længdespring - +0.76.55Mads LundSparta AM2000Herre
Længdespring - -1.85.88Margrethe RenstrømTjalve IL6.426.681985Kvinde
Længdespring - -0.15.85Jessie IpsenKøbenhavns IF5.916.131983Kvinde
Længdespring - +1.45.18Sofie RasmussenKøbenhavns IF5.375.372000Kvinde
Længdespring - +0.04.67Ellen LawaetzSparta AM5.135.132001Kvinde
Længdespring - -1.34.47Helena RingAmager AC4.904.902002Kvinde
Længdespring -XGustav Lundholm NielsenSparta AM1998Herre
Stangspring -4.45Mikkel RingstedKøbenhavns IF4.904.901996Herre
Stangspring -4.25Oliver DurafourBallerup AK4.601997Herre
Stangspring -4.05Emil H. ChristensenBallerup AK4.601995Herre
Stangspring -3.85Peter M. AdamsenKøbenhavns IF4.014.012000Herre
Stangspring -3.85Cathrine LarsåsenSparta AM4.401986Kvinde
Stangspring -3.65Nikolaj GravesSparta AM1998Herre
Stangspring -3.45Anne Sofie OlsenKøbenhavns IF3.543.601994Kvinde
Stangspring -3.45Caroline RannersBallerup AK3.601995Kvinde
Stangspring -3.45Gustav Lundholm NielsenSparta AM1998Herre
Stangspring -3.25Nikolai GrønbækSlagelse Atletik DELTA2002Herre
Stangspring -3.25Christian Munch SkylvSparta AM3.403.402001Herre
Stangspring -2.85Rebecka KrüegerMalmö AI3.123.122003Kvinde
Stangspring -2.85Annette NielsenKøbenhavns IF3.131996Kvinde
Stangspring -2.65Emma-Giovanna Coco VitaleSparta AM2.602.601993Kvinde
Stangspring -2.05Sebastian LarsenSparta AM2.202001Herre
Stangspring -DNSMille Widstrup LindholmSparta AM2.201999Kvinde
Stangspring -DNSKlara LoesslBallerup AK2002Kvinde
Trespring - -1.712.23Jakob MolanderKøbenhavns IF12.1512.671983Herre
Trespring - +0.111.77Maren Høgberget KaliszSparta AM11.7311.981989Kvinde
Trespring -DNSJessie IpsenKøbenhavns IF12.5612.811983Kvinde