title

Se de foreløbige resultater fra BT15 her.

Da der skete en uforklarlig fejl i el-tidtagningen i B Heat på 800 m – er disse tider uoffielle. Fejlen betød en fejl på ca 11 sek. som er trukket fra nedenstående. Resultaterne er nederst.

Se diverse stævneinformation om stævnet her.

SE STÆVNEINFORMATION
DISTANCEHEATRESULTATVindATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100m100m A-heat10.97-0.8Frederik SchouSparta AM10.73 10.73 (1.4) 10.73 (1.4)1996Herre
100m100m A-heat11.29-0.8Sebastian PedersenSparta AM11.08 11.09 (0.9) 11.09 (0.9)1997Herre
100m100m A-heat11.39-0.8Mathias SkouKøbenhavns IF11.00 11.00 (1.0) 11.12 (1.9)1986Herre
100m100m A-heat11.64-0.8Rasmus Thornbjerg KlausenFremad Holbæk11.50 11.50 (1.8) 11.50 (1.8)2000Herre
100m100m A-heat11.85-0.8Mikkel RamlowHolte Atletik11.5011.50 (-1.6)11.50 (-1.6)2000Herre
100m100m A-heat12.08-0.8Julius Gormsen11.501997Herre
100m100m A-heat13.45-0.8Rebekka Hillingsø12.402000Kvinde
100m100m A-heatAFBUDDaniel HenriksenSparta AM11.48 (0.5) 11.68 (0.8)1996Herre
100m100m B-heat12.57-0.8Andreas UggenHvidovre AM 12.5012.14 (0.8) 12.50 (0.0)1992Herre
100m100m B-heat12.78-0.8Zarah BuchwaldHvidovre AM12.46 12.02 (1.2) 12.46 (0.8)1995Kvinde
100m100m B-heat13.13-0.8Robin Rosenkrantz NielsenFarum Orienteringsklub12.94 12.94 (1.0) 12.94 (1.0)2002Herre
100m100m B-heat13.44-0.8Naja VintherHelsingør IF13.2113.21 (0.4)13.21 (0.4)2000Kvinde
100m100m B-heat13.55-0.8Signe BoelsmannKøbenhavns IF1991Kvinde
100m100m B-heat13.66-0.8Ida RytterAmager AC13.50 13.11 (1.5)1993Kvinde
100m100m B-heat13.72-0.8Henrik BergBagsværd AC13.44 13.35 (-0.8)13.44 (1.2)1963Herre
100m100m B-heat14.80-0.8Frederikke HøgbergAmager AC14.7314.7314.732002Kvinde
100m100m C-heat13.98-0.3Viktor PetersenAmager AC2003Herre
100m100m C-heat14.97-0.3Liva Marie LindgrenAmager AC14.802003Kvinde
100m100m C-heat14.98-0.3Asta Grau BruunAmager AC15.00 15.00 (-0.4) 15.00 (-0.4)2002Kvinde
100m100m C-heat15.07-0.3Julie SvareAmager AC14.8015.77 (0.7) 2003Kvinde
100m100m C-heat15.15-0.3Mille Majkjær MikkelsenAmager AC15.14 15.14 (1.1) 15.14 (1.1)2002Kvinde
100m100m C-heat15.78-0.3Josefine JørgensenAmager AC15.10 15.10 (-0.6) 15.10 (-0.6)2002Kvinde
100m100m C-heat15.83-0.3Isabel MøllerAmager AC15.252003Kvinde
200m200m A-heat22.77-0.4Frederik SchouSparta AM21.7621.79 (0.2) 21.85 (1.2)1996Herre
200m200m A-heat22.87-0.4Mathias SkouKøbenhavns IF22.21 22.21 (1.6) 22.67 (-0.3)1986Herre
200m200m A-heat23.26-0.4Mikkel RamlowHolte Atletik23.37 23.37 (-0.8) 23.37 (-0.8)2000Herre
200m200m A-heat23.86-0.4Andreas SchouKorsør AM23.2123.2123.371998Herre
200m200m A-heat24.52-0.4Julius Gormsen22.501997Herre
200m200m A-heatAFBUDNiklas BjerreKorsør AM23.81 24.07 (1.6)1999Herre
200m200m B-heat25.65-0.5Camilla F. R. NissenKøbenhavns IF25.0225.02 (1.9)25.02 (1.9)1990kvinde
200m200m B-heat26.81-0.5Mathilde YttesenAmager AC26.07 26.07 (1.4) 26.07 (1.4)2001Kvinde
200m200m B-heatAFBUDRasmus ArklintIK Hellas24.901999Herre
200m200m B-heatAFBUDMax Henning BoisenAmager AC25.501988Herre
200m200m B-heatAFBUDDaniel HenriksenSparta AMAFBUD23.47 (1.7)1996Herre
200m200m C-heat27.76-1.8Ida Rytter Amager AC28.00 26.79 (-0.4) 1993Kvinde
200m200m C-heat28.31-1.8Rebekka Hillingsø27.002000Kvinde
200m200m C-heat28.77-1.8Helena RingAmager AC28.02 28.02 (-0.3) 28.02 (-0.3)2002Kvinde
200m200m C-heat31.70-1.8Asta Grau BruunAmager AC30.39 30.39 (-1.4) 30.39 (-1.4)2002Kvinde
200m200m C-heatAFBUDNaja VintherHelsingør IF27.40 27.40 (-0.3)27.40 (-0.3)2000Kvinde
200m200m D-heat30.74-0.6Laura Juul PallesenAmager AC2003Kvinde
200m200m D-heat30.96-0.6Liva Marie LindgrenAmager AC30.542003Kvinde
200m200m D-heat31.23-0.6Jesper LützenBallerup AK33.001957Herre
200m200m D-heat32.19-0.6Julie SvareAmager AC31.6031.50 31.60 (-0.2)2003Kvinde
200m200m D-heat32.44-0.6Caroline JørgensenAmager AC31.502005Kvinde
200m200m D-heat33.53-0.6Isabel MøllerAmager AC31.93 31.93 (0.0) 31.93 (0.0)2003Kvinde
5000m5000m A-heat15.21.88Alexander Siedler NielsenHvidovre AM1999Herre
5000m5000m A-heat15.25.06Thomas Svare EhlersNBRO14.55.001989Mand
5000m5000m A-heat15.26.23Anton HarrsenHelsingør IF15.30.0015.19.93 16.18.691995Herre
5000m5000m A-heat15.26.59Christian SonneNBRO15.00.0015.14.0215.14.021988Herre
5000m5000m A-heat15.27.10Thor Bendix MadsenSparta AM15.35.00 16.37.911999Herre
5000m5000m A-heat15.27.91Jan Elmar SørensenTreysti15.30.0015.49.3315.49.331991Herre
5000m5000m A-heat15.44.71Paulo JensenSparta AM15.30.00 14.43.101979Herre
5000m5000m A-heat15.46.03Patrick LeeseNBRO16.00.0016.01.3016.01.301988Mand
5000m5000m A-heat15.56.20Asmund Biesbjerg JensenNBRO15.45.00 15.48.46 15.48.461994Herre
5000m5000m A-heat16.13.55Peter Uldall TorpNBRO16.00.0016.39.6716.39.671996Herre
5000m5000m A-heat16.17.01Lasse LyhneAK 7316.00.00 15.49.171977Herre
5000m5000m A-heat16.17.40Kent NørmarkSparta AM15.55.0016.01.19 16.32.801971Herre
5000m5000m A-heat16.17.68Nikolaj Holdt MikkelsenSparta AM15.50.0015.49.781973Herre
5000m5000m A-heat16.21.81Rasmus KrodalNBRO15.55.001989Mand
5000m5000m A-heat16.30.85Sylvia KiberengeKøge AtletikAFBUD16.03.9516.03.951990Kvinde
5000m5000m A-heat16.34.71Koen StockbroekxSparta AM16.30.001979Herre
5000m5000m A-heat16.41.89Louis CantbyHvidovre AM2001Herre
5000m5000m A-heatDNFRasmus Vincentz Jensen NBRO16.15.001984Mand
5000m5000m A-heatDNFPer H. ChristensenBallerup AK16.40.00 16.14.4816.53.161966Herre
5000m5000m B-heat17.40.30Maria EbbesenNBRO17.30.00 18.09.28 18.09.281988Kvinde
5000m5000m B-heat17.45.56Henrik DufkeHelsingør IF17.30.00 17.34.70 2 17.42.851974Herre
5000m5000m B-heat18.06.92Lars Rohde IbsenOdense Atletik18.00.0018.17.001980Herre
5000m5000m B-heat18.07.61Peter Marius JensenSparta AM18.20.0018.21.9618.21.961997Herre
5000m5000m B-heat18.12.80Mia van WagenenBallerup AK18.30.001999Kvinde
5000m5000m B-heat18.35.99Niels HansenHSOK17.55.0017.43.0019.04.001958Herre
5000m5000m B-heat18.38.47Jens LarsenTrongårdens IF18.30.0016.58.511963Herre
5000m5000m B-heat18.41.49Jimmy StauningHelsingør IF18.45.00 17.30.6619.20.781972Herre
5000m5000m B-heat19.00.89Isabella SheldonSparta AM19.00.0019.25.6919.25.691997Kvinde
5000m5000m B-heat19.14.22Philip Grundt HansenBagsværd AC18.30.0018.22.5718.22.572004Herre
5000m5000m B-heatAFBUDMarcus RøllingAmager AC17.22.5717.22.5717.22.572003Herre
5000m5000m B-heatDNFBo RahbækAK 7317.50.0017.56.48 17.56.481981Herre
5000m5000m C-heat19.17.52Augusta Maria Grønborg ChristensenBlovstrød Løverne19.45.0019.49.1119.49.112000Kvinde
5000m5000m C-heat19.20.55Ole KrogHelsingør IF19.30.00 18.54.511961Herre
5000m5000m C-heat19.36.32Jørn SørensenAmager AC19.55.00 18.09.511960Herre
5000m5000m C-heat19.42.22Line Bang NBRO20.00.001986Kvinde
5000m5000m C-heat19.53.59Thyge ArumFMTI20.15.0020.30.0020.30.001961Herre
5000m5000m C-heat19.54.38Laura Victoria SchulzBlovstrød Løverne20.30.0020.59.571999Kvinde
5000m5000m C-heat19.55.72David Romney LauridsenBallerup AK19.45.002001Herre
5000m5000m C-heat19.57.09Alma SøttrupBallerup AK20.15.002003Kvinde
5000m5000m C-heat19.57.97Jan Grønlund RasmussenBallerup AK19.45.001969Herre
5000m5000m C-heat20.06.69Mathilde Grønlund RasmussenBallerup AK19.45.002003Kvinde
5000m5000m C-heat20.15.15Mathilde WintherBlovstrød Løverne20.00.002002Kvinde
5000m5000m C-heat20.50.53Verner PoulsenAmager AC21.00.0017.29.431959Herre
5000m5000m C-heat20.54.72Johnny DarlingAmager AC19.55.0018.25.731969Herre
5000m5000m C-heatAFBUDBirgit Falk Iven30.00.001963Kvinde
800m800m A-heat1.56.8Christoffer BollKøbenhavns IF1.56.311.56.311992Herre
800m800m A-heat1.58,6Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF1.56.661.56.661.56.661997Herre
800m800m A-heat1.59.7Christoffer T MadsenKøbenhavns IF1.55.99 2.01.81 2.01.811992Herre
800m800m A-heat2.00.0Jeppe SideniusTrongårdens IF1.55.501.55.22 1.57.961992Herre
800m800m A-heat2.00.7Sebastian PerssonHeleneholms IF1.58.001.58.091.58.71991Herre
800m800m A-heat2.02.0Søren BrasenKøbenhavns IF2.00.55 1.58.28 2.02.941984Herre
800m800m A-heat2.03.5Jean Bosco NshimiyimannaHvidovre AMHerre
800m800m A-heat2.04.2Emil SkovhøjAmager AC2.06.001991Herre
800m800m A-heat2.06.6Oliver ThernøeKorsør AM1.58.50 2.00.94 2.00.941996Herre
800m800m A-heat2.10.2Søren HelmerFremad Holbæk2.05.501.52.001974Herre
800m800m A-heat2.16.1Linus LindquistSparta AM2.07.002.11.062.11.062002Herre
800m800m A-heat2.10.6Martin Højland NielsenKøbenhavns IF2.07.00 2.09.76 2.09.761993Herre
800m800m C-heat2.24.47Majken LützenBallerup AK2.26.002.29.672.37.072003Kvinde
800m800m C-heat2.25.73Peter Læssøe JørgensenIK Hellas2.25.001968Herre
800m800m C-heat2.28.88Jacob ArumHelsingør IF2.28.00 2.20.311981Herre
800m800m C-heat2.31.23Jes AndersenBagsværd AC2.28.002.10.00 2.31.491951Herre
800m800m C-heat2.31.62Gustav B AndersenAmager AC2.34.382.34.382.34.382004Herre
800m800m C-heat2.35.92Anna Sofie FrændeSparta AM2.25.002.29.292.29.292001Kvinde
800m800m C-heat2.43.46Sebastian MonneretAmager AC2.30.002.43.032003Herre
800m800m C-heat2.44.53Sophie Dyrekær GudsøeIK Hellas2.43.00 2.42.951998Kvinde
800m800m C-heat2.50.47Clara Lund-SørensenAmager AC2.37.062.37.06 2.37.062002Kvinde
800m800m C-heat3.07.97Vera Schjerup ThomsenAmager AC2.58.782.58.782003Kvinde
800m800m C-heat3.09.87Josefine JørgensenAmager AC3.01.583.01.58 3.01.582002Kvinde
DISTANCEHEATRESULTATATLETKLUBSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
800m800m B-heat2.09.12Anders RydellMAI2.08.201978Herre
800m800m B-heat2.11.17Mads Nørlov BundgaardIK Hellas2.13.002.15.492000Herre
800m800m B-heat2.12.37Christian LindgreenSparta AM2.10.002.12.172.12.172002Herre
800m800m B-heat2.14.75Kasper JensenIK Hellas2.11.00 2.11.66 2.11.661999Herre
800m800m B-heat2.15.52Noah Grunnet NouriSparta AM2.10.002.13.382.13.382002Herre
800m800m B-heat2.15.67Caroline VegebergKøge Atletik2.16.002.18.482.18.731998Kvinde
800m800m B-heat2.16.48Noah van WagenenBallerup AK2.22.002001Herre
800m800m B-heat2.21.28Therese JanssonKøbenhavns IF2.20.002.21.81 2.21.811986Kvinde
800m800m B-heat2.24,52Nikoline Høegh Ørum-NielsenSparta AM2.17.002.21.212.21.212002Kvinde
800m800m B-heat2.27.30Tesfay Nebye
800m800m B-heat2.29.43Henrik SørensenBagsværd AC2.24.002.26.362.26.361970Herre
800m800m B-heat2.32.23Bo AntvorskovAmager AC2.24.002.16.551961Herre
800m800m B-heatDNFPeter Raffalt (PACE for C. Vegeberg)Køge Atletik2.16.00 2.09.271985Herre