title

Se de foreløbige resultater fra BT17 her. De tekniske discipliner vil hurtigst muligt blive tilføjet resultatlisten.

Ved behov for kontakt skriv til fremadholbaek@baneturneringen.com

Se diverse stævneinformation om stævnet her.

SE STÆVNEINFORMATION
DISTANCEHEATRESULTATVINDATLETKLUBSEEDNINGPRSBÅRGANGKØN
100mA-heat11.460.0Josef Abu-EesaSparta AM11.401975Herre
100mA-heat12.110.0Oliver ByrialSparta AM11.881999Herre
100mA-heat12.380.0Andreas UggenHvidovre AM12.421992Herre
100mA-heat13.360.0Anna Wilma HarderAllerød AM13.482000Kvinde
100mA-heat13.840.0Silje KristensenFremad Holbæk13.861997kvinde
100mB-heat14.14 -0.1Mille Topp KempAllerød AM14.4014.40 (0.0)2001Kvinde
100mB-heat14.57 -0.1Dea SandalFremad Holbæk14.531995Kvinde
100mB-heat15.55 -0.1Klara FoxbyFremad Holbæk1997kvinde
100mB-heat16.07 -0.1Karoline VintherAllerød AM15.502003Kvinde
100mC-heat15.79 -0.6Kalle Steen-NielsenFremad Holbæk2004Herre
100mC-heat16.22 -0.6Frida Falk SabroeFremad Holbæk2004Kvinde
100mC-heat16.39 -0.6Carl FerslevFremad Holbæk16.0014.22 (-0.7)2005Herre
100mC-heat16.39 -0.6Liva Lydking OlesenFremad Holbæk2004Kvinde
100mC-heat16.72 -0.6Oskar Agerlund SlothFremad Holbæk2005Herre
100mAFBUDMikkel KlejnstrupSparta AMAfbud1986Herre
100mAFBUDJacob Binou NielsenKorsør AMAfbud2000Herre
1000mA-heat2.25.86Nick R. JensenSparta AM2.22.002.22.962.22.961991Herre
1000mA-heat2.40.35Jesper PedersenAK 732.40.002.43.812.43.811975Herre
1000mA-heat2.46.44Oliver ThernøeKorsør AM2.43.001997Herre
1000mA-heat2.48.58Michael Pilegaard HansenBagsværd AC2.48.002.50.592.50.591967Herre
1000mA-heat2.48.59Kent NørmarkSparta AM2.50.002.55.001971Herre
1000mA-heat2.53.54Kasper KesjeHelsingør IF2.45.001999Herre
1000mA-heat2.55.84Caroline VegebergKøge Atletik2.55.003.03.011998Kvinde
1000mA-heat2.57.44Hussain HafediFremad Holbæk2.55.001995Herre
1000mA-heatDNSPeter RaffaltKøge Atletik2.55.001985Herre
1000mB-heat3.05.40Søren Helmer Fremad Holbæk3.05.002.45.851974Herre
1000mB-heat3.05.41Hjalte DalskovFremad Holbæk3.05.002005Herre
1000mB-heat3.07.83Gustav B AndersenAmager AC3.10.003.12.543.12.542004Herre
1000mB-heat3.13.00Jes AndersenBagsværd AC3.12.003.19.243.19.241951Herre
1000mB-heat3.13.68Henrik SørensenBagsværd AC3.12.003.11.263.11.261970Herre
1000mB-heat3.14.15Tom Elmer ChristensenIK Hellas3.17.003.17.883.20.531949Herre
1000mB-heat3.14.73Per JørgensenTrongårdens IF3.20.002.42.63.14.831963Herre
1000mB-heat3.17.32Laura HelmerFremad Holbæk3.28.003.34.532001Kvinde
1000mB-heat3.22.57Emily Oron LexnerAllerød AM3.25.001997Kvinde
1000mB-heat3.28.93Torben RasmussenFremad Holbæk3.15.001967Herre
1000mB-heatDNFRolf KøngerskovBagsværd AC3.14.003.06.061950Herre
1000mAFBUDMihn Kyun ChoSparta AM1994Herre
1000mAFBUDDagmar Fæster OlsenSparta AM2.48.281994Kvinde
400mA-heat51.43Andreas SchouKorsør AM51.061997Herre
400mA-heat52.80Oliver ByrialSparta AM50.2450.2450.241999Herre
400mA-heat54.76Søren BrasenKIF København53.5553.581984Herre
400mA-heat58.60Michael PedersenKøbenhavns IF50.2849.8350.281986Herre
400mB-heat59.41Thomas JuhlFremad Holbæk59.5059.8459.841972Herre
400mB-heat60.51Rasmus WieseFremad Holbæk58.4157.2458.411999Herre
400mB-heat62.41Jacob ArumHelsingør IF60.0063.3363.681981Herre
400mB-heat71.58Jason OvergaardFremad Holbæk75.00ny2001Herre
400mB-heat74.50Kalle Steen-NielsenFremad Holbæk75.00ny2004Herre
400mC-Heat76.41Mads HelmerFremad Holbæk2005Herre
400mC-Heat77.62Nanna HelmerFremad Holbæk2005Kvinde
400mC-Heat82.34Ida HelmerFremad Holbæk2003Kvinde
400mC-Heat83.86Thea BerggrenHolbæk RR90.002000Kvinde
400mAFBUDMikkel KlejnstrupSparta AM
3000mA-heat8.15.17Peter GlansOdense Atletik8.10.008.11.838.29.291993Herre
3000mA-heat8.19.46Andreas LindgreenSparta AM8.15.008.33.428.38.651998Herre
3000mA-heat8.26.02Kasper SkovOdense Atletik8.15.008.33.558.33.551992Herre
3000mA-heat8.57.93Thomas AndersenSparta AM8.55.008.53.421995Herre
3000mA-heat9.00.69Martin Eisemann de AlmeidaOdense Atletik9.00.009.14.321993Herre
3000mA-heat9.21.73Jonas Brandsbjerg Fremad Holbæk9.15.001976Herre
3000mA-heat9.27.55Kent NørmarkSparta AM9.15.009.18.751971Herre
3000mA-heat9.35.97Peter NielsenFremad Holbæk9.30.009.28.071971Herre
3000mB-heat10.07.40Henrik DufkeHelsingør IF10.00.0010.16.4910.16.491974Herre
3000mB-heat10.08.45Bo RahbækAK 7310.00.0010.12.2310.12.231981Herre
3000mB-heat10.18.21Marcus RøllingAmager AC10.00.0010.12.7410.12.742003Herre
3000mB-heat10.20.38Mia van WagenenBallerup AK10.20.0010.37.9110.37.911999Kvinde
3000mB-heat10.20.65Per H. ChristensenBallerup AK10.20.009.35.289.38.491966Herre
3000mB-heat10.41.98Henrik SørensenBagsværd AC10.30.001970Herre
3000mB-heat10.43.89Nanna Leegaard KruseSparta AM10.40.1610.40.1610.40.161987Kvinde
3000mB-heat10.48.93Poul NielsenFremad Holbæk11.00.001970herre
3000mB-heat10.59.13Niels HansenHSOK10.15.0010.19.001958Herre
3000mB-heat10.59.17Kamilla KajbækBallerup AK11.05.0011.11.0111.11.011999Kvinde
3000mB-heat11.04.61Ole KrogHelsingør IF11.00.0010.58.561961Herre
3000mB-heat11.14.80Tom Elmer ChristensenIK Hellas11.17.0010.51.9011.20.921949Herre
3000mB-heat11.20.43Jørgen PilegårdHolbæk LMK11.15.0010.53.411955Herre
3000mB-heat11.56.10Jesper HøgsvigIK Hellas11.15.0010.47.4811.36.431969Herre
3000mB-heat9.47.09Martin KlausenFremad Holbæk9.48.249.48.249.48.241972Herre
3000mB-heat9.53.37Søren Helmer Fremad Holbæk9.55.009.12.489.46.361974Herre
3000mB-heatDNFAxel Vang ChristensenFIF Hillerød10.10.0010.21.2610.33.612004Herre
3000mAFBUDPeter Læssøe JørgensenIK Hellas10.41.0110.41.011968Herre
3000mAFBUDAndreas LommerOdense Atletik8.18.638.18.631991Herre