title

Resultaterne vil kunne ses på denne side LIVE under stævnet.

Se diverse stævneinformation her, såsom tidsplan, lokation o. lign.

SE STÆVNEINFORMATION

Til dette stævne afholdes også DM og Nordic Challenge 10.000m. Se LIVE resultater for det her.

SE RESULTATER FOR 10.000M
DISTANCEHEATTIDSPUNKTNR.RESULTATATLETKLUBSEEDNINGSTIDÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
400m400m A-heat16.05150.79Philip Ø BraunSparta AM49.501990Herre
400m400m A-heat16.05352.27Simon HvelplundSparta AM51.001984Herre
400m400m A-heat16.05251.91Alejandro MailletBlovstrød Løverne52.501998Herre
400m400m A-heat16.05453.07Jean Bosco NshimiyimanaHvidovre AM53.001995Herre
400m400m B-heat16.00160.17Philip MørchBlovstrød Løverne1.01.501.01.711974Herre
400m400m B-heat16.00260.99Rasmus WieseFremad Holbæk57.241999Herre
400m400m B-heat16.00361.11Katrine Holten KristensenKøbenhavns IF59.7959.791989Kvinde
400m400m B-heat16.00471.62Mohammed FarahFremad Holbæk59.502000Herre
400m400m C-heat15.55166.83Alma SøttrupBallerup AK1.05.001.07.442003Kvinde
400m400m C-heat15.55267.12Majken LützenBallerup AK1.03.00 1.04.822003Kvinde
400m400m C-heat15.55369.10Kathrine DahlFrederiksberg IF1.08.571.08.571979Kvinde
400m400m C-heat15.55475.69Sophie MørchBlovstrød Løverne1.15.002005Kvinde
1500m1500m A-heat16.1013.54.35Andreas LindgreenSparta AM3.50.001998Herre
1500m1500m A-heat16.1024.00.29Jens Søndergaard JensenAGF Atletik3.54.001986Herre
1500m1500m A-heat16.1034.03.13Frederik FürstenbergSparta AM3.55.001993Herre
1500m1500m A-heat16.1044.04.16Jeppe SideniusTrongårdens IF4.02.001992Herre
1500m1500m A-heat16.1054.04.57Søren JøhnkBagsværd AC3.59.991997Herre
1500m1500m A-heat16.1064.05.30Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF4.03.004.16.261997Herre
1500m1500m A-heat16.1074.12.43Mads SkaaningSparta AM4.00.001995Herre
1500m1500m A-heat16.1084.17.17Alexander Siedler NielsenHvidovre AM4.10.001999Herre
1500m1500m A-heat16.1094.20.12Mohamed HersiFrederiksberg IF4.11.004.21.291994Herre
1500m1500m A-heat16.10104.21.76Anna Emilie MøllerBlovstrød Løverne4.20.004.23.621997Kvinde
1500m1500m A-heat16.10114.32.25Louis CantbyHvidovre AM4.25.002001Herre
1500m1500m A-heat16.10DNFJoachim Weel Rosbo (PACE for Søren Jøhnk)Bagsværd AC3.59.991997Herre
1500m1500m A-heat16.10DNSLinus LindquistSparta AM4.22.004.25.102002Herre
1500m1500m A-heat16.10DNSMathias SikoraSlagelse AK Delta4.25.002000Herre
1500m1500m B-heat16.2014.23.65Philip ChristiansenKøbenhavns IF4.30.001996Herre
1500m1500m B-heat16.2024.32.56Martin Laage KraghBlovstrød Løverne4.32.001990Herre
1500m1500m B-heat16.2034.35.45Jacob Weel RosboBagsværd AC4.30.002000Herre
1500m1500m B-heat16.2044.35.45Christian LindgreenSparta AM4.30.004.32.772002Herre
1500m1500m B-heat16.2054.42.37Martin Højland NielsenKøbenhavns IF4.28.001993Herre
1500m1500m B-heat16.2064.48.08Karoline HardisBlovstrød Løverne4.45.004.49.891997Kvinde
1500m1500m B-heat16.2074.50.88Nikoline Høegh Ørum-NielsenSparta AM4.40.004.50.052002Kvinde
1500m1500m B-heat16.2084.51.11Gustav MørchBlovstrød Løverne4.45.002002Herre
1500m1500m B-heat16.2094.56.87Marcus RøllingAmager AC5.10.002003Herre
1500m1500m B-heat16.20105.00.81Anders LagergrenFrederiksberg IF4.39.001992Herre
1500m1500m B-heat16.20115.01.89Therese JanssonKøbenhavns IF4.56.101986Kvinde
1500m1500m B-heat16.20125.06.01Isabella SheldonSparta AM5.10.001997Kvinde
1500m1500m B-heat16.20135.11.86Emilie Bøg EkholmIK Hellas5.10.002002Kvinde
1500m1500m B-heat16.20145.14.42Mie Hylling AxelssonSparta AM5.05.005.12.072002Kvinde
1500m1500m B-heat16.20155.18.52Niels HansenHSOK4.45.001958Herre
1500m1500m B-heat16.20DNFLaura HelmerFremad Holbæk5.20.002001Kvinde
1500m1500m B-heat16.20DNSMichael Pilegaard HansenBagsværd AC4.30.001967Herre
1500m1500m B-heat16.20DNSJes AndersenBagsværd AC5.15.001951Herre