title

Se de foreløbige resultater fra BT6 her.

Se billeder fra stævnet. Taget af Michael Hyllested.

SE BILLEDER

Se diverse stævneinformation om stævnet her.

SE STÆVNEINFORMATION

Se de oprindelige startlister fra stævnet her.

SE STARTLISTER
DISTANCEHEATRESULTATATLETKLUBSEEDNINGPRÅRGANGKØN
2000mF Drenge (91.4)2000mF Drenge6.53.00Louis CantbyHvidovre AM6.45.002001Herre
2000mF Drenge (91.4)2000mF Drenge7.00.75Anton ØstdalBagsværd AC6.50.002001Herre
3000mF Herrer (91.4)3000mF Herrer10.08.52Christoffer T MadsenKøbenhavns IF9.55.009.57.671992Herre
3000mF Herrer (91.4)3000mF Herrer11.04.27Klaus Præst JacqueBagsværd AC10.00.0010.15.34 1992Herre
3000mF Herrer (91.4)3000mF Herrer11.25.36Ole Gram ClausenRunning Team Karma Police10.45.001972Herre
3000mF Herrer (91.4)3000mF HerrerAFBUDEsben Krogh RasmussenFrederiksberg IFAFBUD1993Herre
2000mF Piger (76.2)2000mF Piger6.40.58Anna Mark HelwighSparta AM6.50.006.50.262000Kvinde
2000mF Piger (76.2)2000mF Piger6.56.94Sophie SøefeldtSparta AM7.10.002000Kvinde
2000mF Piger (76.2)2000mF Piger8.33.80Vera Dam KaagaardSlagelse Atletik DELTA8.00.001999Kvinde
2000mF Piger (76.2)2000mF PigerAFBUDClara KallSparta AM7.20.001999Kvinde
3000mF Kvinder (76.2)3000mF Kvinder10.27.83Simone GladAGF Atletik10.05.0010.23.071990Kvinde
3000mF Kvinder (76.2)3000mF Kvinder10.43.81Anna Emilie Møller (PACE for L. Rode)Blovstrød Løverne10.45.0010.03.151997Kvinde
3000mF Kvinder (76.2)3000mF Kvinder10.45.85Louise RodeBlovstrød Løverne10.45.0010.52.781997Kvinde
3000mF Kvinder (76.2)3000mF Kvinder11.36.67Augusta KorsgaardSparta AM11.45.0012.08.101997Kvinde
3000m3000m C-heat10.37.58Henrik HansenBagsværd AC11.00.001975Herre
3000m3000m C-heat10.54.88Philip Grundt HansenBagsværd AC11.15.002004Herre
3000m3000m C-heat10.57.26Anders KjøngerskovBlovstrød Løverne11.00.0010.33.651957Herre
3000m3000m C-heat11.02.18Tine BroksøBlovstrød Løverne11.00.0010.43.281971Kvinde
3000m3000m C-heat11.13.35Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne11.00.0011.32.841979Kvinde
3000m3000m C-heat11.14.89Sarah Bruun NielsenBlovstrød Løverne11.00.0011.12.091999Kvinde
3000m3000m C-heat11.24.98Augusta Maria Grønborg ChristensenBlovstrød Løverne11.00.0011.29.312000Kvinde
3000m3000m C-heat11.36.43Jesper HøgsvigIK Hellas11.15.0010.47.481969Herre
3000m3000m C-heat11.53.72Ulrikke Juul SøeborgHelsingør IF11.40.0011.59.712003Kvinde
3000m3000m C-heat12.01.99Freja Lunde LarsenHolte Atletik11.05.0011.41.812000Kvinde
3000m3000m C-heat12.16.20Thyge ArumFMTI12.00.001961Herre
3000m3000m C-heat12.18.12Tomas LaursenBlovstrød Løverne11.45.0011.11.811969Herre
3000m3000m C-heat12.21.23Caroline NørgaardHolte Atletik12.27.5312.27.532001Kvinde
3000m3000m C-heatAFBUDMia KolmosAK 73AFBUD11.05.041988Kvinde
3000m3000m B-heat10.19.22Marcus RøllingAmager AC10.15.0010.31.902003Herre
3000m3000m B-heat10.23.18Michael Hjortemark OlsenBlovstrød Løverne10.25.0010.53.601967Herre
3000m3000m B-heat10.24.82Jesper KaiserBlovstrød Løverne10.25.001969Herre
3000m3000m B-heat10.25.39Bo RahbækAK 7310.25.001981Herre
3000m3000m B-heat10.26.65Gustav MørchBlovstrød Løverne10.25.0011.06.592002Herre
3000m3000m B-heat10.30.35Jørn ThostrupBlovstrød Løverne10.25.001961Herre
3000m3000m B-heat10.31.15Sebastian HansenSlagelse Atletik DELTA10.30.002001Herre
3000m3000m B-heat10.34.17Jens LarsenTrongårdens IF10.55.009.46.341963Herre
3000m3000m B-heat10.36.44Henrik LarsenBlovstrød Løverne10.25.0010.13.031962Herre
3000m3000m B-heat10.37.54Philip MørchBlovstrød Løverne10.25.001974Herre
3000m3000m B-heat10.38.48Kevin SørensenSlagelse Atletik DELTA10.30.0010.14.211996Herre
3000m3000m B-heat11.05.65Peter Læssøe JørgensenIK Hellas10.50.001968Herre
3000m3000m A-heat10.37.93Magnus Elbæk DitlevBagsværd AC9.50.001997Herre
3000m3000m A-heat8.31.43Emil HolmGanløse Tri Center8.30.008.41.041996Herre
3000m3000m A-heat8.32.06Michael NielsenSparta AM8.25.008.17.561981Herre
3000m3000m A-heat8.32.25Joachim Weel RosboBagsværd AC8.30.008.38.171997Herre
3000m3000m A-heat8.37.01Abdi Hakin UladHvidovre AM8.40.008.03.791991Herre
3000m3000m A-heat8.57.16Simon Jørn HansenBlovstrød Løverne9.00.009.00.161991Herre
3000m3000m A-heat8.58.18Bo AbrahamssonKøbenhavns IF8.59.008.42.611976Herre
3000m3000m A-heat8.58.91Torben KirchnerGermany8.58.278.58.271987Herre
3000m3000m A-heat9.04.51Alexander Seidler NielsenHvidovre AM8.54.508.54.501999Herre
3000m3000m A-heat9.41.84Victor Carlsson9.25.00-Herre
3000m3000m A-heat9.45.55Martin Laage KraghBlovstrød Løverne9.20.009.13.061990Herre
3000m3000m A-heat9.46.24Kristian ThygesenPolitiets Idrætsforening9.38.009.40.701983Herre
3000m3000m A-heat9.49.12Martin Friis Bach Bagsværd AC9.45.001984Herre
3000m3000m A-heat9.50.21Søren WedelSparta AM9.45.0010.11.471987Herre
3000m3000m A-heatDNFChristian Jørn Hansen (PACE for J. Rosbo)Bagsværd AC8.30.009.06.031991Herre
3000m3000m A-heatDNFJesper PedersenAK 738.55.008.48.861975Herre
800m800m A-heat1.57.17Søren JøhnkBagsværd AC1.54.001.54.271997Herre
800m800m A-heat1.57.96Jeppe SideniusTrongårdens IF1.57.501.55.221992Herre
800m800m A-heat1.58.10William DevantierSparta AM1.55.001.55.462000Herre
800m800m A-heat1.58.99Joachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF2.00.001.57.691997Herre
800m800m A-heat2.01.06Richard D JensenSparta AM2.00.002.02.141985Herre
800m800m A-heat2.01.84Jean Bosco NshimiyimanaHvidovre AM1.57.381.57.381995Herre
800m800m A-heat2.02.10Malthe NielsenSparta AM1.58.002.00.541999Herre
800m800m A-heatAFBUDAndreas LindgreenSparta AM1.53.001.56.251998Herre
800m800m A-heatAFBUDKarl-Gustav BrockdorffAalborg AM1.54.001.56.411999Herre
800m800m A-heatAFBUDTobias IlleboMalmö AI2.03.001.51.791973Herre
800m800m B-heat2.07.26Lucas la cour HeebøllSparta AM2.05.002.04.751999Herre
800m800m B-heat2.08.31Mia Helene MørckBagsværd AC2.07.542.07.541999Kvinde
800m800m B-heat2.08.48Conrad LindSparta AM2.05.002.09.132001Herre
800m800m B-heat2.10.85Mattias JonssonHeleneholms IF2.09.001.55.601970Herre
800m800m B-heat2.12.58Anders BangSparta AM2.10.002.12.452002Herre
800m800m B-heat2.15.30Linus LindquistSparta AM2.10.002.11.062002Herre
800m800m B-heat2.15.95Michael Pilegaard HansenBagsværd AC2.10.002.10.561967Herre
800m800m B-heatDNSHelene Holm GottliebHolte Atletik2.08.002.10.371998Kvinde
800m800m B-heatDNSJacob Weel RosboBagsværd AC2.10.002.12.332000Herre
800m800m C-heat2.07.98Mathias SikoraSlagelse Atletik DELTA2.10.002.15.372000Herre
800m800m C-heat2.11.50Martin Højland NielsenKøbenhavns IF2.10.002.13.341993Herre
800m800m C-heat2.11.96Dagmar Fæster OlsenSparta AM2.10.002.07.651994Kvinde
800m800m C-heat2.12.17Christian LindgreenSparta AM2.12.002002Herre
800m800m C-heat2.12.71Michael PedersenKøbenhavns IF2.10.002.01.421973Herre
800m800m C-heat2.13.20Josefine Rytter Bagsværd AC2.10.002.10.121994Kvinde
800m800m C-heat2.13.35Josephine ThestrupSparta AM2.10.002.10.071996Kvinde
800m800m C-heat2.13.91Søren PovlsenKøbenhavns IF2.10.002.11.121965Herre
800m800m C-heatDNFMihn Kyun Cho (PACE for D. Olsen)Sparta AM2.10.001.50.631994Herre
800m800m C-heat-Noah Nouri GrunnetSparta AM2.12.002.14.342002Herre
800m800m D-heat2.13.71Henrik Bierbum BacherSparta AM2.13.002.13.201986Herre
800m800m D-heat2.18.68Karoline HardisBlovstrød Løverne2.16.002.18.411997Kvinde
800m800m D-heat2.21.60Maria H. B. AndersenSparta AM2.15.002.12.681998Kvinde
800m800m D-heat2.21.76Peter Jon KristensenBlovstrød Løverne2.16.001996Herre
800m800m D-heat2.21.89Nikoline Høegh Ørum-NielsenSparta AM2.25.002.31.562002Kvinde
800m800m D-heat2.24.82Amanda AmalooSparta AM2.25.002.30.152000Kvinde
800m800m D-heat2.27.39Emilie Bøg EkholmIK Hellas2.25.002.27.122002Kvinde
800m800m D-heat2.27.78Tine ØstergaardBagsværd AC2.26.702.26.702000Kvinde
800m800m D-heat2.32.27Anna Sofie FrændeSparta AM2.25.002.29.692001Kvinde
800m800m D-heatDNFChristian Skov Nielsen (PACE for H. Bierbum)Sparta AM2.13.001991Herre
800m800m D-heatDNFCecilie Møller-Jensen (PACE for T. Østergaard)Bagsværd AC2.26.70 2.25.322001Kvinde
800m800m E-heat2.26.36Henrik SørensenBagsværd AC2.28.001970Herre
800m800m E-heat2.29.00Per JørgensenTrongårdens IF2.29.002.19.311963Herre
800m800m E-heat2.31.49Jes AndersenBagsværd AC2.28.002.19.051951Herre
800m800m E-heat2.32.16Mie Hylling AxelssonSparta AM2.30.002.50.752002Kvinde
800m800m E-heat2.32.74Tom Elmer ChristensenIK Hellas2.30.002.29.061949Herre
800m800m E-heat2.44.27Jens-Jakob IngerslevGentofte IK3.00.002003Herre
800m800m E-heatAFBUDRolf KøngerskovBagsværd AC2.29.002.18.201950Herre
800m800m E-heatAFBUDSigurd Zielinski DjurupBagsværd AC2.30.002.25.982000Herre
800mAFBUDAndreas LangeGentofte IKAFBUD2002Herre