title

Se de foreløbige resultater fra BT9 her.

Vil man se forløbet for de tekniske øvelser kan det ses her.

SE TEKNISKE ØVELSERS FORLØB

Se diverse stævneinformation om stævnet her.

SE STÆVNEINFORMATION

Se de oprindelige startlister fra stævnet her.

SE STARTLISTER
DISTANCEHEATRESULTATATLETKLUBSEEDNINGPR (inden)ÅRGANGKØN
200mH200mH A-heat28.98 (0.4)Klaus Præst JacqueBagsværd AC 1992Herre
200mH200mH A-heat32.77 (0.4)Anne Sofie NexøSparta AM31.00 30.85 (1.1)1989Kvinde
200mH200mH A-heat36.54 (0.4)Astrid SøndergaardKøbenhavns IF35.002001Kvinde
100m100m A-heat11.48 (0.0)Frederik RegliFrederiksberg IF11.6411.64 (-0.2)1990Herre
100m100m A-heat11.52 (0.0)Rúni JacobsenSparta AM11.3011.30 (1.1)1994Herre
100m100m A-heat11.90 (0.0)Kristoffer BondeKøbenhavns IF12.0812.08 (0.0)1991Herre
100m100m A-heat11.97 (0.0)Simon HvelplundSparta AM11.6511.65 (1.9)1984Herre
100m100m A-heat12.06 (0.0)Rasmus ArklintIK Hellas11.901999Herre
100m100m A-heat12.98 (0.0)Andreas UggenHvidovre AM12.1412.14 (0.8)1992Herre
100m100m A-heat-Mathias SkouKøbenhavns IF11.0011.00 (1.0)1986Herre
100m100m B-heat12.08 (0.3)Martin PanduroKøbenhavns IF12.2712.27 (-2.3)1994Herre
100m100m B-heat12.21 (0.3)Robin RichKøbenhavns IF12.3812.30 (0.0)1967Herre
100m100m B-heat13.07 (0.3)Signe BoelsmandKøbenhavns IF13.3013.20 (1.9)1991Kvinde
100m100m B-heat13.60 (0.3)Louise B. MooreKøbenhavns IF13.7113.49 (2.0)2001Kvinde
100m100m B-heat13.81 (0.3)Anne Sofie NexøSparta AM13.5013.34 (0.5)1989Kvinde
100m100m B-heat13.89 (0.3)Sebastian MonneretAmager AC14.0014.42 (0.0)2003Herre
100m100m B-heat-Astrid Glenner-FrandsenKøbenhavns IF12.3012.30 (0.0)1993Kvinde
100m100m B-heat-Camilla F. R. NissenKøbenhavns IF12.3112.25 (1.5)1990Kvinde
100mDNSSebastian PedersenSparta AMAFBUD11.18 (0.0)1997Herre
100mDNSJulia H MaurerSparta AMAFBUD12.71 (1.9)1993Kvinde
100mDNSDaryoush YazdanyarFrederiksberg IFAFBUD11.31 (0.8)1986Herre
800m800m A-heat2.01.81Christoffer T MadsenKøbenhavns IF2.01.002.04.521992Herre
800m800m A-heat2.02.16Anders Essom-StenzSparta AM1.58.002.00.051991Herre
800m800m A-heat2.04.53Jean Bosco NshimiyimanaHvidovre AM1.57.381.57.381995Herre
800m800m A-heat2.09.76Martin Højland NielsenKøbenhavns IF2.09.002.11.501993Herre
800m800m A-heat2.10.40Mia Helene MørckBagsværd AC2.07.502.07.541999Kvinde
800m800m A-heat2.10.88Dagmar Fæster OlsenSparta AM2.10.002.07.651994Kvinde
800m800m A-heat2.11.58Josefine RytterBagsværd AC2.10.002.10.121994Kvinde
800m800m A-heatDNFSøren JøhnkBagsværd AC1.54.001.54.271997Herre
800m800m A-heatDNSJeppe SideniusTrongårdens IF1.55.501.55.221992Herre
800m800m A-heatDNSJoachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF1.58.991.57.691997Herre
800m800m B-heat2.11.45Luca DellantonioSparta AM2.07.00 2.09.481990Herre
800m800m B-heat2.11.66Kasper JensenIK Hellas2.10.002.12.961999Herre
800m800m B-heat2.12.50Michael PedersenKøbenhavns IF2.10.002.01.421973Herre
800m800m B-heat2.13.46Kent NørmarkSparta AM2.10.002.09.591971Herre
800m800m B-heat2.15.20Henrik Bierbum BacherSparta AM2.10.002.13.201986Herre
800m800m B-heat2.18.73Caroline VegebergKøge Atletik2.16.002.18.481998Kvinde
800m800m B-heat2.19.56Peter Jon KristensenBlovstrød Løverne2.18.002.21.761996Herre
800m800m B-heat2.21.06Hannah NewbouldSparta AM2.15.001991Kvinde
800m800m B-heatDNSSøren PovlsenKøbenhavns IF2.10.002.11.121965Herre
800m800m B-heatDNSPeter RaffaltKøge Atletik2.16.00 2.09.271985Herre
800m800m C-heat2.13.45Andreas LangeGentofte IK2.20.002002Herre
800m800m C-heat2.18.07Elena JohansenHelsingør IF2.20.002.21.862001Kvinde
800m800m C-heat2.22.91Louise TietzeAmager AC2.22.002.24.401993Kvinde
800m800m C-heat2.32.60Emilie Bøg EkholmIK Hellas2.26.002.27.122002Kvinde
800m800m C-heat2.46.93Jesper HøgsvigIK Hellas2.30.002.33.051969Herre
800m800m C-heat-Jes AndersenBagsværd AC2.28.002.19.051951Herre
800m800m C-heatDNFMihn Kyun ChoSparta AM2.20.001.50.631994Herre
800m800m C-heatDNSPer JørgensenTrongårdens IF2.25.502.19.311963Herre
800m800m D-heat2.31.89Nanna Leegaard KruseSparta AM2.32.001987Kvinde
800m800m D-heat2.33.12Alma SøttrupBallerup AK2.35.002.39.482003Kvinde
800m800m D-heat2.36.07Mette Sommer FritzeBlovstrød Løverne2.32.002.42.281979Kvinde
800m800m D-heat2.37.35Mathilde WintherBlovstrød Løverne2.32.002.32.132002Kvinde
800m800m D-heat2.38.45Sarah Bruun NielsenBlovstrød Løverne2.32.001999Kvinde
800m800m D-heat2.46.41Jens-Jakob IngerslevGentofte IK3.00.002.44.272003Herre
800m800m D-heat2.49.61Elias Kongsted MisanderGentofte IK2.40.002002Herre
800m800m D-heat2.49.72Esther KirkebyGentofte IK2.40.002004Kvinde
800m800m D-heat-Sophie Dyrekær GudsøeIK Hellas2.43.002.42.951998Kvinde
800mAFBUDOliver ThernøeKorsør AMAFBUD 2.06.251996Herre
800mAFBUDSigurd Zielinski DjurupBagsværd ACAFBUD2.25.982000Herre
400m400m A-heat51.82Andreas SchouKorsør AM52.0051.501998Herre
400m400m A-heat53.60Robin RichKøbenhavns IF53.8053.151967Herre
400m400m A-heat58.12Stephanie SaavadraSparta AM57.5056.851989Kvinde
400m400m A-heat60.70Karoline HardisBlovstrød Løverne60.5061.801997Kvinde
400m400m A-heat73.50Henriette SkavinSparta AM85.0075.211989Kvinde
400m400m A-heat-Simon HvelplundSparta AM51.0050.111984Herre
400m400m A-heat-Navid BazgirHvidovre AM55.4555.451995Herre
400m400m A-heatDNSAlejandro MailletBlovstrød Løverne51.8051.851998Herre
5000m5000m A-heat15.14.02Christian SonneNBRO15.20.001988Herre
5000m5000m A-heat15.15.50Michael NielsenSparta AM14.59.0014.00.621981Herre
5000m5000m A-heat15.22.44Jonas LyngholmKøge Atletik15.15.0015.23.821987Herre
5000m5000m A-heat15.29.45Alexander Seidler NielsenHvidovre AM15.26.5815.26.581999Herre
5000m5000m A-heat15.37.93Jesper PedersenAK 7315.10.0015.12.341975Herre
5000m5000m A-heat15.39.43Morten Puggaard RavnSparta AM15.45.0015.44.331984Herre
5000m5000m A-heat16.01.30Patrick Leese-16.45.0016.45.001988Herre
5000m5000m A-heat16.03.95Sylvia Kiberenge (u)Køge Atletik16.00.0016.23.931990Kvinde
5000m5000m A-heat16.04.29Rikki FrederiksenFrederiksberg IF16.08.8016.07.591981Herre
5000m5000m A-heat16.04.34Malthe GaarsdalBlovstrød Løverne16.10.0016.17.761996Herre
5000m5000m A-heat16.08.18Mikkel HansenKøbenhavns IF16.18.0016.18.181993Herre
5000m5000m A-heat16.29.39Louis CantbyHvidovre AM16.20.0016.48.422001Herre
5000m5000m A-heat16.45.27Martin Laage KraghBlovstrød Løverne16.10.0016.10.611990Herre
5000m5000m A-heatDNFNiels Peter NielsenSparta AM15.10.0015.20.781987Herre
5000m5000m A-heatDNFPeter Vestergaard JensenNBRO15.15.001984Herre
5000m5000m A-heatDNFBo S AbrahamssonKøbenhavns IF15.30.0015.03.781976Herre
5000m5000m A-heatDNFNicklas NygaardSparta AM15.30.0015.48.061996Herre
5000m5000m A-heatDNSThomas Svare EhlersNBRO14.55.001989Herre
5000m5000m B-heat16.18.69Anton HarrsenHelsingør IF16.40.00 15.19.931995Herre
5000m5000m B-heat16.39.62Peter Uldall TorpNBRO16.30.0016.42.001996Herre
5000m5000m B-heat16.40.03Kasper KesjeHelsingør IF16.45.001999Herre
5000m5000m B-heat16.54.04Henrik Krak SandfeldSparta AM16.30.0016.40.001981Herre
5000m5000m B-heat16.58.69Emil SkovhøjAmager AC16.40.0017.13.71991Herre
5000m5000m B-heat17.03.54Martin Friis BachBagsværd AC16.45.001984Herre
5000m5000m B-heat17.21.99Andreas Mikkelsen JensenBlovstrød Løverne16.30.0016.34.851991Herre
5000m5000m B-heat17.22.57Marcus RøllingAmager AC17.45.0017.47.842003Herre
5000m5000m B-heat17.24.89Niclas Søgaard HjortkjærIK Hellas17.30.0017.27.192000Herre
5000m5000m B-heat17.26.93Søren WedelSparta AM16.45.001987Herre
5000m5000m B-heat17.32.89Dan Gilling BrunholtFrederiksberg IF18.00.001983Herre
5000m5000m B-heat17.42.67Caroline ChristiansenKøbenhavns IF17.59.0017.59.301994Kvinde
5000m5000m B-heat17.49.80Bo AntvorskovAmager AC17.45.0017.00.561961Herre
5000m5000m B-heat18.00.26Bo RahbækAK 7317.45.0017.56.481981Herre
5000m5000m B-heat18.21.96Peter Marius JensenSparta AM18.34.0018.34.001997Herre
5000m5000m B-heat18.22.57Philip Grundt HansenBagsværd AC18.45.002004Herre
5000m5000m B-heat19.08.53Anders KjøngerskovBlovstrød Løverne18.45.0018.50.091957Herre
5000m5000m B-heat19.13.70Tine BroksøBlovstrød Løverne18.50.0018.47.501971Kvinde
5000m5000m B-heat19.16.49Lars Ryberg VikkelsøNovogruppens Løbeklub19.30.00Herre
5000m5000m B-heat19.49.11Augusta Maria Grønborg ChristensenBlovstrød Løverne19.40.002000Kvinde
5000m5000m B-heat19.53.30Claus CarlsenIK Hellas20.00.0018.35.231957Herre
5000m5000m B-heat20.30.29Thyge ArumFMTI21.00.001961Herre
5000m5000m B-heat-Jens LarsenTrongårdens IF18.35.0016.58.511963Herre
5000mAFBUDMia KolmosAK 7318.55.0020.15.961988Kvinde
5000mAFBUDKristian Holm JensenEsbjerg Atletik og MotionAFBUD14.37.881997Herre
5000mAFBUDJoachim Weel RosboBagsværd ACAFBUD14.39.941997Herre
5000mAFBUDChristian MadsenBlovstrød LøverneAFBUD14.41.51977Herre
5000mAFBUDPeter Læssøe JørgensenIK HellasAFBUD19.38.751968Herre
5000mAFBUDFinn AdserBagsværd ACAFBUD16.55.911972Herre
5000mAFBUDPaul AndersenBagsværd ACAFBUD18.39.381964Herre
Stangspring3.90Peter M. AdamsenKøbenhavns IF3.803.802000Herre
Stangspring3.20Freyja Sveinsdóttir AnderbergAmager AC3.303.301993Kvinde
Stangspring2.90Maria Pico KjeldsenGreve Atletik3.003.002000Kvinde
Stangspring2.60Signe BoelsmandKøbenhavns IF2.442.441991Kvinde
Stangspring2.50Kate LadefogedAmager AC2.502.591998Kvinde
Stangspring2.50Sebastian MonneretAmager AC2.402.402003Herre
StangspringXKristian KolbyeAmager AC4.404.401996Herre
Trespring (planke)12.15 (0.0)Jakob MolanderKøbenhavns IF12.0812.67 (0.0)1983Herre
Trespring (planke)11.97 (0.0)Klaus Præst JacqueBagsværd AC13.0012.43 (0.3)1992Herre
Trespring (planke)11.58 (0.6)Anne PorsholdSparta AM11.62 (0.0)1995Kvinde
Trespring (planke)11.48 (1.1)Maren Hogberget (u)Sparta AM11.97 (1.4)1989Kvinde
Trespring (planke)XAnnette NielsenKøbenhavns IF12.04 (1.4)1996Kvinde
Længdespring5.02 (1.2)Annette NielsenKøbenhavns IF5.75 (0.1)1996Kvinde
Længdespring4.57 (1.2)Vibha SorenKøbenhavns IF4.644.62 (1.0)2001Kvinde