title

Se resultater fra BT2 her.

Ved behov for kontakt skriv til cjh@baneturneringen.com

Se diverse stævneinformation fra stævnets afvikling her.

SE STÆVNEINFORMATION
DISTANCEHEATATLETKLUBRESULTATVINDSEEDNINGSTIDPRÅRSBEDSTEÅRGANGKØN
100mHæk100mHæk A-heatThea HaahrSparta AM14.12(4.3)14.321991Kvinde
100mHæk100mHæk A-heatAnnemarie NissenKøbenhavns IF14.44(4.3)14.4414.021994Kvinde
110mHæk110mHæk A-heatMads LundSparta AM14.72(0.3)14.8614.732000Herre
100mHæk100mHæk A-heatEmilie R HansenSparta AM15.33(4.3)16.2116.211999Kvinde
100mHæk100mHæk A-heatIda Beiter BommeSparta AM15.47(4.3)15.5615.562001Kvinde
100mHæk100mHæk A-heatHannah Illum PetersenSparta AM15.56(4.3)15.791999Kvinde
100mHæk100mHæk A-heatEllen Eva BalslevKøbenhavns IF17.27(4.3)17.2017.202001Kvinde
110mHæk110mHæk A-heatMartin PanduroKøbenhavns IFDNS17.941994Herre
TrespringAnnette Juma NielsenKøbenhavns IF11.5811.4312.041996Kvinde
TrespringVibha SorenKøbenhavns IF9.912001Kvinde
KuglestødJannick BaggeKøbenhavns IF13.3913.151994Herre
KuglestødSandra BöllSparta AM11.9712.261994Kvinde
KuglestødLaura Nørrung PoulsenSparta AM8.7010.292000Kvinde
100m100m Kvinde A-heatAstrid Glenner-FrandsenKøbenhavns IF12.26(1.8)12.3812.231993Kvinde
100m100m Kvinde A-heatStephanie Saavedra (u)Sparta AM12.49(1.8)12.541989Kvinde
100m100m Kvinde A-heatSigne BoelsmandKøbenhavns IF12.98(1.8)13.071991Kvinde
100m100m Kvinde A-heatLiv Didi PedersenKøbenhavns IF13.15(1.8)12.9712.621997Kvinde
100m100m Kvinde A-heatAnna K. ScheibeleinKøbenhavns IF13.60(1.8)1998Kvinde
100m100m Kvinde A-heatKirstine RædkjærSparta AM15.16(1.8)15.001991Kvinde
100m100m Herre A-heatKasper AnderssonGreve Atletik11.06(2.2)11.1011.101997Herre
100m100m Herre A-heatEmil K StrømSparta AM11.21(2.2)11.3010.921993Herre
100m100m Herre A-heatDaniel HenriksenSparta AM11.43(2.2)11.5011.481996Herre
100m100m Herre A-heatFrederik RegliFrederiksberg IF11.69(2.2)11.4811.481990Herre
100m100m Herre A-heatThor NielsenKøbenhavns IF11.70(2.2)11.7411.381993Herre
100m100m Herre A-heatEndre Eikenes Røsaker (u)Københavns IF11.71(2.2)11.5011.501996Herre
100m100m Herre A-heatAsger ØsterbyGreve Atletik11.77(2.2)11.7011.701997Herre
100m100m Herre A-heatNicklas HydeSparta AMDNS10.9010.991986Herre
100m100m Herre B-heatBrian JørgensenKøbenhavns IF11.75(2.1)11.801974Herre
100m100m Herre B-heatKristoffer PedersenKøbenhavns IF11.84(2.1)11.7411.871991Herre
100m100m Herre B-heatRobin RichKøbenhavns IF12.22(2.1)12.5412.311967Herre
100m100m Herre B-heatChristoffer VissingNBRO12.74(2.1)12.801988Herre
100m100m Herre B-heatMagnus Ravn HercheAmager AC13.04(2.1)13.0713.072003Herre
100m100m Herre B-heatViktor Bech PetersenAmager AC13.08(2.1)13.4013.402003Herre
100m100m Herre B-heatClaus MouritsenSparta AM14.59(2.1)13.301972Herre
100m100m Herre B-heatChristian EschenKøbenhavns IFDNS11.941992Herre
400mHæk400mHæk Kvinde A-heatCecilie Møller-JensenBagsværd AC1.09.492001Kvinde
400mHæk400mHæk Kvinde A-heatTine ØstergaardBagsværd AC1.11.982000Kvinde
LængdespringAsger ØsterbyGreve Atletik5.94(0.0)6.22 1997Herre
LængdespringJessie IpsenKøbenhavns IF5.79(0.3)1983Kvinde
LængdespringSandra BöllSparta AM5.64(1.2)1994Kvinde
LængdespringLaura Nørrung PoulsenSparta AM5.12(2.0)2000Kvinde
LængdespringVibha SorenKøbenhavns IF4.70(-1.5)2001Kvinde
LængdespringClaus MouritsenSparta AM4.38(2.1)4.221972Herre
LængdespringKasper AnderssonGreve AtletikDNS6.78 1997Herre
1500m1500m Kvinde A-heatLouise RodeBlovstrød Løverne4.44.454.40.004.37.771997Kvinde
1500m1500m Kvinde A-heatMia van WagenenBallerup AK4.50.394.45.004.46.701999Kvinde
1500m1500m Kvinde A-heatNanna Leegaard KruseSparta AM4.58.034.58.001987Kvinde
1500m1500m Kvinde A-heatSarah Bruun NielsenBlovstrød Løverne5.13.825.10.005.10.501999Kvinde
1500m1500m Kvinde A-heatEmily Oron LexnerBlovstrød Løverne5.13.875.05.005.03.111997Kvinde
1500m1500m Kvinde A-heatNanna ElmerKøbenhavns IF5.26.815.24.412003Kvinde
1500m1500m Kvinde A-heatTrine B. AndersenBlovstrød Løverne5.40.895.45.005.48.991968Kvinde
1500m1500m Kvinde A-heatEmilie Deublein PihlHelsingør IFDNS5.40.005.52.042001Kvinde
1500mAFBUDMarie Holst MørchBlovstrød LøverneDNS4.35.004.34.611994Kvinde
1500mAFBUDSara Schou KristensenBlovstrød LøverneDNS4.45.004.48.031997Kvinde
1500m1500m Herre A-heatJoachim Sieverts NielsenFrederiksberg IF4.03.784.00.004.00.531997Herre
1500m1500m Herre A-heatJoachim Weel RosboBagsværd AC4.05.044.00.004.04.091997Herre
1500m1500m Herre A-heatAugust BrozRanders Freja Atletik4.05.324.00.004.03.611996Herre
1500m1500m Herre A-heatMartin Eisemann de AlmeidaOdense Atletik4.11.064.03.004.10.251993Herre
1500m1500m Herre A-heatJesper PedersenKøbenhavns IF4.11.574.05.004.06.761975Herre
1500m1500m Herre A-heatMohamed HersiFrederiksberg IF4.12.164.09.004.18.191994Herre
1500m1500m Herre A-heatBram VerhagenSparta AM4.12.633.59.003.59.001993Herre
1500m1500m Herre A-heatFrederik T. KapperSparta AM4.14.374.10.004.16.001995Herre
1500m1500m Herre A-heatEmil SkovhøjAmager AC4.20.884.16.414.16.411991Herre
1500m1500m Herre A-heatLouis CantbyHvidovre AM4.23.244.20.004.32.252001Herre
1500m1500m Herre A-heatFrederik Kjeldsen HertzKøbenhavns IF4.23.254.20.004.08.381997Herre
1500m1500m Herre A-heatGustav MørchBlovstrød Løverne4.26.404.28.004.29.022002Herre
1500m1500m Herre A-heatOliver ThernøeKorsør AM4.32.524.15.004.30.001996Herre
1500m1500m Herre A-heatKent NørmarkSparta AM4.36.394.30.004.23.721971Herre
1500m1500m Herre A-heatTobias IllebooMalmö AIDNS4.15.003.58.001973Herre
1500m1500m Herre A-heatChristoffer VienbergBlovstrød LøverneDNS4.25.004.26.271994Herre
1500m1500m Herre A-heatMichael Pilegaard HansenBagsværd ACDNS4.28.004.30.751967Herre
1500m1500m Herre B-heatAndreas LangeGentofte IK4.33.674.36.044.36.042002Herre
1500m1500m Herre B-heatLeon Kofoed AndersenSparta AM4.35.284.30.001991Herre
1500m1500m Herre B-heatNikolaj DonsHvidovre AM4.38.384.35.004.42.232002Herre
1500m1500m Herre B-heatMartin Højland NielsenKøbenhavns IF4.42.414.30.391993Herre
1500m1500m Herre B-heatBo RahbækKøbenhavns IF4.47.894.45.001981Herre
1500m1500m Herre B-heatStinus Dolmer NielsenBagsværd AC4.50.034.50.002003Herre
1500m1500m Herre B-heatAndreas RudfeldBagsværd AC4.50.304.30.001999Herre
1500m1500m Herre B-heatHenrik LarsenBlovstrød Løverne4.51.744.55.004.42.331962Herre
1500m1500m Herre B-heatFrank OCarroll (u)Sparta AM4.52.784.45.001977Herre
1500m1500m Herre B-heatHenrik Nordtorp JørgensenSparta AM4.59.114.45.001974Herre
1500m1500m Herre B-heatHenrik Bierbum BacherSparta AM5.00.024.50.004.50.001986Herre
1500m1500m Herre B-heatHenrik SørensenBagsværd AC5.01.395.00.005.04.781970Herre
1500m1500m Herre B-heatJes AndersenBagsværd AC5.19.765.05.004.40.251951Herre
1500m1500m Herre B-heatMichael WessingFrederiksberg IF5.24.205.25.001969Herre
1500m1500m Herre B-heatElias Kongsted MisanderGentofte IK5.24.895.50.105.50.102002Herre
1500m1500m Herre B-heatJoel Ibler LillesøBagsværd ACDNS4.48.004.50.172003Herre
1500m1500m Herre B-heatHenning Steffan JensenSparta AMDNS5.10.005.02.001954Herre
200m200m Kvinde A-heatAstrid Glenner-FrandsenKøbenhavns IF25.07(2.9)24.911993Kvinde
200m200m Kvinde A-heatStephanie Saavedra (u)Sparta AM25.73(2.9)25.4025.501989Kvinde
200m200m Kvinde A-heatOlivia ThorsgaardSparta AM25.78(2.9)26.4026.402000Kvinde
200m200m Kvinde A-heatOlivia Tuokila (u)Sparta AM26.32(2.9)25.5825.582000Kvinde
200m200m Kvinde A-heatViktoria DommerSparta AM26.54 (2.9)26.5026.582001Kvinde
200m200m Kvinde A-heatLiv Didi PedersenKøbenhavns IF26.88(2.9)26.0126.011997Kvinde
200m200m Kvinde A-heatJulia H MaurerSparta AM26.94(2.9)26.2526.251993Kvinde
200m200m Kvinde B-heatEmilie R HansenSparta AM27.10(1.4)27.3027.211999Kvinde
200m200m Kvinde B-heatSofie SpiegelhauerSparta AM27.34(1.4)27.5027.502001Kvinde
200m200m Kvinde B-heatAnna K. ScheibeleinKøbenhavns IF27.63(1.4)1998Kvinde
200m200m Kvinde B-heatHannah Illum PetersenSparta AM27.82(1.4)27.7927.011999Kvinde
200m200m Kvinde B-heatJohanne Wiedemann SimonsenSparta AM28.15(1.4)27.5027.501999Kvinde
200m200m Kvinde B-heatAnn-Berit HolmSparta AM30.93(1.4)30.201970Kvinde
200m200m Kvinde B-heatMarie Maegaard BechBagsværd AC32.82(1.4)28.002002Kvinde
200mCecilie Anna NæsbySparta AMDNS27.0927.092000Kvinde
200mIda KarstoftSparta AMDNS25.001995Kvinde
200m200m Herre A-heatNicklas HydeSparta AM21.86(1.6)21.30 21.3021.831986Herre
200m200m Herre A-heatKasper AnderssonGreve Atletik22.15(1.6)22.7022.701997Herre
200m200m Herre A-heatTobias G. LarsenSparta AM22.42(1.6)22.3522.352000Herre
200m200m Herre A-heatEmil K StrømSparta AM22.45(1.6)22.301993Herre
200m200m Herre A-heatAlbert RanningKøbenhavns IF22.60(1.6)22.7422.741998Herre
200m200m Herre A-heatJonathan Aquino (u)Sparta AM22.74(1.6)22.9022.901999Herre
200m200m Herre A-heatEmil FrændeSparta AM22.74(1.6)22.9622.962000Herre
200m200m Herre A-heatGustav Lundholm NielsenSparta AMDNS22.7822.641998Herre
200m200m Herre B-heatVincent PlasSparta AM22.89(3.0)23.0023.002001Herre
200m200m Herre B-heatMikkel KlejnstrupSparta AM22.92(3.0)23.0022.441986Herre
200m200m Herre B-heatJacob HvorupSparta AM23.05(3.0)23.0023.001999Herre
200m200m Herre B-heatBrian JørgensenKøbenhavns IF23.14(3.0)23.751974Herre
200m200m Herre B-heatEndre Eikenes Røsaker (u)Københavns IF23.57(3.0)23.3323.331996Herre
200m200m Herre B-heatThor NielsenKøbenhavns IF23.69(3.0)23.00 22.981993Herre
200m200m Herre B-heatSam MarcusSparta AM23.81(3.0)23.3023.301999Herre
200m200m Herre B-heatMarcus G LarsenSparta AMDNS23.5022.901997Herre
200m200m Herre C-heatKristoffer PedersenKøbenhavns IF24.19(0.0)1991Herre
200m200m Herre C-heatOliver BirlieAmager AC24.54(0.0)24.6324.631999Herre
200m200m Herre C-heatRobin RichKøbenhavns IF24.86(0.0)24.4924.491967Herre
200m200m Herre C-heatThomas Gregorio SallySparta AM24.97(0.0)24.5024.501999Herre
200m200m Herre C-heatLuca DellantonioSparta AM25.00(0.0)25.001990Herre
200m200m Herre C-heatChristoffer VissingNBRO25.29(0.0)24.801988Herre
200m200m Herre C-heatFrederik RegliFrederiksberg IFDNS(0.0)23.9223.921990Herre
200m200m Herre C-heatChristian EschenKøbenhavns IFDNS(0.0)24.001992Herre
200m200m Herre D-heatAugust ØstergaardGentofte IK24.29(3.7)25.6125.612003Herre
200m200m Herre D-heatJesper IdornHvidovre AM24.32(3.7)25.5022.541967Herre
200m200m Herre D-heatAske BrunGentofte IK25.52(3.7)26.0726.072002Herre
200m200m Herre D-heatStinus Dolmer NielsenBagsværd AC26.19(3.7)26.0027.022003Herre
200m200m Herre D-heatMagnus Ravn HercheAmager AC26.70(3.7)26.0026.982003Herre
200m200m Herre D-heatViktor Bech PetersenAmager AC26.88(3.7)27.2727.272003Herre
200m200m Herre D-heatMax Henning BoisenAmager ACDNS(3.7)25.801988Herre
200m200m Herre D-heatMartin PanduroKøbenhavns IFDNS24.591994Herre
5000m5000m A-heatEmil HolmGanløse Tri Center14.44.3314.45.0015.06.281996Herre
5000m5000m A-heatJesper Trebbien AndersenSparta AM14.44.3814.45.0014.24.301982Herre
5000m5000m A-heatMads SkaaningSparta AM15.29.8015.15.0015.34.801995Herre
5000m5000m A-heatAlexander Siedler NielsenHvidovre AM15.33.1715.10.0015.21.881999Herre
5000m5000m A-heatPatrick Leese15.40.8015.45.0015.45.001988Herre
5000m5000m A-heatEsben Krogh RasmussenFrederiksberg IF15.42.3715.30.0015.18.261993Herre
5000m5000m A-heatMartin Egebjerg OlesenNBRO15.42.4514.59.5915.34.001995Herre
5000m5000m A-heatDaniel KiplimoNgong Runners15.48.0214.40.001977Herre
5000m5000m A-heatBo S AbrahamssonKøbenhavns IF15.50.8915.35.0015.03.781976Herre
5000m5000m A-heatSimone GladSparta AM16.06.5215.45.0016.11.031990Kvinde
5000m5000m A-heatNikolaj Holdt MikkelsenSparta AM16.16.6915.55.0015.49.961973Herre
5000m5000m A-heatRasmus KrodalNBRO16.19.0816.00.0016.21.811989Herre
5000m5000m A-heatSylvia MeduguBlovstrød Løverne16.19.2915.45.0016.03.951990Kvinde
5000m5000m A-heatJonas Berg Herning LK16.21.8015.50.0015.42.851987Herre
5000m5000m A-heatJohan FagerbergMalmö LöpDNS15.25.0015.25.001987Herre
5000m5000m A-heatLeslie OlivierFrederiksberg IFDNS15.40.0015.29.931972Herre
5000m5000m A-heatChristian Østergaard JørgensenEsbjerg AMDNS15.59.0015.26.361986Herre
5000m5000m B-heatLasse LyhneRunners United16.20.0216.30.0015.49.171977Herre
5000m5000m B-heatChristoffer VienbergBlovstrød Løverne16.21.7216.20.0016.14.211994Herre
5000m5000m B-heatErling WormBlovstrød Løverne16.39.8816.30.0016.15.161966Herre
5000m5000m B-heatAlexander PrienNgong Runners16.45.5816.50.001994Herre
5000m5000m B-heatDan Gilling BrunholtFrederiksberg IF16.47.7517.00.0017.32.891983Herre
5000m5000m B-heatAnders SpanggaardNBRO16.51.4916.45.0017.09.001982Herre
5000m5000m B-heatDario Vazquez-AlbaceteTri Club Denmark16.56.3117.32.0017.07.001985Herre
5000m5000m B-heatKristian KrogBlovstrød Løverne17.06.0616.50.0016.52.981992Herre
5000m5000m B-heatLaurits HolmGanløse Tri Center17.16.0916.59.592000Herre
5000m5000m B-heatSigne Flarup ØllgaardAGF Atletik / RUN4ALL17.41.0217.45.0018.57.121993Kvinde
5000m5000m B-heatJørn ThostrupBlovstrød Løverne17.47.5217.54.0017.57.331961Herre
5000m5000m B-heatFrederik T. KapperSparta AM17.51.9515.57.501995Herre
5000m5000m B-heatMaria EbbesenNBRO17.52.0517.45.0017.40.301988Kvinde
5000m5000m B-heatPhilip Grundt HansenBagsværd AC17.54.0817.35.0018.22.572004Herre
5000m5000m B-heatHenrik LundgrenBlovstrød Løverne17.58.3017.45.001968Herre
5000m5000m B-heatBo AntvorskovAmager AC17.59.8017.30.0017.00.561961Herre
5000m5000m B-heatScott SteenbergSparta AMDNF16.25.0016.47.002000Herre
5000m5000m B-heatKristian KyedSparta AMDNS16.20.0015.49.961978Herre
5000m5000m B-heatPeter Marius JensenSparta AMDNS17.30.001997Herre
5000m5000m B-heatMichelle PoulsenSparta AMDNS17.45.001992Kvinde
5000m5000m C-heatJacob Søgaard HansenNBRO17.55.1017.59.591970Herre
5000m5000m C-heatJesper KaiserBlovstrød Løverne17.59.9618.20.0018.46.151969Herre
5000m5000m C-heatJohnny MøllerSparta AM18.00.1818.00.0017.56.001959Herre
5000m5000m C-heatMorten BasseEsbjerg AM18.00.7817.59.0017.49.461972Herre
5000m5000m C-heatCecilie Katrine HansenSparta AM18.03.8418.30.001995Kvinde
5000m5000m C-heatJuan Francisco RuedaNBRO18.56.8317.59.591990Herre
5000m5000m C-heatKasper Juul19.00.0118.59.0019.05.001983Herre
5000m5000m C-heatChristina H BruhnSparta AM19.13.1119.00.0017.58.001975Kvinde
5000m5000m C-heatPaul AndersenBagsværd AC19.14.6319.00.0018.39.381964Herre
5000m5000m C-heatAugusta Maria Grønberg ChristensenBlovstrød Løverne19.18.2318.40.0019.17.522000Kvinde
5000m5000m C-heatJoakim SchnackGanløse Tri Center19.19.6219.40.002004Herre
5000m5000m C-heatTine BroksøBlovstrød Løverne19.38.8619.00.0018.47.501971Kvinde
5000m5000m C-heatFridtjof Cerup-SimonsenHelsingør IF19.52.3919.00.0019.19.001999Kvinde
5000m5000m C-heatJens MejrupEsbjerg AM20.15.8419.59.0020.32.002001Herre
5000m5000m C-heatLaura Victoria SchulzBlovstrød LøverneDNF20.00.0019.54.381999Kvinde
5000m5000m C-heatSara C.b. H. LorentzenSparta AMDNS18.30.0019.03.001978Herre
5000m5000m C-heatDiego YepesNBRODNS18.40.001981Herre
5000mAFBUDRikki FrederiksenFrederiksberg IFDNS15.59.0016.04.291981Herre